18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
Może ktoś kiedyś posiadał taką kartę i również przestała mu działać, tutaj tutorial jak łatwo i szybko ją naprawić


Podpis z Youtube:
Co się stało: Przy produkcji kart tej serii użyto do lutowania cyny słabej jakości, która po pewnym czasie zaczyna mieć problemy z przewodzeniem prądu. Objawy, które temu towarzyszą to dziwne krzaki na ekranie, artefakty, które pojawiają się już w biosie, brak możliwości uruchomienia systemu. Temperatura topnienia cyny to 190C. Po włożeniu karty do piekarnika tzw. "zimne luty" zostają zregenerowane i karta znów działa prawidłowo.
Zgłoś
Avatar
rafiki 2012-07-08, 20:44 8
Kurwa ale to sadystyczne. Ja pierdole. Jeszcze trochę i garkotłuk Geslerowa okaże się mega sadystyczna.

A jak już to wrzuciłeś to było dodać że dotyczyło to kart serii 6xxx-8xxx
Zgłoś
Avatar
BIOSmaster 2012-07-08, 20:53 19
@up
Nie pierdol mi tu, że mało sdystyczne... Wejdź kurwa na swój profil i zobacz co Ty tam dodajesz... Ten filmik w porównaniu z twoimi wypocinami jest kurwa treścią tak sadystyczną, że ja pierdole.



edit:
i weź przeczytaj napis pod filmikiem:
Cytat:

Przy produkcji kart tej serii użyto do lutowania cyny słabej jakości



żegnam ozięble
Zgłoś
Avatar
M................7 2012-07-08, 20:54 3
Dzięki za tutorial Mam identyczny problem ze swoja kartą, jak już będzie po pichceniu dam znać czy pomogło
Zgłoś
Avatar
Orsi 2012-07-08, 21:11
może nie jest sadystyczne ale piwo dać warto. Może ktoś ma ten sam problem i nie wyrzuci następnych 600 zł ?
Zgłoś
Avatar
andreez91 2012-07-08, 21:20 1
HAH sam już kilka razy piekłem swoją 8800 GT i za każdym razem to pomaga POLECAM

i widzę bardzo duży błąd sposobu typa z filmiku, karta musi być procesorem do góry bo jeśli bo grawitacja sprawi że zimne luty przy wusokiej temperaturze i pod ciężarem podzespołów sie z powrotem połączą, tak wiec długo mu nie podziała

nie zwracajcie na błedy składniowe moich wypowiedzi taki już jestem XD
Zgłoś
Avatar
A................N 2012-07-08, 21:27 1
U mnie 8600GTS czeka na przelutowanie stacją. Niemniej warto dodać, że powodem jest zmiana przez unię i zakaz używania cyny z domieszką ołowiu. Stąd pękające lutowie. Główny i nagminny problem w laptopach HP z chipsetami 8600 - reballing w niczym nie pomaga, tylko maskuje problem.
Zgłoś
Avatar
sdfgs 2012-07-08, 21:33
No ja to przynajmniej raz w tygodniu smażę cały komputer, od razu z moimi nauczycielami z gimnazjum i to na prawdę pomaga, jest świetnie - polecam

nie zwracajcie uwagi na błędy składniowe moich wypowiedzi, po prostu jestem jebanym trolem

PS. Raczej w takie cuda nie wierzę, bo większość tych kart ma układy scalone po obu stronach płytki drukowanej i pod wpływem ciążenia część elementów się dociska, ale po lewej stronie luty słabną...
Zgłoś
Avatar
Nerfpl 2012-07-08, 21:47
Start patent jak świat. Ale to nie tylko odnośnie tych kart. Ogólnie wszystkie się tak da
Zgłoś
Avatar
dziaraxx1 2012-07-08, 21:49
Fakt pomaga dopuki ni zacznisz grac za tdzień jest to samo , elektrodistic ??
Zgłoś
Avatar
kamilkawka 2012-07-08, 22:08
A ja swoja karte wyjebalem ;(
Zgłoś
Avatar
kokz666 2012-07-08, 22:36 1
Piwo za Battlefielda
Zgłoś
Avatar
yen 2012-07-08, 22:38
to działa, naprawiam w ten sposób karty w swoim warsztacie więc polecam
Zgłoś
Avatar
Szalonooki 2012-07-08, 22:38
Ha, robiłem to samo na podstawie innego poradnika, faktycznie działa.
Zgłoś
Avatar
Kornelsky 2012-07-08, 22:44
2 tyg. miałem kurwa to samo z tą samą kartą .
Zrobiłbym potrawę gdyby nie to ,że poleciała przez okno.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie