18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 18:40
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:23
🔥 Wyprzedzanie po polsku - teraz popularne
🔥 Kibic kopie ukraińca - teraz popularne
Cytat:

W amerykańskim stanie Kentucky 5-letni chłopiec zastrzelił 2-letnią siostrę - poinformowało w środę biuro szeryfa w mieście Cumberland. Lokalny portal internetowy podał, że malec strzelił z własnej broni, którą otrzymał w prezencie.

Wiadomo, że do tragedii doszło podczas zabawy. Strzelba stała w rogu pokoju. W jej komorze znajdował się jeden pocisk. W chwili gdy padł strzał, matka dzieci przebywała na werandzie. Dziewczynka zmarła po przewiezieniu do szpitala.

Rodzice dzieci twierdzą, że nie wiedzieli, że broń jest naładowana. Chłopiec otrzymał ją rok temu w prezencie. Firma Crickett, producent strzelby, ma bogatą ofertę broni strzeleckiej dla dzieci i młodzieży. Sprzedają ją pod hasłami reklamowymi: "Moja pierwsza strzelba" i "Najlepsza broń dla amerykańskiej młodzieży".



źródło
Zgłoś
Avatar
~Tołdi 2013-05-03, 10:04
Na miejscu rodziców wyjąłbym iglicę przed wręczeniem 'prezentu' i nie byłoby tragedii.
Zgłoś
Avatar
Antybozia666 2013-05-03, 10:09 5
No tak, broń palna to czyste zło, dzieło szatana i w ogóle praprzyczyna wszystkich wojen. A teraz wyobraźcie kurwa sobie jak by w takim średniowieczu każdy chłop kmieć czy inny cieć miał dzidę lub miecz. Jedyne co mu to da to złudne poczucie bezpieczeństwa, bo czym że jest sam miecz jak siły rządowe mają na przykład onagery i rycerzy w pełnych zbrojach płytowych. Tak samo teraz Co wam da to że będziecie mieć w kaburze 25 letniego makarova czy jakiś uesański wynalazek typu peacemaker. Jak wtedy straż miejska będzie miała nowoczesne FN P90 i pełne zbroje kevlarowe. Przed władzą się nie da bronić, bo jak by się dało to co by to była za władza. Ale w sumie sąsiada zastrzelić można.
Zgłoś
Avatar
u................o 2013-05-03, 10:11 80
Boże, skąd się tyle lewaków na sadisticu wzięło? o-0

Prosta sprawa - Pierwsza sytuacja: wasza żona waży 45kg i ma 1,6 wzrostu. Wchodzi włamywacz do domu 100kg 1,9. Ona ma pistolet, jest schowana, on ma pistolet nie wie gdzie ona jest. Ona strzela, on pada, ona żyje on nie. Sprawiedliwości stało się za dość

Druga sytuacja: wasza żona waży 45kg i ma 1,6 wzrostu. Wchodzi włamywacz do domu 100kg 1,9. Ona ma kij bejsbolowy, jest schowana, on ma kij bejsbolowy nie wie gdzie ona jest. Ona uderza, go zaboli, on odda. Ona w najlepszym wypadku skończy zgwałcona ze wstrząśnieniem mózgu, w gorszym umrze. On skończy z siniakiem. Lewacka sprawiedliwość.
Zgłoś
Avatar
kizug666 2013-05-03, 10:20
Ta firma nie sprzedaje strzelb tylko karabiny, i mają hasło reklamowe 'my first rifle' co znaczy mój pierwszy karabin a nie kurwa strzelba... Nie ma to jak pisać i nie wiedzieć o czym
Zgłoś
Avatar
Torghal 2013-05-03, 10:25 7
Gazeta.pl żywcem kopiuje artykuły z strony CNN, popełniając przy tym błąd rzeczowy - dzieciak wystrzelił z karabinu, a nie strzelby.

Chyba w życiu prawdziwej broni na oczy nie widzieliście. Macie chyba wyobrażenie, że broń palna to taki prymitywny wynalazek dla psychopatów w szerzeniu zła, chaosu itd. Tutaj śpieszę z wyjaśnieniem, że broń posiada zabezpieczenia, złożone mechanizmy itd. życie to nie gra, że wciskasz przycisk na myszce i już strzelasz. Rozwydrzony bachor tak się bawił karabinem, że aż strzelił do swojej siostry - rodziców i gówniarza wykastrować, żeby więcej debili i psycholi się nie urodziło.

A pierdolenie typu, no tyle osób ginie od tych "przypadkowych" strzałów jest tyle na miejscu co, tyle osób ginie z "przypadkowych" wypadków samochodowych. Broń, nóż, auto, tulipan z butelki to tylko narzędzia w ręku człowieka.

Poza tym, wolałbym mieć szansę obronić się i w najgorszym wypadku zginąć z gnatem w ręku, niż dać się zabić przez debila/psychopatę bez szansy na obronę.

Jakbyśmy mieli porzucać wynalazki po skrajnych/pojedyńczych ofiarach, to byśmy dalej biegali za żubrami po lasach.
Zgłoś
Avatar
dewey-18 2013-05-03, 10:28
i tak powiedzą że to przez ultra brutalne gry komputerowe/video chociaż by ten bojs młody nie widział kompa na oczy
No zjebany naród co zrobisz nic nie zrobisz
Zgłoś
Avatar
Suka_Blyat 2013-05-03, 10:33 12
Czytając te niektóre komentarze mam niezły zaciesz. Na podstawie kolejnego nieszczęśliwego wypadku, ewidentnie z winy rodziców, chcecie odbierać ludziom prawo do posiadania broni i najeżdżacie od razu na Korwina. No kurwa mać, nie wiem kto was spłodził bo chyba nie człowiek rozumny tylko jakiś lewak. Otóż moi drodzy, cała wina jest po stronie rodziców zostawiając broń (mniejsza czy naładowaną czy nie) w zasięgu dzieci. Nie mam nic przeciwko kupieniu dzieciakowi klamki pod warunkiem jej używania tylko pod opieką rodziców, w pozostałych przypadkach, nawet jak rodzic idzie się wysikać, broń ma być rozładowana i umieszczona w takim miejscu, żeby gówniarz jej nie dosięgnął.
Media żerują na takich historyjkach utrwalając ten spierdolony stereotyp, że broń zabija itd. Broń sama z siebie nie zabija, zabijają ludzie, ich chore wyobraźnie, pragnienia, albo po prostu zwykła głupota i nieostrożność. Ale idąc lewackim tokiem myślenia, trzeba zdelegalizować prawo do posiadania broni, bo może się zrobić krzywda komuś. No to kolejnym krokiem powinno być odebranie ludziom samochodów, bo może dojść do śmiertelnego wypadku, odbierzmy ludziom noże, bo nimi też da się zabić (co ciekawe w sklepach leżą naostrzone noże na półkach bez żadnego nadzoru, a jakoś nie widzę na ulicy chodzących ludzi z nożami rzeźnickimi i nie dźgających nimi ludzi), zakażmy ludziom palić papierosy, bo rak, zakażmy ludziom pić alko, bo wątroba i inne sprawy, a ideałem lewaczkuf byłoby zakazanie wychodzenia z domu, a najlepiej mieszkanie w miejscu pracy, żeby nie ryzykować jakiegoś uszczerbku na zdrowiu.
Wszystkich ludzi przesadnie ograniczających wolność innych ludzi należy zamknąć i wysłać na ciężkie roboty, bo nie ma wolności dla wrogów wolności! Amen
Zgłoś
Avatar
versós 2013-05-03, 10:40
no i dobrze, może sie suka stawiała
Zgłoś
Avatar
basqule 2013-05-03, 10:44 4
Więcej dzieci topi się w przydomowych basenach niż ginie od broni palnej.
wiadomosci24.pl/artykul/basen_grozniejszy_od_broni_268885.html
Zgłoś
Avatar
Darektictac 2013-05-03, 10:44
JA TO BYM W POLICJE STRZELAL XDD
Zgłoś
Avatar
Prokurator 2013-05-03, 10:56
Po pierwsze wypadki się zdarzają a po drugie to idealny przykład selekcji naturalnej
Zgłoś
Avatar
donwasyle 2013-05-03, 11:23
o kurwa codziennie ten sam tekst będziecie wklejać?
Zgłoś
Avatar
virusotron 2013-05-03, 11:53 5
Dla lewaków: Jeżeli broń zabija a nie człowiek to tyjesz od widelca a nie od żarcia.
Zgłoś
Avatar
Kuriki 2013-05-03, 11:59 3
Oj, bo tylko "korwinowcy" wolą być uzbrojeni w starciu z bandytą

Ja nie jestem za "królę Korwinę" ale jednak potrafię dostrzec przewagę plusów w tym by broń palna była bardziej rozpowszechniona. Warto było by wprowadzić odpowiednie przepisy by ludzie mieli łatwiejszy dostęp do broni palnej ale w POLSCE powinien być taki plan działania(albo podobny):

1. Obywatele dowiadują się, że za rok będzie można łatwo, szybko, sprawnie i legalnie nabyć broń palną.

2. W całym kraju odbywają się eventy zwracające uwagę ludzi na niebezpieczeństwa związane z używaniem broni.

3. Krok trzeci to zachęcanie ludzi do chodzenia na strzelnice by się zaznajomić z nowym orężem chaosu.

4. Wprowadzenie broni ale równoczesne wprowadzenie ograniczenia w postaci zaświadczenia o niekaralności za rozbój czy coś podobnego.

A co gdyby wypadki się zdarzały i np kilkoro dzieci zginęło?

Cóż... "Shit happens"- jak to mówią, a wypadek to tylko wypadek no i oczywiście selekcja naturalna również nie śpi .

Ja wolę mieć naładowaną i gotową do strzału klamkę gdy idę niesprzyjającą porą do pracy i mijam hordy pojebanych, lekko wstawionych ludzi szukających zaczepki. Pistolet to zawsze lepsze narzędzie do obrony niż gołe pięści, a przecież nie zawsze trzeba strzelać w głowę- czasem by agresor odpuścił wystarczy pokazać broń lub oddać strzał ostrzegawczy i wyrazić gotowość do np przestrzelenia kolan napastnikowi.

Uprzedzając posty o skutecznym obezwładnieniu np gazem łzawiącym czy innym magicznym żelem- wystarczy wiatr lub szybkie zasłonięcie się napastnika by sobie tę metodę w rzyć wsadzić
Na psy to może zadziała ale nie na wszystkich ludzi- bądźmy realistami

Na koniec mała dygresja...

Gdy swoje poglądy przedstawię prawicy, ona mnie opierdala... Gdy lewicy- też. To samo z ludźmi z centrum, bezideowymi frajerami czy innymi abominacjami.
Dlatego też mam ten przywilej, że swobodnie mogę obrażać resztę świata.

A więc... Lewaki twierdzące, że broń trzeba zakazać i w ogóle całe życie podporządkować politykom by na nas chuchali, dmuchali i obchodzili się jak z wyjątkowo delikatnymi i niewyobrażalnie głupimi pięcioletnimi dziećmi powinni zrobić sobie oraz całemu światu przysługę i w tej chwili popełnić samobójstwo. Dziękuję za uwagę, papa
Zgłoś
Avatar
Arturyo 2013-05-03, 12:21 1
No niestety świat nie jest idealny i ludzie dalej będą ginąć, wypadki się zdarzają! Broń powinna być legalna dla normalnych obywateli, żeby mogli się bronić przed bandytami! To nie broń zabija tylko ludzie!
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie