18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:44
Avatar
SamSobieBogiem 2013-11-23, 12:45
i znów polać mu!
Zgłoś
Avatar
LICH0 2013-11-23, 12:47
Dobrze gada... można jeszcze dodać, że ludzie studiujący zaocznie płacą podwójnie za studia.
Milton Friedman opisał ciekawe rozwiązanie tego problemu. Każdy rodzić miały dostawiać na dziecko "talon" na edukacje i to on sam miałby zdecydować gdzie posłać swoje dziecko. To tak w skrócie.
Zgłoś
Avatar
tabaraba 2013-11-23, 12:57
Edukacja opłacana z naszych podatków? Niesamowite odkrycie! Piotr Najzer naszym kandydatem do Nagrody Nobla.
Zgłoś
Avatar
Sylarr 2013-11-23, 13:00
100mph napisał/a:

Edukacja opłacana z naszych podatków? Niesamowite odkrycie!


Nie trzeba daleko patrzeć żeby ludzie myśleli, że edukacja naprawdę jest darmowa, np. na tym portalu często padają takie zwroty jak darmowa edukacja czy darmowa służba zdrowia. Najlepsze w tym filmie jest to, że Pan Piotr pokazuje ile ona faktycznie kosztuje podatnika. Za takie pieniądze na wolnym rynku miałbym bardzo dobrą szkołę z wybranym przez siebie programem nauczania.
Zgłoś
Avatar
exdeath 2013-11-23, 23:23
Sylarr napisał/a:


Za takie pieniądze na wolnym rynku miałbym bardzo dobrą szkołę z wybranym przez siebie programem nauczania.



Moze sie nie znam ale na chwile obecna, za lekko ponad 3 tysiace to nawet semestru w prywatnej szkole nie oplacisz.
Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2013-11-24, 9:24
exdeath, znasz się. Ale to są warunki związane z tymi że edukacja to państwowo narzucana rzecz każdemu dziecku i rząd każdej szkole dyktuje wiele rzeczy z nią związaną, więc ceny rosną. Na przykład na przykładzie mojej w sumie dość niedawnej edukacji licealnej mogę powiedzieć że np. prywatna szkoła która wybrałem a która ma przygotować człeka do studiów powiązanych z naukami biologicznymi nie musi prowadzić zajęć z przedmiotów typu informatyka, WOS, WOK, muzyka, Sztuka, PO, etyka/religia. I już mamy ceny mniejsze o 7 całorocznych etatów plus sprzęt/woda/energia/cokolwiek zużywane w ich trakcie.
Zgłoś