18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:57
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:05
Avatar
rzemien 2015-12-06, 0:27
Niech ktoś mi wytłumaczy jak można skupić się na nacji bardziej niż na narodzie?. Albo łatwiej. Jaka jest różnica między nacją, a narodem?
Zgłoś
Avatar
drzewko_banzai 2015-12-06, 0:43
Nimr0d napisał/a:



Wpisując jego nazwisko w wyszukiwarkę tagów pojawiają się dwa tematy, jeden moj dzisiejszy i jeden z wywiadem już chwilę temu, sam tez nie przypominam sobie o nim tematów.


Był jeszcze ten: sadistic.pl/izu-ugonoh-i-oskar-piechota-o-martwym-punkcie-vt318680.htm
W sumie naliczyłem 4 z tym dzisiejszym.
Nie trzeba być fanem boksu żeby słyszeć o nim.
Zgłoś
Avatar
crop1337 2015-12-06, 1:34
Chciałem tylko wspomnieć tym co piszą o takich jak on Polak bo urodził się w Polsce, że ci co wysadzają się w powietrze min. we Francji też często się tam rodzili.
Serdecznie pozdrawiam.
Zgłoś
Avatar
Hvsarz 2015-12-06, 1:48 2
rzemien napisał/a:

Niech ktoś mi wytłumaczy jak można skupić się na nacji bardziej niż na narodzie?. Albo łatwiej. Jaka jest różnica między nacją, a narodem?


Anglosasi faktycznie bardzo często łączą jedno z drugim i definicja pochodząca stamtąd będzie się zwykle na tym opierać. Ale Anglosasami nie jesteśmy.
Generalnie, nacja to wspólna (może być i narodowa ale to nie ma większego znaczenia) to wspólnota na podłożu czysto etnicznym, a naród to bardzo szerokie pojęcie społeczności będącej pod berłem jednego władcy (darujcie sobie skojarzenia) lub jak dziś częściej - składający się na obywateli danego kraju.
Naród to nasi przodkowie, my i jeszcze nienarodzone dzieci, który nie musi być jednolity etnicznie, kulturowo ani nawet językowo. W czasach I RP na terenie naszego kraju używano bardzo wielu języków i dialektów, bo nikomu do łba nie przychodziło, że można i da się komuś narzucać to jak ma mówić.
Nacja to my - biali Słowianie, a jeśli ktoś bardzo chce to może określić to jako biali Polacy. Niestety jak w przypadku wielu słów słowa te przez swoje niedoprecyzowanie są używane bardzo różnie w stosunku jak wyżej do różnych grup ale zawsze opiera się to na grupie etnicznej.

A "skupianie się" to po prostu ideologie. Oczywiście każdy ma prawo też postrzegać wszystko jak chce i nazywać siebie samego jak chce. Choć jak mawiał Konfucjusz, naprawdę państwa, należy zacząć od naprawy pojęć - a w najgorszym razie ustaleniu wspólnie jakichś ram definicji poszczególnych pojęć, by potem się ich konsekwentnie trzymać. Inaczej jak to ma miejsce dziś bardzo często i jest wiele "nieporozumień" gdy kilkoro ludzi używa jednego słowa, a każdy o czymś innym myśli.

Z samym wyrazem naród też oczywiście jest ten sam problem, bo dziś się mówi np o "narodzie żydowskim", który z mojego punktu widzenia nie istnieje, czy też "naród Kataloński" albo Śląski.

crop1337 A co ma piernik do wiatraka? Jak też pisałem - kwestia jeszcze nieformalna kim się taki rozrywkowy chłoptaś czuł, też ma znaczenie. Poza tym, dla mnie jak i pewnie dla ofiar nie ma znaczenia kim był, poza tym, że zaślepionym debilem. Szufladkowanie, to dokładnie takie samo zaślepienie. Muzułmanie w dużej mierze to robią i Ty to robisz. Pytanie tylko co napiszesz, gdy wysadzi się muzułmański francuz z "dziada pradziada". Wiesz, być przeciwnikiem islamizacji europy to jedno ale warto wiedzieć przeciw czemu się tak naprawdę występuje i to jasno określić. Bo ja jestem przeciwny islamizacji, ale nie przeciwko jednostkom islamskim. Religia jak religia, każda jest zgubna.
Zgłoś
Avatar
0makumaku 2015-12-06, 15:12
spoko typ
Zgłoś
Avatar
wglowiesieniemiesci 2015-12-06, 17:47
na sadolu wytworzył sie stereotyp o murzynach, żarty przeistoczyły sie w rasizm i nie da rady tego juz naprawic, nawet jakby murzyn uratował wasze dziecko przed białym pedofilem wy i tak byście wylizali kutasa białego bo jest biały, takie kurwa wasze niby żarciki skromne, dowartościowywanie się takimi pustymi hasłami o murzynach sprawia że wynoscie to z domu do ludzi, połowa z was nie widzi swojego kutasa bo wpierdala czipsy i pije tajgery na siłe, głupio sie dziwicie że czarny jest rodowitym Poakiem i lepiej włada jezykiem polskim od wa, ja pierdole cos nie spotykanego. No spiąłem dupe przyznam sie ...
Zgłoś
Avatar
Kluseczek 2015-12-06, 18:00
bambo walczył o banana proste
Zgłoś
Avatar
KaruzeLek 2015-12-07, 9:43
To jest 100% Polak nawet robi sie z niego mistrza po 15 walkach z kelnerami, to tak jak innych białych Polskich mistrzów
Zgłoś