18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 12 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Avatar
uszatok 2016-02-19, 1:13 9
Co za debil. Ja w GTA to nawet na sterowcu w locie potrafię wylądować, a ten nie umie do wody się nie wpierdolić
Zgłoś
Avatar
i................n 2016-02-19, 1:34
o kurwa. co on odjebał. stracił moc na rotorze na tej wysokości nie ma mowy o glebieniu na autorotacji. a chuj i wylądował w pizdu
Zgłoś
Avatar
HeMan123 2016-02-19, 2:40
rekin go wciągną
Zgłoś
Avatar
ogarniety_ogier 2016-02-19, 4:05
nie slychac by stracil moc. raczej za bardzo zmniejszyl moc
Zgłoś
Avatar
Shadok 2016-02-19, 5:55
Właśnie tak kończy się niedopuszczanie spragnionej maszyny do wodopoju w upalne dni.
Zgłoś
Avatar
mariuszeks1989 2016-02-19, 7:37
wylądował
Zgłoś
Avatar
Chleb razowy 2016-02-19, 8:27 7
Był "Helikopter w ogniu", dla równowagi musi być i w wodzie
Zgłoś
Avatar
support3 2016-02-19, 8:28 1
Wydaje mi się, że swobodne spadanie helikoptera jest wolniejsze (Autorotacja). Helikopter z wyłączonym silnikiem ląduje łagodniej niż to co widać więc stawiam, że to jakiś prąd powietrzny. Wierzcie mi jestem ekspertem macierewicza.
Zgłoś
Avatar
WalkingStephen 2016-02-19, 8:35 1
Śmigłowiec kurwa śmigłowiec a nie helikopter.
Zgłoś
Avatar
i................i 2016-02-19, 8:54 13
WalkingStephen napisał/a:

Śmigłowiec kurwa śmigłowiec a nie helikopter.


Tak naprawdę, to jest latadełko
Zgłoś
Avatar
gelynder1 2016-02-19, 9:17
a może to ,,, fliger
Zgłoś
Avatar
the_p 2016-02-19, 9:46 11
Panowie, jest coś takiego jak efekt bliskości ziemii i vortex ring. Oba występują na małych wysokościach i o ile w tym pierwszym tworzy się piękna poduszka która ułatwia przyziemienie (czasem wręcz uniemożliwia), o tyle w tym drugim tworzy się paskudny pierścień w którym łopaty gwałtownie tracą siłę nośną. Stawiam na to drugie, gdyż ewidentnie słychać zwiększenie obrotów silnika, co jest już objawem desperacji (i/lub właśnie napędzanego pierścienia, w którym łopaty mogą się szybicej poruszać, wytwarzając dużo mniejszą siłę nośną), gdyż pułap w śmigłowcach zmienia się zmieniając kąt natarcia łopat a silnik pracuje na stałych obrotach. Tak czy inaczej - na takiej wysokości miał naprawdę mało opcji i praktycznie jedynie matematyczne szanse na uratowanie maszyny. Plus taki, ze trochę impetu wytracił schodząc, ale i tak nie chciałbym siedzieć w tej puszce
Zgłoś
Avatar
Gen 2016-02-19, 10:44
Przejebane. Widać, że za płytko, aby woda zamortyzowała uderzenie, ale wystarczająco głęboko, żeby się utopić. Po takim grzmotnięciu łatwo stracić orientacje, a i odpinanie pasów w panice po wpadnięciu w lodowatą wodę nie jest łatwe. Nie jeden już nurkował za miast wypływać na powierzchnię.
Zgłoś
Avatar
support3 2016-02-19, 11:07 3
WalkingStephen napisał/a:

Śmigłowiec kurwa śmigłowiec a nie helikopter.



Że co kurwa ????

Proszę dokształć się troszkę bo widzę, że na siłę próbujesz być "móndry" ale ci nie wychodzi.

Cytat:

Helikopter i śmigłowiec to jedno i to samo. - To dwie nazwy tego samego rodzaju statku powietrznego - wyjaśnia pilot pułkownik Kazimierz Pogorzelski, prezes Stowarzyszenia Lotników Polskich. - Pierwszy był helikopter. Gdy udało się zbudować wirnikową maszynę sięgnięto do słownictwa greckiego "helix, helios" oznacza "zakręcony, spiralny, wirujący", a "petron, petr" to "skrzydło, pióro". Więc "wirujące skrzydło" pasowało do tej konstrukcji - dodaje.
Polacy musieli stworzyć swój polski odpowiednik i tak powstało słowo "śmigłowiec", ale nie jest ono najbardziej trafnym określeniem dla helikoptera.
W fachowym słownictwie funkcjonują także wiropłaty, wiatrakowce, wieloszybowce...

Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie