18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 4:40
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
Avatar
Amplifa 2013-06-29, 11:20 1
POLAK_nie_polaczek napisał/a:

Jestem Ateistą, nie mam nic do żadnej religii, która nie morduje ludzi w imię swoich wierzeń i nie nakłania innych do wierzenia w to czego oni chcą. Osobiście nigdy nie nakłaniałem nikogo do Ateizmu i nie zamierzam, nawet widzę w tym plusy, kiedy wiara w Boga coś komuś daje dobrego. Nie chcę za to Islamu w Polsce, bo to nie wiara tylko choroba psychiczna, a ten kolo na filmie to jakiś Atol, zjeb, ale na pewno nie Ateista. Dziękuję.

Edit: Dodam także, że Ateizm to nie religia, to światopogląd.



A znasz religie ktora nie morduje ? Chyba tylko buddyzm
Zgłoś
Avatar
_................_ 2013-06-29, 11:22
Amplifa napisał/a:



A znasz religie ktora nie morduje ? Chyba tylko buddyzm



Buddyzm to zajebisty przykład Bardzo pozytywna religia, wyznając Buddyzm, można bez przeszkód obchodzić np. Święta Bożego Narodzenia itp, przy czym nie gryzie się to wcale z tą religią.
Zgłoś
Avatar
xYoru 2013-06-29, 11:22 1
wielki szacun dla dziadka z transparentem, stoicki spokój, uśmiech i słucha co idiota ma do powiedzenia, piwo!
Zgłoś
Avatar
AeSPe 2013-06-29, 11:41
dyskusja na temat religii nie powinna mieć wogóle miejsca. Należy zakazać każdej ze skutkiem natychmiastowym.
Zgłoś
Avatar
Szerokikarq 2013-06-29, 12:24
POLAK_nie_polaczek napisał/a:

Edit: Dodam także, że Ateizm to nie religia, to światopogląd.



Religia to stosunek do szeroko pojętego sacrum. Jeżeli uważasz, że żadnego sacrum nie ma, to również jest formą religii, zwłaszcza, że jedynym na czym możesz oprzeć swój pogląd to wiara, gdyż nikt nie udowodnił naukowo, że Bóg nie istnieje. Dlatego nie wiele różnisz się od Żydów, Chrześcijan czy Muzumanów, gdyż oni też swój stosunek do Boga określają polegając na wierze. Jak wiadomo dowodów na istnienie Boga nie ma.
Zgłoś
Avatar
_................_ 2013-06-29, 12:26
@up

Właśnie pomyliłeś mnie z Agnostykiem, jeśli nie wiesz dlaczego, to nie mamy o czym rozmawiać. Poprostu poczytaj sobie wcześniejsze posty. Bye.
Zgłoś
Avatar
O................a 2013-06-29, 12:33 1
patrząc wstecz to Polska od zawsze wierzy w tego jedynego Boga(nie umniejszając ateistom, bo fakt faktem rodzice was ochrzcili) i zawsze(moim zdaniem) będziemy narodem przeciwnym innym religiom. Po prostu mamy to we krwi.
Zgłoś
Avatar
_................_ 2013-06-29, 12:34
@up

Dokładnie, to takie wrodzone....polskie
Zgłoś
Avatar
Bila 2013-06-29, 12:36
Ale o co chodzi,języka nie znam.
Zgłoś
Avatar
Prown 2013-06-29, 12:54
POLAK_nie_polaczek napisał/a:


Edit: Dodam także, że Ateizm to nie religia, to światopogląd.



Ateizm to JEST religia bo WIERZYSZ w to że boga nie ma, a nie w niego nie wierzysz.
Zgłoś
Avatar
Orlock 2013-06-29, 13:22
Jej, ale dyskusja się wywiązała. No cóż, z tym ateizmem jako formą wiary... to bardziej rodzaj jego interpretacji. Zacznijmy od tego, że ateizm sam w sobie jest już doktryną, która głosi, że boga, bóstw i rzeczy nadprzyrodzonych NIE MA z powodu braków dowodów. Jednak w przeciwieństwie do ateizmu agnostycznego (o którym wcześniej pisałem), ateizm zakłada że jeśli nie mamy dowodów na istnienie boga, itd. to znaczy, że to nie istnieje. To jest definicja ateizmu, który z resztą jest mniej elastyczny od ateizmu agnostycznego będącego formą agnostycyzmu, który uważa że nie możemy się dowiedzieć czy coś tam po drugiej stronie jest i czy ktoś nad nami czuwa, ale z braĸów dowodów uważamy, sądzimy, że nieczego tam nie ma (jednakże nie można być niczego pewnym na 100%). Ateizm jako przeciwieństwo teizmu opiera się na pewności, że nic tam dalej nie ma, co przez niektórych może być interpretowane jako wiara, ponieważ wiedza polegająca na tym, że coś nie istnieje, bo nie mamy na to dowodów jest... no sami sobie odpowiedzcie. Jeśli ktoś ma do tego co napisałem wątpliwości może sprawdzić wymienione definicje w encyklopedii.

Wcześniej sam uważałem siebie za ateistę do momentu gdy obejrzałem jeden z wywiadów z Carlem Saganem, w którym pięknie wytłumaczył, że ateizm dla człowieka nauki jest nielogiczny, bo przyjmuje założenie oparte na braku dowodów jako dogmat a nie pozostawia tej kwestii otwartej skoro nie możemy jej w jakikolwiek sposób zbadać.
Zgłoś
Avatar
SharpSe 2013-06-29, 13:37
Nacpany skurwysyn i do tego rudy. Gaz
Zgłoś
Avatar
R................n 2013-06-29, 13:45
Chrześcijaństwo ateizm 1:0 XD
Zgłoś
Avatar
Prescot 2013-06-29, 14:16
Koleś ma typowo żydowskie rysy twarzy, pewnie sie pofarbował na blond żeby sie zamaskować
Zgłoś
Avatar
DuckDodgers 2013-06-29, 15:01
Rafal1757 napisał/a:

a tak w ogóle czy ateizmu trzeba bronić ? ja porządnego ateistę widzę jako gościa, któy ma wyjebane na religię, Boga i wszystko z tym związane.



Dokładnie tak, dlatego to nie jest żadna religia tylko po prostu olewanie tego tematu.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie