18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:02
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Avatar
lapps 2011-12-06, 16:27 1
Aexalven napisał/a:


Przestałem czytać w tym miejscu, bo nie potrafisz czytać całego posta, albo chcesz mnie ochujać wyrywając rzeczy z kontekstu, ale ja się wyruchać nie dam.



potrafie, wiem, ze sluchasz metalu czy rocka czy tym podobnych tylko chcialem ci ukazac durnote twojego rozumowania, bo i w przypadku muzyki elektronicznej i gitarowych brzmien masz wykorzystane gotowe dzwieki z nalozonym efektem badz efektami. dalej umiescilem filmik zeby ci pokazac, ze wykonawcy muzyki elektronicznej potrafia ja robic na tych samych instrumentach co te twoje "brudasy".

@JamalBG
ty kurwa pajacu jeden ty

Cytat:

Dubstepowe cioty powyżej (@howell, @lapps)


lapps napisał/a:

bo kazdy gatunek ma cos do zaoferowania. nawet dubstepy, mimo ze wiekszosc dubstepow brzmi centralnie jak remont;P


jak dalej idioto nie kumasz to: nie slucham dubstepu.

Cytat:


Aha i jeśli zamierzasz argumentować że efekty gitarowe to też elektronika, to jesteś w zajebiście dużym błędzie. Prawdziwy przester bierze się z konkretnie przeciążonej lampy, a reverb z sprężyny, a trudno nazwać te elementy elektroniką.



i chuj? co za roznica? jest to sztucznie modyfikowany dzwiek( tak samo jak te w muzyce elektronicznej), a nie jak kolega sugerowal, dzielo natury:P tak samo tworcy muzyki elektronicznej wykorzystuja gotowe sample, jak gitarzysci gotowe chwyty. i tak samo dzwiek wychodzacy z komputera jest drganiami, jak dzwiek wychodzacy z wzmacniacza jest drganiami. jedyna roznica polega na tym, ze na komputerze moze stworzyc wiekszy zakres dzwiekow. wiec na czym sie opiera to wasze pierdolenie, ze muzyka elektroniczna to nie muzyka?
i zebys mi buraku nie pierdolil za uchem. oprocz roznych wykonawcow muzyki elektronicznej lubie sluchac tez: analogsow, kazika, dezertera, nofx, ratm'u, zeppelinow, alice in chains, kalibra 44, beastie boysow, pantery jak wczesniej wspomnialem, korn ma pare zajebistych kawalkow itd nawet z sepultura mialem epizod dalbys wiare?
po prostu nie jestem jebanym katolem, zebym sie musial ograniczac do jednego wyznania
a jak ktos mowi, ze elektroniczna muzyka to gowno, a nie muzyka, to jest idiota, bo gowna nie robi komputer tylko czlowiek, moze miec nawet gitare w reku i jest to w 100% zgodne z natura.
Zgłoś
Avatar
evon 2011-12-06, 17:00
fajnie że sie kłocicie który typ muzki jest lepszy, rock, metal, dubstep. ludzie nie hejtujcie kazdy lubi co chce, ja moge sie przyznac ze lubie posluchac dubstep od czasu do czasu i to jakis porządny na dobrym sprzęcie ale to tylko jak mam na to humor, to jakiej muzyki slucham zależy od mojego nastroju, czesto poslucham metaliki, ac/dc, disturbed, a7x, queen i rozne, slucham takze rapu polskiego i zagraniczneg... jeżeli mam doła slucham jakis badziew cos jak mozzarty czy chopin ale co stego bo i tak kazdy powie ze nei ze slucham jednej muzyki i innej nie... duzo jest typów muzyki a dubstep tak jak jest z angli są tez inne jeszcze więc ostrzegam ze polska niedlugo może także się zarazic Bassline, Niche oraz Grime, być może UK garage ale w to juz wątpie bo to klasyki same są. jezeli to przeczytales to mam nadzieje ze zrozumiales i przestaniesz hejcić dubstep albo inne typy muzyki, i tak muzyki dubstep to tez muzyka bo wszystko co wydaje dzwiek i ma rytm to muzyka jak dla mnie. Dzieki.
Zgłoś
Avatar
lapps 2011-12-06, 17:11
@jatsko
kiedys w liceum z kumplami stwierdzilismy, ze zalozymy zespol. ja nie mialem od roku gitary w lapie, perkusita pierwszy raz w zyciu usiadl za perkusja i po 4-5 godzinach zgrywalismy sie na tyle, ze juz moglismy pierwsze podstawowe kawalki grac i kombinowalismy z wlasna tworczoscia. i nawet nam to wychodzilo mimo, ze 2/3 skladu nie umialo ani czytac ani pisac na 5-linii, ten co umial i tak nie skorzystal. wiec nie pierdol, ze to jest niewiadomo jaki wyczyn, bo wiekszosc zespolow teraz popularnych nie umiala grac, a grala. niektorzy nadal nie umieja. kazik mial w swojej biografii, ze na pierwszym koncercie udawali najebanych bo nie wiedzieli jak grac. a twoje pierdolenie mowi samo za siebie "jestes idiota, bo sluchasz muzyki elektronicznej, a nie normalnej"/"jestes idiota bo nie wierzysz w boga jedynego".

Cytat:

to nie jest nawet muzyka bo jej tworcy nie potrafia nic zappisac na 5-linii nikogo nie przekonuja


skad to wziales? niektorzy umieja, niektorzy nie. to punk rock i grunge zawsze slynely z tego, ze ich tworcy poslugiwali sie najprostszymi chwytami i nie umieli grac. to samo muzyka popularna hip hop itd, a taki ostry i tak potrafi sie poslugiwac 5linia

ty sie doszukuj jakiegos wiekszego sensu w szarpaniu druta. my mamy muzyke imprezowa i wyjebane. mozemy sie tak umowic
Zgłoś
Avatar
Lafirynda 2011-12-06, 18:22
Ktorys wielki znawca dubsiepu zbezczescil drumandbass , twierdzac , ze z dnb wywodzi sie dukstet . Sluchaj , wez sie pierdol , a potem pojdz sie douczyc . Dubstep wywodzi sie ze stron b uk garageowych 12 calowek i nie ma nic wspolnego z dnb . Szczegolnie teraz odkad przeksztalcil sie w sfuzzowane chujwieco bez ladu i skladu .

PROSZE NIE KALAC MUZYKI ELEKTRONICZNEJ DUBSTETEM
No zaczne na metali brudasy wolac . Plus Justin Bieber wydaje dubstepowy album loooool
Zgłoś
Avatar
lapps 2011-12-06, 19:52
@up
no dzieciaku, prawda czasem potrafi czlowieka zdenerwowac, ale spoko. dorosniesz, zrozumiesz.

"The earliest dubstep releases date back to 1998 and were darker, more experimental, instrumental dub remixes of 2-step garage tracks attempting to incorporate the funky elements of breakbeat, or the dark elements of drum and bass into 2-step, which featured B-sides of single releases"

"Dubstep's early roots are in the more experimental releases of UK garage producers, seeking to incorporate elements of drum and bass into the South London-based 2-step garage sound."

"Originally, dubstep releases had some structural similarities to other genres like drum and bass and UK garage."

do tego trzeba dodac, ze wykonawcy dnb czesto dodaja elementy dubstepow do swoich wystapien i na odwrot (chase and status na przyklad).

a jak nie kumasz po angielsku, to jebnij jeszcze jakis belkot to ci przetlumacze
Zgłoś
Avatar
Antybozia666 2011-12-07, 0:08
Czas najwyższy na definicję muzyki z wikipedi oczywiście wybrany fragment bo przecież całość możecie sobie przeczytać :

Środki wykonawcze:[muzyki]
muzyka wokalna
muzyka instrumentalna
muzyka wokalno-instrumentalna

Jak widzicie nie ma tu (ani w całym artykule) mowy o muzyce elektronicznej do jakiej niewątpliwie próbujecie zaliczyć dubstep czy inne pokrewne drum'n basy loop'y i inne szeroko pojęte techno. (nie bluzgać mi tu że dubstep to nie techno bo o tym wiem, techno było modne parę lat wcześniej i w mojej opinii jeszcze bardziej badziewne... ) A przechodząc do pointy muzyka elektroniczna to nie muzyka ! dla zapytania muzyka hasło dubstep nie istnieje więc nie dziwcie się do k*rwy nędzy że ludzie hejtują tego typu sekwencje dźwięków. co więcej, nawet msoffice podkreśla słowo dubstep. uuuu aaa się spiołem, niech to szlag wypadało by napisać coś pozytywnego jeszcze bo mnie fani różnych nieskładnych sekwencji dźwięków zjedzą... wasza "nuta" nadaje się na dzwonki na telefon, szybkie zmiany częstotliwości pomagają usłyszeć sygnał np w pociągu czy autobusie ;P
Zgłoś
Avatar
Ryuuaros 2011-12-07, 1:00
Moim skromnym zdaniem, teraz rzadko znaleźć prawdziwą muzykę czy prawdziwego wykonawcy. "muzycy" są doszkalani przez programy i dostają za to kasę. Dubstep do mnie w ogóle nie przemawia jakoś uszy mnie bolą. Są osoby które to lubię i to ich sprawa. Ja nie polecam i nie lubię takiej muzyki chociaż przesyłali mi znajomi i zachęcali do niej. Jeżeli chodzi o muzykę bez śpiewu to zdecydowanie wolę klasyczną muzykę czy filmową. O wiele lepsze doznania są po niej. Słuchając unosisz się, inny stan świadomości... nie do opisania. Dubstep sądzę że bardziej jest na zasadzie odreagowania złych emocji, słuchając czujesz się (zn ja się czuję) jakbym stała na jakimś koncercie przy głośniku. Okropne uczucie. To co dałeś uważam że jest bezsensownym filmikiem. Możliwe że moda na hipsterów(?), dubstepu, justina b. są na zasadzie Emo(im bardziej wyśmiewasz tym bardziej interes się kręci, wiadomo że dzięki wrogom życie staje się pełne przygód i zabawne). Ale to tylko moje zdanie mogę się mylić. Im bardziej okazujesz swoją odrębność i inność w społeczeństwie tym bardziej nastolatek tzw zbuntowany się dowartościowuje i to normalne.
ech... fakt Aexalven ma rację. po co się uczyć na instrumentach grać jak komputer za nas może odtworzyć dźwięk. Ale gdzie ciężka praca, gdzie ta satysfakcja z efektu swojej ciężkiej pracy.
Możliwe iż niektórych mogę urazić ,ale niestety dla mnie komputer to nie instrument, a tylko dzięki instrumentom można wspaniałą muzykę tworzyć.
Zgłoś
Avatar
evon 2011-12-07, 1:24
Zgłoś
Avatar
Lafirynda 2011-12-07, 11:43
lapps napisał/a:

@up
no dzieciaku, prawda czasem potrafi czlowieka zdenerwowac, ale spoko. dorosniesz, zrozumiesz.

"The earliest dubstep releases date back to 1998 and were darker, more experimental, instrumental dub remixes of 2-step garage tracks attempting to incorporate the funky elements of breakbeat, or the dark elements of drum and bass into 2-step, which featured B-sides of single releases"

"Dubstep's early roots are in the more experimental releases of UK garage producers, seeking to incorporate elements of drum and bass into the South London-based 2-step garage sound."

"Originally, dubstep releases had some structural similarities to other genres like drum and bass and UK garage."

do tego trzeba dodac, ze wykonawcy dnb czesto dodaja elementy dubstepow do swoich wystapien i na odwrot (chase and status na przyklad).

a jak nie kumasz po angielsku, to jebnij jeszcze jakis belkot to ci przetlumacze



Chlopczyku , na nic zda sie epatowanie cytatami z mixmaga czy jakiegos innego chujowego dj maga napisanymi na potrzeby rynkowe . Wszystkie te halfstepowe b-sides wywodza sie z calkiem innego pnia , mianowicie z uk garage i dub/reeage/roots, ktory wywodzi sie us garage i rnb . Mowie o starych dubstepach , nie o amfetaminowych rzezniach skrilexa i modestepa . Tak , dje dodaja - np. fresh albo andy c , ale oni szukaja rynku zbytu dla siebie bo dawno przestali sie liczyc . Jak chcesz sie dowiedziec , co i jak pomieszkaj chwile w croydon , zobaczysz czemu dubstep byl kiedys taki ciezki - to muzyka miejsca opanowanego przez heroine . Tam na kazdym rogu jest wiecej odwykow niz off licence . Takze widac , ze duzo czytasz , ale czasem jeszcze trzeba ruszyc glowa i zamiast sie wymadrzac na rozne tematy po prostu ich doswiadczyc .
Zgłoś
Avatar
lapps 2011-12-07, 15:02
@up
no dobra uk garage moze byc matka, nie przecze. ale wklad dnb tez tam slychac, wiec mi nie pierdol, ze
Cytat:

nie ma nic wspolnego z dnb


a cycaty nie z jakiegos mixmaga, tylko wikipedii

@antybozia666

"Elektroniczne instrumenty muzyczne - grupa instrumentów muzycznych należąca do elektrofonów, w których dźwięk powstaje w drodze syntezy i dociera do słuchacza przez przetwornik elektroakustyczny. Sposób kontroli instrumentu jest bez znaczenia dla tej klasyfikacji."

"Wśród współczesnych instrumentów elektronicznych do niedawna potocznie stosowano podział na syntezatory i samplery, lecz obecnie, wskutek łączenia różnych rodzajów syntezy, nie jest on jednoznaczny. Instrumenty elektroniczne często sterowane są przez sekwencer zamiast muzyka. W dobie powszechnego wykorzystywania komputerów do produkcji muzyki powstał nowy rodzaj instrumentów elektronicznych - instrumenty wirtualne, czyli programy działające pod kontrolą sekwencerów pełniące rolę instrumentów muzycznych."

co chciales udowodnic?

@aexvalen
a co myslisz buraq, ze jak tracisz strune A trzymajac palec na 6 progu to odkrywasz cos nowego? ze jestes kreatywny? wykorzystujesz dzwieki wymyslone i opisane dawno temu, a od twoich umiejetnosci zalezy jaka kompozycje z tych podstawowych dzwiekow stworzysz. tak samo ma wykonawca muzyki elektronicznej. ma gotowe dzwieki(a czasem sam szuka nowych i nagrywa potem przerabia i wykorzystuje) i musi je w kreatywny sposob polaczyc, zeby to sie trzymalo kupy. a gra na gitarze na 100% nie jest trudniejsza od obslugi programow komputerowych.
Zgłoś
Avatar
~PowerBoBass 2011-12-07, 15:23
Ja już odpuściłem sobie dubstep, jaki gatunek polecacie posłuchać?
Zgłoś
Avatar
evon 2011-12-07, 17:37
Bobasse napisał/a:

Ja już odpuściłem sobie dubstep, jaki gatunek polecacie posłuchać?


Niche, Bassline 4x4, Grime
Zgłoś
Avatar
sosik 2011-12-07, 19:48 1
Śmieszą mnie wasze posty o tym, że nie możemy krytykować tej muzyki bo nie jesteśmy jej znawcami.... Kuuurwa czy tu trzeba być znawcą, skoro każdy kawałek opiera się na tym samym pierdzeniu, tysiącach bitów na minutę i jakiejś melodyjce z wieczorynki?

To już lepsze dzwonki miałem kiedyś w pewnej Nokii 3310.

Jeżeli podnieca was uczucie przechodzenia dudnienia z jednej słuchawki na uchu do drugiej to pozdrawiam serdecznie
Zgłoś
Avatar
~PowerBoBass 2011-12-07, 21:21
sosik napisał/a:

Śmieszą mnie wasze posty o tym, że nie możemy krytykować tej muzyki bo nie jesteśmy jej znawcami.... Kuuurwa czy tu trzeba być znawcą, skoro każdy kawałek opiera się na tym samym pierdzeniu, tysiącach bitów na minutę i jakiejś melodyjce z wieczorynki?

To już lepsze dzwonki miałem kiedyś w pewnej Nokii 3310.

Jeżeli podnieca was uczucie przechodzenia dudnienia z jednej słuchawki na uchu do drugiej to pozdrawiam serdecznie



sosik, a Ty, czego słuchasz? Może też zacznę
Zgłoś
Avatar
Lafirynda 2011-12-07, 23:13
lapps napisał/a:

@up
no dobra uk garage moze byc matka, nie przecze. ale wklad dnb tez tam slychac, wiec mi nie pierdol, ze

a cycaty nie z jakiegos mixmaga, tylko wikipedii

@antybozia666

"Elektroniczne instrumenty muzyczne - grupa instrumentów muzycznych należąca do elektrofonów, w których dźwięk powstaje w drodze syntezy i dociera do słuchacza przez przetwornik elektroakustyczny. Sposób kontroli instrumentu jest bez znaczenia dla tej klasyfikacji."

"Wśród współczesnych instrumentów elektronicznych do niedawna potocznie stosowano podział na syntezatory i samplery, lecz obecnie, wskutek łączenia różnych rodzajów syntezy, nie jest on jednoznaczny. Instrumenty elektroniczne często sterowane są przez sekwencer zamiast muzyka. W dobie powszechnego wykorzystywania komputerów do produkcji muzyki powstał nowy rodzaj instrumentów elektronicznych - instrumenty wirtualne, czyli programy działające pod kontrolą sekwencerów pełniące rolę instrumentów muzycznych."

co chciales udowodnic?

@aexvalen
a co myslisz buraq, ze jak tracisz strune A trzymajac palec na 6 progu to odkrywasz cos nowego? ze jestes kreatywny? wykorzystujesz dzwieki wymyslone i opisane dawno temu, a od twoich umiejetnosci zalezy jaka kompozycje z tych podstawowych dzwiekow stworzysz. tak samo ma wykonawca muzyki elektronicznej. ma gotowe dzwieki(a czasem sam szuka nowych i nagrywa potem przerabia i wykorzystuje) i musi je w kreatywny sposob polaczyc, zeby to sie trzymalo kupy. a gra na gitarze na 100% nie jest trudniejsza od obslugi programow komputerowych.



Zaden wspolczesny wytwor dubstepowy nawet nie widzial syntezatora albo drammaszyny . Wszystko idzie na reasonie frucie albo logicu , jak ktos sprzedal tyle kokainy zeby na maka starczylo . Zeby nie bylo , ze sie przypierdalam tak zeby sie poprzypierdalac jak panowie od jedzenia kotow i szarpidructwa - skream i benga faktycznie sa objawieniem na scenie dance , ale ich produkcje wykraczaja juz dosc daleko poza ramy dubstepu ( tego wspolczesnego ) . I faktycznie potrafia chociazby zaprogramowac tb 303 .
Zgodze sie z Toba co do 2 czesci postu - granie na gitarze to nie jest zadne aj-waj . Programowani syntezatorow jest sztuka , chuj wie , czy nie wieksza od grania na nich .
Ale dubstep jest chujowym rzezeniem i ni jak ma sie do muzyki elektronicznej .
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie