18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
How to rap..
Doomik • 2013-07-21, 21:46
..czyli jak niepozorna Anne Hathaway zjadła 90% Polskiej hiphop-owej sceny 20 sekundowym rapem będąc w talk-show zwanym "CONAN"



angielski jest, ale warto posłuchać dla samego performance-u
Zgłoś
Avatar
Biniu90 2013-07-22, 2:47 6
Ooo wać Pany wstydu K**wa mać nie macie !!!
Po pierwsze ! Zabraliście mi minutę życia, którą mogłem poświęcić chociażby na drapanie się po dupie.
Po drugie ! Chcecie mi wmówić, że ta uciekinierka z kuchni zaprezentowała dobry rap .. (Doomik nie wiem kto Ci powiedział ze którykolwiek z tych technicznych zabiegów wyszedł "zajebiście" ale widocznie koledzy robili sobie z Ciebie jaja bo jesteś rudy aa ty opacznie to zrozumiałeś)
aaa po trzecie .. dyskutujecie o "polskiej scenie rapu" w taki sposób, że wydaje mi się iż jesteście w tym obeznani tak dobrze jak cyganie w ofertach pracy ... niech kozojebcy będą z wami
Zgłoś
Avatar
Jankes360 2013-07-22, 2:58 1
@jahaja1906 Żeś kurwa dojebał. To że Łona w swoich tekstach ironizuje i wyśmiewa rzeczywistość a ty bierzesz to za jego poglądy, to mogę stwierdzić, że jesteś mocno na bakier ze swoim pomyślunkiem i logiką.
Zgłoś
Avatar
Myszka696 2013-07-22, 3:00 1
Jak dla mnie Gedz, Zeus,Słoń czy choćby Eripe są zajebiści! O gustach się nie dyskutuje dziękuję, dobranoc!
Zgłoś
Avatar
d................s 2013-07-22, 3:02
Biniu90 napisał/a:

Ooo wać Pany wstydu K**wa mać nie macie !!!
Po pierwsze ! Zabraliście mi minutę życia, którą mogłem poświęcić chociażby na drapanie się po dupie.
Po drugie ! Chcecie mi wmówić, że ta uciekinierka z kuchni zaprezentowała dobry rap .. (Doomik nie wiem kto Ci powiedział ze którykolwiek z tych technicznych zabiegów wyszedł "zajebiście" ale widocznie koledzy robili sobie z Ciebie jaja bo jesteś rudy aa ty opacznie to zrozumiałeś)
aaa po trzecie .. dyskutujecie o "polskiej scenie rapu" w taki sposób, że wydaje mi się iż jesteście w tym obeznani tak dobrze jak cyganie w ofertach pracy ... niech kozojebcy będą z wami



W samą porę! Brakowało jeszcze tylko eksperta do zwieńczenia dyskusji!
Zgłoś
Avatar
GumBaSS 2013-07-22, 3:05
Jankes360 napisał/a:

@up Jeśli pod pojęciem "polska scena" stoją raperzy tacy jak np. Peja, Tede czy Donatan, to masz rację. Ale polecam posłuchać sobie tekstów Szczecińskiego Łony. Poziom w chuj wyższy od raperów wymienionych wcześniej



Hahaha... zanim się wypowiesz to pomyśl... Donatan to producent muzyczny, on nie rapuje. I w czym Łona jest lepszy ? Jakoś o nim już nic nie słychać
Zgłoś
Avatar
vagrant326 2013-07-22, 3:08 9
Zgłoś
Avatar
Imper3838 2013-07-22, 3:11 33
To jest prawdziwy rap, bo pochodzi z ulicy.
Zgłoś
Avatar
Jankes360 2013-07-22, 3:12
@up Akurat w Równonocy też rapował w czterech czy trzech utworach. Wystarczyło na wiki wejść. A o Łonie słyszę regularnie, ale to pewnie dlatego, że mieszkam w sz-cz.
Zgłoś
Avatar
hajtkol 2013-07-22, 3:15 20
Rap to chyba najprostszy gatunek muzyki. Nie wymaga specjalnie umiejętności śpiewu, gry na jakimkolwiek instrumencie, a z tego co ostatnio słyszę, to nawet nie trzeba umieć rymować. Wystarczy napisać jakiś bzdurny repetytywny tekst który mówi o "życiu, jakie to ono jest i jak dobrze autor je zna" w ten sposób żeby tępa publika to złapała i powiedziała "Zajebisty przekaz". No może trzeba jeszcze mieć minimum poczucia rytmu, i umieć pobierać sample z netu.

Nie może też zabraknąć odzieży z nadrukiem tej właśnie grupy Hip-Hopowej, bo jeśli ją lubicie to musicie mieć nawet skarpety z ich logo. LPK, Farma, Krzywo, IP90%, i podobne zgarniają krocie na ludziach którzy dają się namówić na kupno ich gadżetów.

Dziwi mnie że byle muzyka potrafi tak kierować tłumem, ale grono odbiorców rapu to zwykle osobniki o niskim ilorazie inteligencji i potrzebach życiowych żryć, spać, najebać się, zajarać, najebać komuś, et cetera.

Możecie się spinać, ale fakty są właśnie takie. Nie sądzę żeby to co napisałem odnosiło się do wszystkich. Zdaję sobie sprawę z istnienia utalentowanych wykonawców którzy potrafią rapować na różne tematy nie koniecznie "życiowe", tak jak zdaję sobie sprawę że rapu słuchają też porządni ludzie, ale wyjątki potwierdzają regułę.

Jest mi przykro z tego powodu, ale niestety wszystkie ciule, mendy społeczne, zbóje i inni tego typu ludzie których miałem nieprzyjemność poznać albo chodziły w dresach, albo słuchały rapu, lub w inny wyraźny sposób zaliczały się do subkultury Hip-Hopowej.

Po tej styczności z Hip-Hopem, i rapem którą ja miałem mogę stwierdzić że to w dużej mierze grupa społeczna i gatunek muzyki dla prostaków, i awanturników. :{

Jeśli macie jakieś kontrargumenty to chętnie je zobaczę.
Zgłoś
Avatar
socjalmmv 2013-07-22, 4:05 1
@Doomik
Fala ścierwa to zalewa przez takich użytkowników jak ty którzy zamykają się tylko w jednym gatunku muzycznym a reszta to syf. Polski rap jest jeden z lepszych na świecie [nie mówie o teraźniejszym] ale klasyki, które były nagrane i które nadal są aktualne bo przedstawiają przykre wydarzenia w polsce które są do dziś. Dla mnie po prostu jeżeli ktoś nie ma doświadczenia w sprawach polskiego rapu powinien się nie wypowiadać i tyle. A ta pizda na tym filmiku po prostu drze morde i nie ma żadnego pojęcia o rapie, tekst który nic nie wnosi i pare oklepanych rymów.
Zgłoś
Avatar
Lukasz2525 2013-07-22, 6:00 22


hajtkol napisał/a:

Rap to chyba najprostszy gatunek muzyki. Nie wymaga specjalnie umiejętności śpiewu, gry na jakimkolwiek instrumencie, a z tego co ostatnio słyszę, to nawet nie trzeba umieć rymować.



Po tym fragmencie przestałem czytać . Rap to jest najbardziej sensowny gatunek i wymagający najwięcej umiejętności . Po pierwsze trzeba mieć talent i wenę . Przykładowo Tede potrafi napisać 3 zwrotkowy track w ciągu 20 minut podczas oglądania " Na Wspólnej " . Jego średnie tempo to jeden track tygodniowo . Dla przykładu " śpiewakom " popu teksty pisze Jacek Cygan lub raperzy , którzy mają weny bardzo dużo . Jak u wojewódzkiego była kazadi i śpiewała " swoją " piosenkę i mówiła o wydawaniu " swojej " płyty , to na napisach końcowych było napisane , że tekst pisał jej Ten Typ Mes . A jeżeli chodzi o śpiewanie , to " śpiewaki " wyją do mikrofonu bez większego ładu , składu i umiejętności . Natomiast w rapie trzeba mieć umiejętności i technikę wykładania słów na bit , trzeba mieć wypracowane flow , nawijać równo , płynnie i wyraźnie . W innych gatunkach nie ma takiej potrzeby . Do tego trzeba mieć również wypracowany oddech , lub nawet bezdech , często chłopaki nawijają całą zwrotkę na bezdechu - zupełnie bez oddychania , gdzie zwykłe " śpiewaki " łapią oddech co trzy słowa . I na koniec rymy , w rapie składa się rymy podwójne , potrójne , niekiedy nawet poczwórne , i oczywiście bardzo wyszukane . Rymy typu " cię - się " jak w pioseneczkach o miłości , tak samo jak rymy pojedyncze nie robią na nikim wrażenia . I powtórzę jeszcze raz to co na początku " Rap to jest najbardziej sensowny gatunek i wymagający najwięcej umiejętności . "

Aaa , jeszcze jedno . Jest to jedyny prawdziwy gatunek , liczy się własne zdanie i nikt nie boi się go wyrażać . Stąd rodzą się wszystkie dissy i beefy , które nie istnieją w innych gatunkach , bo wszyscy boją się walczyć o siebie i swoje zdanie . Natomiast w rapie jest też wiele przyjaźni , miłości , innych wartości moralnych i nie liczy się kasa . Często raperzy nazywają się swoimi " kuzynami " , tworzą różnego rodzaju grupy , nagrywają bardzo dużo feat'ów , nawet po kilka-kilkanaście osób na jednym tracku , nikt nie kłóci się o hajs , a wiele płyt wypuszczanych jest w ogóle za darmo . A wyobrażasz sobie teraz wspólna piosenkę rodowicz , krawczyka , dody , feela , wyszkoni i jeszcze paru innych spiewaków ( nie jestem w temacie , nie wiem kto jest na topie ) ? O pieniądze to rozpętali by trzecią wojnę światową . Masz jeszcze jakieś pytania co do rapu ?
Zgłoś
Avatar
oozyxak0o 2013-07-22, 6:17 1
socjalmmv napisał/a:

No rzeczywiście zjadła, wymyśliła pare wersów do tego drze morde jak pojebana. Weź się człowieku ogarnij, jak gówno wiesz o polskim rapie to się nie wypowiadaj.


On pewnie disco polo słucha. Albo hejvvi metalu
Zgłoś
Avatar
J................D 2013-07-22, 8:00 1
socjalmmv napisał/a:

No rzeczywiście zjadła, wymyśliła pare wersów do tego drze morde jak pojebana. Weź się człowieku ogarnij, jak gówno wiesz o polskim rapie to się nie wypowiadaj.



Polski rap to wlasnie gowno ....
Zgłoś
Avatar
Calatin 2013-07-22, 8:18 2
oozyxak0o napisał/a:


On pewnie disco polo słucha. Albo hejvvi metalu



A masz coś do metalu brudasie ? Rap to w 95% gówno gdzie w tym gównie nieraz trafi się perła, większość wykonawców ogranicza te swoje tekściki właśnie do tego jakie to życie jest ciężkie jak to oni je znają itp, w tekście pełno kurw chujów i gimbusiarnia na to leci puszczając takie syfy z telefonu przy ludziach.Czasem słucham rapu ale nie mam zamiaru słuchać tego samego co pajace które srają po kątach na blokowisku i opierdalają się od rana do nocy zamiast ruszyć dupę do roboty.
Nie mam zamiaru udowadniać że metal jest lepszy niż rap/hip-hop bo to kurwa nie ma sensu...każdy słucha to co lubi i każda muzyka jest inna, ale zawsze się znajdzie pajac który kurwa będzie chciał komuś dojebać jak ten co go cytuje co to nick ma jak koza z porażeniem mózgowym.

"Jak to nam jest źle/ Jesteśmy dziećmi ulicy" i na takiej zasadzie powstaje 98% kawałków hiphopowych.''
Zgłoś
Avatar
kizug666 2013-07-22, 8:39
Jankes360 napisał/a:

@up Akurat w Równonocy też rapował w czterech czy trzech utworach. Wystarczyło na wiki wejść. A o Łonie słyszę regularnie, ale to pewnie dlatego, że mieszkam w sz-cz.



Kula rapował w Równonocy?
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie