18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 12 minut temu
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
Heineken - The Candidate
jetstar • 2013-02-20, 17:18
Mało sadystyczne ale gdyby tak wybierali kandydatów do pracy w Polsce to może bym miał szansę. A nie że ten co ma więcej w papierach dostaje posadę o która się starasz. Szkoda że w większości liczą się lepsze papiery niż same umiejętności

Zgłoś
Avatar
drzymek1906 2013-02-20, 17:19 20
Jakie kurwa papiery. Liczą sie znajomosci. Jak juz masz znajomosci mozesz sie cieszyc pracą 1000 zł brutto.
Zgłoś
Avatar
Preeezes 2013-02-22, 1:15 4
Dokładnie jak kolega mówi. Znajomości i jeszcze raz znajomości. Sam po maturze szukam pracy żeby mieć za co rozpocząć w końcu studia. No ale wszędzie wymagają doświadczenia. No a ja się pytam kurwa skąd ja mam nabrać doświadczenia jak pozatrudniają znajomy znajomego i chuj.I na dodatek debila co nie umie nic zrobić. Na wiosnę budowa i oczywiście bez umowy. Bezrobocie spada... pff pierdolamento ;/
Zgłoś
Avatar
S................n 2013-02-22, 12:25 4
A drugi problem to część emerytów, którzy dorabiają zajmując stanowiska młodym. Nie to, że coś do nich mam ale taki system mamy, że im nie wystarcza na życie z emerytury i są zmuszeni nadal pracować, no są i tacy co im wystarcza a pracują bo im się nudzi to inna sprawa.
Wszystko jest ze sobą powiązane, chcąc rozwiązać jeden problem trzeba rozwiązywać szereg innych. Po prostu przydałby się u nas w karu taki "format" i dobry "antywirus" na polityków
Zgłoś
Avatar
szpila_forever 2013-02-22, 12:28
Ło kurw, ło kurwa, jak ciężko jest na dzielni...

Tyle z tego pierdolenia wynika.
Zgłoś
Avatar
stankry 2013-02-22, 12:36
W jakim Ty swiecie żyjesz? Jakie papiery? W większości spółek na wyższe stanowiska ważna jest ... znajomość. Papiery dokupujesz później jak już masz posadę.
Zgłoś
Avatar
haqer 2013-02-22, 12:41 9
Wszyscy pierdolicie. W mojej branży (grafik) ani papiery ani znajomości się nie liczą. Jak się znasz i robisz coś dobrze, to będziesz pracował, a jak tylko narzekasz na system, że jest chujowo, że bez papierów itd, siedzisz w domu i nic nie robisz to nie znajdziesz pracy. Kurwa kiedy zrozumiecie, że szukanie pracy na portalach i odpowiadanie na zjebane ogłoszenia o pracę (wszystkie na jedno kopyto) nie pomogą ? Trzeba wziąć kilka CV ruszyć w miasto i uderzać z buta do firm, wtedy ktoś was zauważy. Od pięciu lat bezrobotny byłem przez miesiąc. Firmy zmieniałem 3 razy ( na lepsze ) . Więc niech mi nikt kurwa nie wmawia, że liczą się tylko znajomości czy papiery.

Zapomniałem dodać, że mam średnie wykształcenie i grafiki uczyłem się sam.
Zgłoś
Avatar
tomqj 2013-02-22, 12:48 5
@up
popieram w 102%

Poza tym nie zwalajcie (niektórzy) winy na znajomości, uklady i układziki bo w głównej mierze jest to nieudolność, lenistwo i bierne "poszukiwanie" po stronach typu pracuj.pl
A to chuja daje
Zgłoś
Avatar
m................i 2013-02-22, 12:50 1
Przecież każdy wie, że pracodawcy wolą osoby których nie znają w jakimkolwiek stopniu od tych które mogą skądś znać.
Każdy wie, że pracodawcy lubią być niepewni swoich pracowników.
Każdy wie, że pracodawcy lubią wydawać pieniądze na błędy patafianów których nie znają.
Każdy wie, że najwięcej znajomości odkrywa się siedząc 24/7 w domu przed monitorkiem.
Każdy wie, że przez komputerek można zatrudnić najlepszych pracowników na świecie, tylko że troszkę niedocenionych, bo jak to tak, inni mają i są głupsi, a ja nie mam, a jestem mądrzejszy.

Och ludzie ludzie. ^^
Zgłoś
Avatar
zaba711 2013-02-22, 13:16
jetstar napisał/a:

Mało sadystyczne ale gdyby tak wybierali kandydatów do pracy w Polsce to może bym miał szansę. A nie że ten co ma więcej w papierach dostaje posadę o która się starasz. Szkoda że w większości liczą się lepsze papiery niż same umiejętności


Papiery są odzwierciedleniem twoich umiejętności, jak pracowałeś gdzieś długo to jesteś coś wart a jak krótko to znaczy że jesteś gówno wart.
Zgłoś
Avatar
radzik05 2013-02-22, 13:56
kurwa, nawet taki interview bym też spierdolił pewnie...
Zgłoś
Avatar
kebabkilla 2013-02-22, 14:16
Sam prowadzę małą działąlność i kiedy przyjdzie czas zatrudnić kogoś do pomocy- na pewno nie będzie to rodzeństwo, albo ktoś znajomy. Po prostu od pracownika trzeba wymagać, a w razie czego wywalić bez wyrzutów sumienia. Inaczej samemu można pójść z torbami.
Zgłoś
Avatar
Szulcu 2013-02-22, 15:20
Kurwa to zwykła reklama.. tak się tworzy image firmy, szarzy ludzie we wszystko uwierzą..
Zgłoś
Avatar
Preeezes 2013-02-22, 15:47 1
@haqer no może w twojej branży tak jest. Tylko wyobraź sobie nie każdy chce napierdalać przed kompem 8h. I nie każdy w tym jest dobry...

@tomqj łatwo powiedzieć jeżeli ma się doświadczenie. A tu wszędzie odsyłają z kwitkiem... Zrobisz jakiś pierdolony kurs to i tak nie znajdziesz roboty bo pracodawca nie chce dać szansy...
Zgłoś
Avatar
Marshal 2013-02-22, 15:49 1
Jak dla mnie to zalezy o jakich dziedzinach rozmawiamy.
Przeciez inzynier dostaje papier ktory potwierdza ze potrafi, ze zdal egzaminy uprawniajace do uprawiania tego zawodu.
Takze nikt nie zatrudni kogos kto mowi, ze potrafi obslugiwac programy typu AutoCad, Revit czy zna sie na chorobach, bez odpowiednich papierow, bo to sa pozwy sadowe z pozniejsza data...
Lekarz to samo, pilot samolotow.
Ale zawody typu dziennikarz, grafik i inne tego typu nie potrzebuja papierow. I wtedy moze byc zatrudnianie rodziny czy znajomych.

Z drugiej strony na uczelni mam spotkania z pracodawcami z okolicy i jesli sie na nie chodzi i rozmawia z nimi to oni zapamietuja i predzej przyjma tego ktorego zapamietali niz kompletnie obcego - bo wiedza ze ten kogo poznal ma jakies zainteresowanie w tej dziedzinie bo sie pojawil na spotkaniu. A ten co nie byl - OK ma te same umiejetnosci ale go nie zna. Proste.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie