18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Jak dorobić się fortuny
SuchyJan • 2014-08-01, 10:21
Młodzieniec zapytał starszego wiekiem bogatego mężczyznę o to, jak ten dorobił się fortuny.

Starszy człowiek pogładził palcem drogą wełnianą kamizelkę i rzekł: „Cóż, synu, to był rok 1932, apogeum Wielkiego Kryzysu. Zostało mi ostatnie pięć centów.”

„Zainwestowałem te pięć centów w jabłko. Cały dzień spędziłem na polerowaniu tego jabłka, a pod koniec dnia sprzedałem je za 10 centów.”

„Następnego ranka zainwestowałem te 10 centów w dwa jabłka, które następnie cały dzień polerowałem, żeby o 17:00 sprzedać je za 20 centów. W ten sposób przepracowałem okrągły miesiąc, pod koniec którego zebrałem fortunę w wysokości 9,80 USD.”

„Potem zmarł mój teść i zostawił nam dwa miliony dolarów”
Zgłoś
Avatar
raistpol 2014-08-03, 3:32
i kurwa co masz pajacu do cieciów parkingowych?

Czujesz sie lepszy w swojej pracy murzynie?

Bo dostaniesz 6-7 zl wiecej ode mnie?

jak tak, to wypierdalaj, jak nie, to przestań obrażać inne zawody.

Mama Ci nie mówiła że, żadna praca nie hańbi?
Zgłoś
Avatar
healfwer 2014-08-03, 13:36
A ja mam w dupie wasze biznesy.
Bo zamiast gadać - działałem.

Jak się nie ma kasy a ma się NAPRAWDĘ zajebisty pomysł - to są ludzie, którzy wykładają kasę.
Ale to nie ma być chory pomysł w główce. To mają być sterty kalkulacji, biznesplany i wyliczenia.
Po miesiącu [roku?] siedzenia w papierach i liczenia możesz powiedzieć, że pomysł MOŻE wypalić. Wtedy idziesz do gości z kasą i prezentujesz. Oni sami przeliczą czy im się to opłaca, jaka jest stopa zwrotu inwestycji. I wtedy możesz spełnić swoje marzenie.
Zgłoś
Avatar
Tiquer 2014-08-03, 13:36
A mi się kurwa chce śmiać jak czytam Wasze komentarze... to takie żałosne, że ludzie, którzy gówno w życiu osiągnęli i zapierdalają, żeby wytrwać każdy miesiąc wyśmiewając innych. Mam 21 lat i dzięki swojej pracy udowodniłem sobie, że już jako student jestem w stanie zarobić w 2 godziny tyle, co niektórzy z Was przez tydzień. Zaraz zacznie się pierdolenie, że to nie możliwe... A jednak! Z góry uprzedzam, że krytyki od ludzi, którzy zapierdalają za minimalną krajową nie będę brał do siebie. Jeżeli ktoś będzie sobie wmawiał, że zarabianie pieniędzy jest trudne to tak właśnie będzie.
Zgłoś
Avatar
LabiaBiter 2014-08-03, 18:29
cola1111 napisał/a:

I to jest smutne...Mam 21lat, w głowie mam z 10 pomysłów dzięki których bez problemu zarobię w ciągu 5lat ponad MILION złotych, ale kurwa urodziłem się w normalnej rodzinie. Stać nas na 5letni samochód, na normalne godne życie, ale na realizacje moich ambitnych planów już nie ma hajsu...Kombinuje i kombinuje, co kilka miesięcy dostaje olśnienia, ale co z tego, skoro wszystkie moje pomysły potrzebują kapitału początkowego, a banki nie pożyczają takim jak ja ;( Mógłbym sprzedać dom, ale starzy się na to nie zgodzą ; D



O ty debilu, tak mi Cię szkoda.
Żebyś spadł na pysk i poczuł trud życia bez starych dających Ci mięso do ryja. 10 pomysłów to masz na robienie gałgana, fajana.
Zgłoś
Avatar
Browarowy-Potwór 2014-08-04, 17:11
cola1111 napisał/a:

I to jest smutne...Mam 21lat, w głowie mam z 10 pomysłów dzięki których bez problemu zarobię w ciągu 5lat ponad MILION złotych, ale kurwa urodziłem się w normalnej rodzinie. Stać nas na 5letni samochód, na normalne godne życie, ale na realizacje moich ambitnych planów już nie ma hajsu...Kombinuje i kombinuje, co kilka miesięcy dostaje olśnienia, ale co z tego, skoro wszystkie moje pomysły potrzebują kapitału początkowego, a banki nie pożyczają takim jak ja ;( Mógłbym sprzedać dom, ale starzy się na to nie zgodzą ; D



Weź się do roboty, to za parę lat będziesz miał kapitał. Ja jestem w Twoim wieku. W robocie daję z siebie wszystko, co przynosi efekty. Obecnie zarabiam powyżej średniej krajowej. Ty zapewne byś chciał, wszystko na tacy. Na swoje marzenia trzeba zapracować, życie to nie film.
Zgłoś