18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 45 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Avatar
.................. 2011-12-05, 13:30 1
Cytat:

Nie ma czegoś takiego jak elektroniczna muzyka



Jest, mało tego, ona jest najlepsza.
Zgłoś
Avatar
zonk 2011-12-05, 14:59
Elektroniczną muzykę to Jarre tworzy a nie jakieś napierdalanie po mózgu zwane dupstep.
Zgłoś
Avatar
~tip.top 2011-12-05, 15:01
Aexalven napisał/a:

NB4 jakiś napalony młodzieniec zacznie jechać po brudasach z gitarami.



sadistic.pl/metal-xmas-d-vt94793.htm872426

Zgłoś
Avatar
lapps 2011-12-05, 15:22 1
@Aexalven
to co ty sluchasz oryginalnego country czy muzyki klasycznej? bo poza tym to ciezko znalezc gatunek nie elektroniczny

bo jesli dla ciebie "kilka razy przepuszczony przez jakiś ch*jowy efekt dźwięk nie tworzy muzyki. ". to kazdy gatunek oparty na gitarach elektrycznych nie jest muzyka:P wiec rozumiem, ze przez to swoje zamilowanie do natury nie sluchasz gatunkow muzycznych opierajacych sie na elektrycznych gitarach?

a co do drugiej czesci twojego posta to masz 2 przedstawicieli muzyki elektronicznej zwanej dnb(ojca dubstepow zeby bylo smieszniej ) na koncercie:




to drugie wrzucilem, bo mimo, ze wszyscy (oprocz wokala ) jada na sprzecie czysto elektronicznym, to jakos caly czas na tym "graja" a nie tylko puszcza ustawia i samo gra.
a jak chcesz sie klocic, ze taka konsola jest latwiejsza do ogarniecia niz gitara to sie puknij w ten pusty leb. na gitarze gralem za malolata. moze rzeczywiscie byc takim profesjonalista jak steve vai czy inny hendrix jest trudno, ale wiekszosc zespolow opiera sie na podstawowych chwytach, ktore moze grac pierwsza lepsza osoba z ulicy.

i nie martw sie. jak bylem mlody i glupi to myslalem dokladnie tak jak ty. sluchalem grungu punk rocka i innych na przyklad pantery:> a jak slyszalem jakis utwor muzyki elektronicznej, to nawet jak mi sie podobal, to udawalem, ze mi sie nie podoba i tez dolaczalem do tego to twoje pierdolenie, ze to nie muzyka tylko elektroniczne gowno. ale to glupi bylem jak but i dobrze, ze wyroslem bo kazdy gatunek ma cos do zaoferowania. nawet dubstepy, mimo ze wiekszosc dubstepow brzmi centralnie jak remont;P

@jatsko
zeppelini wtedy byli bardziej 100x bardziej modni niz dubstepy teraz. jak u nas masz podzial na hip hopowcow, technołbów , punkowcow czy hipsterowcow to w ameryce wtedy miales tpraktycznie ylko led zeppelinowcow i tym podobnych. byli na tyle modni, ze do teraz ludzie o nich zle nie mowia. a mass media i koncerny juz wtedy zaczynaly dzialac, ale w ameryce. w polsce mozna bylo tylko echo tego odczuc. za 30 lat na nowej generacji forach tez sie pewnie znajdzie jakis jatsko wychwalajacy niekomercyjne dubstepy
Zgłoś
Avatar
howell 2011-12-05, 15:36 1
dubstep został zjebany przez właśnie tą modę na niego. teraz to wychodzi tego gówna aby jak najszybciej i aby głośniki napierdalały że aż mało z obudowy nie wyskoczą. zero wyczucia i smaku. nie jestem jakimś starym wyjadaczem dubstepu bo słucham go od może 2 lat, ale nienawidzę tego co teraz tworzą pseudo artyści, muzycy czy jak ich tam nazwać.
z takich dobrych kawałków i moim zdaniem prawdziwego dubstepu to np.
"Mt Eden - Sierra leone" (inne tytuły takie jak "Omen", "Still alive", "I'll be there for you" też ciekawe)
"Cragga - Please Mr Postman OFFICIAL (Dubstep Refix)"
"Mt Eden Dubstep - Bat for lashes: Daniel"

może to i tak odbiega od tego oryginalnego dubstepu tworzonego od końca lat 90, ale to i tak moim zdaniem bardziej można nazwać dubstepem aniżeli to co dzisiaj się tworzy.

EDIT:
BTW. @lapps co to za zespół?
Zgłoś
Avatar
valker04 2011-12-05, 15:36
Ktoś wcześniej napisał że "tru dubstepowcy" maja na nas, hejterów wyjebane. No cóż, może tak ale i ten gość i inni słuchacze jedynego prawdziwego gatunku napisali jaki to jest normalny i jak to bardzo mają wyjebane...
Zgłoś
Avatar
lapps 2011-12-05, 15:46 1
howell napisał/a:


EDIT:
BTW. @lapps co to za zespół?



pierwsze nagranie pendulum, drugie dirtyphonics

edit: kurcze jak tak sie zastanowic to dirtyphonics nawet pod dubstepy podchodzi momentami:P
Zgłoś
Avatar
howell 2011-12-05, 16:03
dopiero teraz zauważyłem, że tam tytuł się pojawia niemniej dzięki
Zgłoś
Avatar
xiontZ 2011-12-05, 17:26
jatsko napisał/a:


kurwa jestes pusty jak puszka piwa po imprezie. dzisiaj lansowana jest wlasnie stylizacja na miejskiego chlopaczka w nocnych publicznych srodkach transportu sluchajacego dubstepu. kilka lat temu modne bylo z kolei skitranie sie z browarem i/albo ziolem gdzies z ziomkami w szerokich gaciach i sluchanie rapu. i ty i oni twierdzili, ze to zajebiste uczucie. druga dzisiejsza moda to zapierdalanie na krzywym rowerze z ray banami za kilka stow na nosie, cyfrowa lustrzanka i sluchanie jakichs chuj wie jakich nieznanych zespolow indie rockowych. i ci ludzie tez twierdza, ze to zajebiste uczucie "byc alternatywnym". prawdziwa muzyka powstawala kiedy nie bylo dyktatu mediow i wielkich koncernow, zwroc uwage, ze najwybitniejsze zespoly w historii np. led zeppelin, czy pink floyd nie maja teledyskow do swoich piosenek. dzis mlode tepaki ogladaja z zapalem klipy pedalskich dubstepowcow, i potem chca wygladac jak przecpany, niedojrzly emocjonalnie 30-latek z zaburzeniami seksualno-psychicznymi.



Jeśli chodzi o te największe zespoły świata i okolic to technologia poszła do przodu i teraz mamy po 500 kanałów w tv wiec jest gdzie puszczać te teledyski. Dlatego powstają na potęgę badziewia typu Rihana czy inny electro-pop. Musze jednak przyznać, ze fajnie to napisałeś. Nie ma się do czego przyczepić. Mam bardzo podobne zdanie na temat hipsterów i innych JP100%. To jest żenada. Denerwuje tylko fakt ze hejtujecie muzykę, której nie znacie. Ja przeszedlem w zyciu przez rozne etapy z ktorych najdluzszy byl chyba black metal. Od dluzszego czasu jednak sklaniam sie ku muzyce elektronicznej. I nie pisz ze to nie muzyka bo pojecie muzyki elektronicznej zostało zdefiniowane dawno temu. Poczytaj o tym. A tak poza tym Zgadzam sie z toba. Moze poza stwierdzeniem, ze jestem pusty jak puszka browca po imprezie
Zgłoś
Avatar
Z................z 2011-12-05, 17:27 1
Dubstepowe cioty powyżej (@howell, @lapps) uprasza się o przeniesienie prywatnej wymiany zdań na PW!!!
Forum to nie miejsce do wzajemnego lizania się po rowach i dziękowania sobie!

A muzyka elektroniczna to Jarre czy Kraftwerk, a nie jakieś zjebane napierdalanie po losowych samplach i dojebanie do tego bassu i "woot, woot".

Lapps napisał/a:

@Aexalven
to co ty sluchasz oryginalnego country czy muzyki klasycznej? bo poza tym to ciezko znalezc gatunek nie elektroniczny



Ale pierdolisz, ciężko znaleźć gatunek nie elektroniczny? Toś się kurwa popisał znajomością muzyki, nie ma co.

Aha i jeśli zamierzasz argumentować że efekty gitarowe to też elektronika, to jesteś w zajebiście dużym błędzie. Prawdziwy przester bierze się z konkretnie przeciążonej lampy, a reverb z sprężyny, a trudno nazwać te elementy elektroniką.
Zgłoś
Avatar
buoba 2011-12-05, 17:51
Jeśli to jest w ogóle muzyka to ja chyba zacznę robić pogo przy włączonej pralce
Zgłoś
Avatar
Ratilt 2011-12-05, 18:33
To po prostu brzmi jak odgłosy .. zresztą
Zgłoś
Avatar
nihlus_pl 2011-12-05, 19:16 1
Przestańcie pisać, że muzyka elektroniczna to gówno, Depeche Mode to przykład muzyki elektronicznej, a jest to dobry zespół, Rammstein dużo czerpie z muzyki elektronicznej, jak i wiele innych zespołów niekoniecznie elektronicznych, czy popowych. Jak ktoś nie lubi dubstepu, to niech go nie słucha i tyle, sam tego nie słucham, gdyż mi się to nie podoba, ale nie piszę, że to gówno.
Zgłoś
Avatar
Z................z 2011-12-05, 19:20
nihlus_pl napisał/a:

Przestańcie pisać, że muzyka elektroniczna to gówno, Depeche Mode to przykład muzyki elektronicznej, a jest to dobry zespół, Rammstein dużo czerpie z muzyki elektronicznej, jak i wiele innych zespołów niekoniecznie elektronicznych, czy popowych. Jak ktoś nie lubi dubstepu, to niech go nie słucha i tyle, sam tego nie słucham, gdyż mi się to nie podoba, ale nie piszę, że to gówno.



Akurat Rammstein to zły przykład. To komercyjna kalka zespołu Laibach dla ludzi w wieku gimnazjum - studia. Nawet logo mają podejrzanie podobne. Nie można o nich pisać że "dużo czerpią z muzyki elektronicznej", tylko że stanowią totalną zrzynkę z innego zespołu.
Zgłoś
Avatar
j................o 2011-12-05, 19:21 2
tepaki cos wam wyjasnie, najwybitniejszymi tworcami muzyki sa ludzie komponujacy muzyke powazna, zeby ogarnac w glowie zapis nutowy dla kazdego z kilkudziesieciu muzykow i potem zeby wszystko to zlozylo sie w piekna calosc trzeba miec po prostu dar, nie napisze, ze od boga bo zaraz sie zacznie...na drugim miejscu sa muzycy grajacy taka muzyke (zwlaszcza wybitni pianisci), na trzecim uklasowalbym gitarzystow oraz saksofonistow jazzowych, na czwartym, moze to byc kontrowersyjne, ale wg mnie sa niektorzy, powtarzam niektorzy producenci hip-hopowi, bo niektore bity sa po prostu magiczne, a zeby obslugiwac taki np. mpc-60 trzeba miec sporo cierpliwosci. jesli chodzi o muzyke elektroniczna to nie przepadam, ale dubstep lezy na samym dnie moim zdaniem, mam kilku znajomych, ktorzy nie maja co robic z kasa i kupuja rozne pseudo dj-owskie dostawki do swoich macbookow. z moich obserwacji wynika, ze ludzie ktorzy slyszeli o czyms takim jak nuta ostani raz na muzyce w gimnazjum tworza utwory na takim samym poziomie jak skrillex i cala reszta tego dna. i skonczcie pierdolic ze ludzie nie rozumieja dubstepu i jego przeslania. nie ma czego. po prostu kawal gowna dla lansujacych sie gnojkow, bedacych pod silnym wplywem sugestii otoczenia i mediow. najpierw przesluchajcie sobie the dark side of the moon pink floydow, a potem zacznijcie sie wypowiadac na temat przeslania w muzyce.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie