18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:04
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
How to rap..
Doomik • 2013-07-21, 21:46
..czyli jak niepozorna Anne Hathaway zjadła 90% Polskiej hiphop-owej sceny 20 sekundowym rapem będąc w talk-show zwanym "CONAN"



angielski jest, ale warto posłuchać dla samego performance-u
Zgłoś
Avatar
exynighter 2013-07-22, 9:58
/watch?v=7m3thigcMrE,
/watch?v=iBsn4BSNDms
/watch?v=WLwhb5U4u0Y
/watch?v=xW6RUPcb5HY
/watch?v=BE5_0Y-JJ-k
/watch?v=sbKwcvsiEss
/watch?v=n6p0xOyvD1k

Na szybko podałem linki tego co mi do głowy przyszło. Tak macie racje polski rap to tylko pierdolenie o dziwkach, wódzie i ulicy, i każdy nawija tak samo. Powiem tak, jak ktoś czegoś nie lubi to widzi to co chce widzieć, czasami wystarczy otworzyć oczy i zainteresować się tym co hejtuję. Nie mówię, że każdemu ma się to podobać, odbijam tylko argument, że rap to muzyka dla debili i jest monotematyczna.
Zgłoś
Avatar
gwauro 2013-07-22, 10:00
ten cały program z rudym skurwielem ukazuje pojebanych amerykanów
Zgłoś
Avatar
enjoy7 2013-07-22, 10:22
Szeroko otwiera usta, można się przymierzać
Zgłoś
Avatar
Doomik 2013-07-22, 10:36 1
socjalmmv napisał/a:

@Doomik
Fala ścierwa to zalewa przez takich użytkowników jak ty którzy zamykają się tylko w jednym gatunku muzycznym a reszta to syf. Polski rap jest jeden z lepszych na świecie [nie mówie o teraźniejszym] ale klasyki, które były nagrane i które nadal są aktualne bo przedstawiają przykre wydarzenia w polsce które są do dziś. Dla mnie po prostu jeżeli ktoś nie ma doświadczenia w sprawach polskiego rapu powinien się nie wypowiadać i tyle. A ta pizda na tym filmiku po prostu drze morde i nie ma żadnego pojęcia o rapie, tekst który nic nie wnosi i pare oklepanych rymów.



Jezusie, specjalistów więcej niż włosów na mojej głowie (tak tak, jestem rudy, mam 7 lat i na jajach jeszcze nie mam). Polski rap nigdy nie wskoczy na międzynarodowe piedestały, gdyż jest język zbyt dźwięcznym, za dużo u nas śćź. Wyobraź sobie amerykanina rapującego o brzęczyszkiewiczu :p To że Polskie klasyki są elitarne rzucę Ci jedno zdanie "Wydałeś klasyk? Jeśli mam być szczery
Klasykiem się nie staje chłam przez datę premiery". Dla innych znawców wyżej, donatan to producent, peja to największa skarbnica wiedzy o tym czym jest kultura hip hop. Powiem tyle, teraz jest moda na rap, a im rynek większy tym większe zapotrzebowanie na badziew.
Zgłoś
Avatar
Sonny^ 2013-07-22, 10:57
@hajtkol

Prawda w 100% !
Zgłoś
Avatar
septiq 2013-07-22, 11:02
Treść komentarza został ukryta - użytkownik otrzymał ostrzeżenie za ten wpis.
Avatar
demz 2013-07-22, 11:18 2
Zgłoś
Avatar
necroboss 2013-07-22, 11:21 2
Hahaha no jebłem, w momencie kiedy metalowiec słuchający w 99% piosenek składających się z krzyku na zwrotce w stylu "ŚMIIIIIIIIIIIIIIIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEERRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆ KUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUURRRRRRRRRRRRRRRWWWWWWWWWWWWWWWAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA" przez 5 minut, mówi, że rap jest gównem, bo "ogranicza te swoje tekściki właśnie do tego jakie to życie jest ciężkie jak to oni je znają itp", odechciewa mi się czytać. Zawsze używam wtedy argumentu i cisnę po metalowym bożyszczy, Nothing Else Metters. Pokolenia metali szczają po nogach do tego kawałka, a ja sobie siedzę i słyszę jedynie te stare kurwa, wyświechtane hipsterskie hasła o wolności umysłu, niezależności i pełnym wyjebaniu - same banały. Banały, przejawiające się przez WSZYSTKIE metalowe nuty, tak samo, pojawiają się nowomowy w stylu blisko a daleko, proste ale skomplikowane, okrągłe ale kwadratowe. Śmiech.

Przede wszystkim, Polski rap JEST KURWA SŁABY, pogódźcie się z tym, to że nie rozumiecie angielskiego nie znaczy, że rap zagraniczny jest słaby - to wy jesteście upośledzeni. I nie ma znaczenia, że jeden raper polski jest na wyższym poziomie niż inny raper, nie ma znaczenia, że w swoich kawałkach umieszcza więcej metafor/ironii/sarkazmu etc. itp. Polski rap NA PRAWDĘ obraca się w okół 1. jarania z ziomalami i fazie, 2. picia i imprezowania 3. ciężkiego życia gdzie ludzie to kurwy 4. robienie hajsu 5. pierdolona policja i konfidenci. Jeżeli się trafi cokolwiek INNEGO, to jest JEBANY WYJĄTEK. Pogódźcie się z tym. I nie ma tu sensu dyskutować nad tym, takie są fakty. Nawet Rosyjski rap jest na wyższym poziomie niż nasz rodzimy, a chce jeszcze zauważyć, że Polacy mają TAK KURWA NISKIE umiejętności techniczne, że to woła o pomstę do nieba.

I żeby być uczciwym... AMERYKAŃSKI RAP MAINSTREAMOWY TEŻ JEST SŁABY! Bo Polacy wzorują się na amerykanach głównego nurtu! Czyli nie słuchajcie mi tu Eminemów, 50 centów, Dr. Dre, Snoop Doggów czy innych Ice Cubów - ten rap lyricznie też jest słaby, dwie ostatnie płyty Eminema to był koszmar. Na szczęście kultura rapu amerykańskiego jest tak rozwinięta, że można by o niej mówić dniami i nocami - każda część kraju, ma swoje własne style, east, west, middle-east, Philadelfia, south, Alabama, New York, Hot California, horror rap, psycho rap. Każdy z tych stylów, jest BARDZO RÓŻNY od innych, inne rymy, inne tematy, inne flow, inne załamywanie zgłosek itp. itd. do tego każdy raper dodaje coś od siebie. Pokaże wam prawdziwy amerykański rap, jakiego nie usłyszycie w radiu, wykonawców, których nie znacie i teksty, których nie zrozumiecie:

/watch?v=JTT2XLg_N6k
/watch?v=BCz1WaYs0Ho
/watch?v=UepCyqzX5ko
/watch?v=ITeHBbfqYwk
/watch?v=CCkuy3tIgT4 -> zagadka dla wszystkich i tych słuchających rapu i tych nie słuchających - o czym jest ten kawałek (nie słuchajcie części pierwszej, bo będzie za prosto, a jest napisany strasznie prostym angielskim)?
/watch?v=mCx5WROkt5Y
/watch?v=f6mHpndzn0I
/watch?v=pgS2YqyTx0w

I nie mówicie mi, że polski rap jest od tego lepszy, bo się ośmieszacie
Zgłoś
Avatar
Shaggy93 2013-07-22, 11:29
opowiem wam kawał.
Polski rap.
Zgłoś
Avatar
Andy Anderson 2013-07-22, 11:45
Trudno zjeść coś co nie istnieje
Zgłoś
Avatar
DżejDżej10 2013-07-22, 11:55
Rap to gówno a nie muzyka, każdy może sobie tak pogadac. Jednym słowem; Chujowe.
Zgłoś
Avatar
hajtkol 2013-07-22, 12:00
necroboss, Za kawałek od drugiego akapitu do końca dałbym Ci piwo, bo to prawda i się zgadzam, ale pierwszy akapit to chyba prowokacja. Rozjaśnię Ci trochę wizję, bo masz zaburzoną.

Nie każdy "metal" podnieca się Nothing Else Matters, bo "Prawdziwi trve metale zwykle słuchają thrashu albo black metalu". Mam takiego jednego w szkole, i to niezły pozer.
Nie każdy kto słucha metalu jest metalem.
Metal metalowi nie równy.
99% metalu to darcie japy? Słyszałeś o Van Canto? Apocalyptica? Led Zeppelin? Blind Guardian?
Są gatunki metalu w którym drze się japę. Np.: thrash, black metal, itp.
ale oprócz tego są jeszcze np. power metal i metal symfoniczny którego nawet moja matka słucha.
Sam nie znoszę growlu, poza paroma wyjątkami gdzie jest bardzo lekki i nie trwa całą piosenkę.

Łap też kilka kawałków.:






I tak mógłbym jeszcze długo, ale nie mam specjalnych chęci na to :p
Zgłoś
Avatar
Lukasz2525 2013-07-22, 12:05
septiq napisał/a:



HAHAHAHAHA to sam sobie dojebales TEDE PISZE TEKST DO SWOJEJ "PIOSENKI" w 20 min przy na wspolnej musi to byc mega ambitne . Powiedz cos o umiejetnosciach w spiewaniu , wypracowanym wdechu itd i talencie Celine Dion. Cala reszta Twojego postu to takie gowno , ze nie wiem jak to skomentowac . Nikt nie kloci sie o hajs w rapie ? kurwa PROSZIE CIE , nagrywaja duzo wspolnych kawalkow tylko w rapie takie rzeczy Kurwa PROSZE CIE , nazywaja siebie "kuzynami" ? KOGO TO KURWA OBCHODZI MOGA NA SIEBIE MOWIC NAWET SKARBY I CO TO MA RZECZY . NA KONIEC RAP TO GOWNO w 90% dla patologi i cwierc mozgow a cale te dissy i beefy to kolejny przyklad z jakimi pol mozgami mamy do czynienia



Nie do piosenki , tylko tracku i nie takie mega ambitne , tylko gość ma tyle weny , że pisze od ręki i świetnie freestyle'uje i generalnie nie wiesz jaką sprawiasz mi autentyczną przykrość wyśmiewając muzykę i kulturę , którą kocham i którą żyję...
Zgłoś
Avatar
filipczax_ck 2013-07-22, 12:15
ta rozwydrzona pizda mogłaby zjeść co najwyżej pikeja ...
Zgłoś
Avatar
hajtkol 2013-07-22, 12:19
@up: Rozwydrzona pizda? Sam byś chciał żeby Ci zjadła.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie