18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 18:39
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
🔥 Się zagapił - teraz popularne
Avatar
DawidJDM 2014-01-25, 18:35 1
Dobre, dopóki ktoś nie wie na jakiej zasadzie działa to w danym miejscu. Jeżdżę codziennie drogą z takim sygnalizatorem i wszyscy miejscowi pierdolą czerwone i cisną dalej nie próbując nawet hamować. Działa tylko na przejezdnych.
Zgłoś
Avatar
tranzystor 2014-01-25, 23:40
Imper3838 napisał/a:

Światła z fotoradarem, jak ktoś śmignie na czerwonym powinna fotka lecieć. I mamy podwójny efekt.



To równie dobrze może stać sam fotoradar, bez świateł i byłoby taniej.
Zgłoś
Avatar
M................x 2014-01-26, 1:06
Stare jak świat rozwiązanie, chujowe, najgorsze z możliwych, pod moim miastem w wiosce jest coś takiego 5,10,15 razy się rzeczywiście zwolni, ale później to tak wkurwia że wszyscy przejeżdżają na czerwonym, a nóż się zdarzy, że rzeczywiście człowiek naciśnie przycisk na przejściu, zacznie przechodzić, kierowcy przyzwyczajeni że to ściema i po pieszym.
Zgłoś
Avatar
B................o 2014-01-26, 4:17
W Chrzanowie na Oświęcimskiej taki patent działa już 10 lat... ale po co promować dobre technologie które nie zarabiają?
Zgłoś
Avatar
maciupeq 2014-01-26, 14:56
Coś podobnego kiedyś działało w Mińsku Mazowieckim, tylko jakiś ciul zainstalował sygnalizację niezgodną z przepisami (pulsujące żółte nagle zmieniało się na czerwone, a potem znów na pulsujące żółte) i każdy to olewał.
Zgłoś
Avatar
cyklonS 2014-01-27, 11:42
fanatic93 napisał/a:

Mieszkam w Rybniku, takie światła są u nas stosowane i spisują się bardzo dobrze.

Światła tak naprawdę dają odpowiedni czas do wyhamowania nawet, gdy jedziemy powyżej 100 km/h(sprawdzałem przy 130 z ABS, na odcinku 100m zmieniło mi się na czerwone). Zdecydowanie częściej powinny pojawiać się na drogach zamiast fotoradarów.



Ale pierdolisz... Pokaż mi w którym miejscu. Dla przykładu światła na Wodzisławskiej, jedziesz TIRem, od Wodzisławia są pod górę. Musisz stanąć wręcz do 0. Śliska droga, rozpędź sobie potem takie bydle pod górkę na śliskiej drodze. Będzie trzeba gwałtownie hamować to i ABS Ci nie pomoże, a wręcz zaszkodzi i spowodujesz wypadek bo jakiś debil zarządził spowalniające światła. Lepszym rozwiązaniem były kamery, które robiły zdjęcia za przejazd na czerwonym.
Zgłoś
Avatar
Czubmaster 2014-02-06, 4:12
Patrząc na coponiektórych "kierowców" to powinna byc podobna czujka na debili,tyle zamiast czerwonego powinien wyskakiwać dres z baseballem i walić tumana w łeb,po trzecim waleniu w łeb rekwiracja prawka!
Zgłoś