18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Jak posłowie płacą mandaty.
H................a • 2013-01-09, 23:11
Czy posłowie płacą mandaty? Dziennikarze DGP przeprowadzili prowokację. Wystarczył jeden telefon do straży miejskiej, by uczynny funkcjonariusz natychmiast zgodził się anulować mandat. "Wystarczy potwierdzenie immunitetu i kończymy" - stwierdził.

Fotoradary straży miejskich są ślepe na wykroczenia drogowe parlamentarzystów. Choć prawo nie gwarantuje takich przywilejów, wystarcza jeden telefon, aby umorzyć postępowanie posłowi piratowi. Przez cały ubiegły rok wszystkie straże miejskie przesłały zaledwie jeden wniosek o pociągnięcie do odpowiedzialności za wykroczenie drogowe posła – wynika z odpowiedzi, których na nasze pytania udzieliło Biuro Prasowe Kancelarii Sejmu. Postanowiliśmy sprawdzić, czy tajemnica kryje się wyłącznie w przywiązaniu do przepisów ruchu drogowego parlamentarzystów. Statystyka takie rozwiązanie podważa. Podobnie jak liczba kilometrów przejeżdżanych przez posłów. Mnie wystarcza jeden telefon – przyznaje szczerze w rozmowie z DGP posłeł rządzącej koalicji.

Postanowiliśmy sprawdzić, czy rzeczywiście taka metoda działa. Zadzwoniliśmy do straży miejskiej w Białym Borze, podając się za posła. Jednostka należy do najsurowszych w kraju, dostarczając rocznie z mandatów miliony do gminnego budżetu. Niedawno strażnicy z tej jednostki wlepili mandat rowerzyście. Rozmowa, którą przeprowadziliśmy wczoraj, została nagrana. Taki komunikat usłyszeliśmy, łącząc się z dyżurnym strażnikiem. Asystent mnie poinformował, że jako poseł dostałem od państwa mandat. Jaka jest procedura? - zapytaliśmy. Wystarczy, że prześle pan faksem potwierdzenie pańskiego immunitetu i kończymy sprawę – wyjaśniał uprzejmie posłowi strażnik.

Jednak samo prawo nie gwarantuje automatycznie takiego przywileju parlamentarzystom oraz sędziom i prokuratorom, których również chroni immunitet. Zgodnie z odpowiedzią Biura Prasowego Kancelarii Sejmu każdy wniosek o zgodę na pociągnięcie do odpowiedzialności trafia do zainteresowanego posła. Jeśli nie wyrazi zgody, marszałek Ewa Kopacz kieruje sprawę do poselskiej komisji.

W ubiegłym tygodniu na łamach DGP opisaliśmy podobną praktykę stosowaną w centrali Inspekcji Transportu Drogowego. Jak się okazało, mandatów do posłów i senatorów kierownictwo GITD po prostu nie wysyłało. Tymczasem od początku funkcjonowania sieci fotoradarów aż 281 razy wpadały osoby z immunitetami. Na naszą publikację zareagował minister transportu Sławomir Nowak. Zadeklarował, że w każdym przypadku zostanie skierowany wniosek o ukaranie. Również marszałek sejmu Ewa Kopacz zapowiedziała, że parlamentarzyści powinni regulować mandaty.

1 - tyle w 2012 r. straże miejskie przesłały wniosków o pociągnięcie do odpowiedzialności za wkroczenie drogowe posła

8 - tyle wniosków o ukaranie posłów skierowała policja

1,5 mld zł - taką sumę do budżetu państwa ma w 2013 r. dostarczyć Główny Inspektorat Transportu Drogowego z mandatów z fotoradarów.

Mało odkrywcze, ale chociaż jakiś przykład.

Źródło (pewnie chujowe jak każde): auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/415796,prowokacja-dgp-jeden-tele...
Zgłoś
Avatar
wojtecki2005 2013-01-10, 20:45
nie dość że kurwy doją od nas kapuchę to jeszcze nie stać darmozjadów na zapłacenie mandatów ręce opadają
Zgłoś
Avatar
Suka_Blyat 2013-01-10, 20:47
sidian napisał/a:



VAT, akcyza i inne podatki to główne hamulce rozwoju gospodarczego. Nie podatek dochodowy od osób fizycznych. W dodatku obsługa tych podatków wymaga najwięcej urzędników...


Zgadzam się, ale póki jesteśmy w UE, to mamy narzucony minimalny próg podatkowy. Jeśli wystąpilibyśmu z UE te podatki zostałyby zniesione
Zgłoś
Avatar
omicronns 2013-01-10, 20:58
@sidian Główny hamulec rozwoju gospodarczego to brak konsumpcji. Brak konsumentów jest skutkiem ubogiego społeczeństwa. Ubogie społeczeństwo i bezrobocie obecnie w Polsce jest konsekwencją opodatkowania pracy(obrzydliwie dużego), takiego tworu jak płaca minimalna itp. Są to twory patologiczne, swoista kara za dobrze wykonaną pracę. Opodatkowanie konsumpcji jest dużo bardziej logiczne, i przede wszystkim obecnie jest to podatek mniejszy. Żeby było jasne - nie mówię, że podatki nałożone na konsumpcję są dobre, jednak na pewno lepsze niż podatki nałożone na pracę.
Zgłoś
Avatar
szponiasty 2013-01-10, 21:02
No ale fotoradary są żeby ratować życie. A odbieranie prawka wg nowego projektu, za przekroczenie prędkości, to wcale nie jest po to żeby jeszcze "mobilność" społeczeństwu odebrać
Zgłoś
Avatar
wieldek018 2013-01-10, 21:04
W tej chwili dokładamy nawet do UE, nie ma z niej absolutnie żadnych korzyści i trzeba jak najszybciej z niej wyjść.
Zgłoś
Avatar
Shatter 2013-01-10, 21:05
Witam, ten wpis będzie dotyczył bardzo dziwnego zachowania Jonasza Korwina-Mikke jakie miało miejsce w Poznaniu. Otóż, parę dni temu byłem na spacerze z moją 12-letnią siostrą cioteczną Martynką i spotkaliśmy rzeczonego JKMa, którego jest wielką fanką. Martynka bardzo się ucieszyła na widok swojego ulubionego wolnościowca i czym prędzej ruszyła w jego kierunku po autograf i wspólne zdjęcie. Ucieliśmy sobie też krótką rozmowę. Co w tym nadzwyczajnego? Już wyjaśniam. Otóż, w trakcie tej krótkiej wymiany uprzejmości, JKM (co warto dodać - w towarzystwie dwóch swoich wyborców, kuców z Wykopu) zaczął prawić jej komplementy jakie prawi się dorosłej kobiecie... Na początku pomyślałem, że to żart kiedy wypowiadał się bardzo pochlebnie o jej ubiorze, ale jak można powiedzieć do dwunastoletniego dziecka, że ładnie pachnie i ma ładną figurę? Musicie przyznać, że to zastanawiające. Dzisiaj przypomniało mi się też, że Janurz uścisnął ją i pocałował w policzek. Przyznam, że gdy ta sytuacja miała miejsce wyglądała dużo bardziej niewinnie niż gdy teraz o tym myślę. Ale to nie wszystko. Dzisiaj Martyna powiedziała mi, że wymienili się numerami telefonów (o tym nie wiedziałem, bo zostawiłem ich na chwilę) i, że Jowisz Korwin-Mikke proponuje jej spotkanie. Naprawdę nie wiem czy to standardowe zachowanie i co mam o tym myśleć, więc chciałem spytać się fanów(szczególnie tych najmłodszych) albo kogokolwiek kto miał z Korwinem styczność. Zdarzały się Wam takie sytuację??
Zgłoś
Avatar
Suka_Blyat 2013-01-10, 21:18 3
Shatter napisał/a:

Witam, ten wpis będzie dotyczył bardzo dziwnego zachowania Jonasza Korwina-Mikke jakie miało miejsce w Poznaniu. Otóż, parę dni temu byłem na spacerze z moją 12-letnią siostrą cioteczną Martynką i spotkaliśmy rzeczonego JKMa, którego jest wielką fanką. Martynka bardzo się ucieszyła na widok swojego ulubionego wolnościowca i czym prędzej ruszyła w jego kierunku po autograf i wspólne zdjęcie. Ucieliśmy sobie też krótką rozmowę. Co w tym nadzwyczajnego? Już wyjaśniam. Otóż, w trakcie tej krótkiej wymiany uprzejmości, JKM (co warto dodać - w towarzystwie dwóch swoich wyborców, kuców z Wykopu) zaczął prawić jej komplementy jakie prawi się dorosłej kobiecie... Na początku pomyślałem, że to żart kiedy wypowiadał się bardzo pochlebnie o jej ubiorze, ale jak można powiedzieć do dwunastoletniego dziecka, że ładnie pachnie i ma ładną figurę? Musicie przyznać, że to zastanawiające. Dzisiaj przypomniało mi się też, że Janurz uścisnął ją i pocałował w policzek. Przyznam, że gdy ta sytuacja miała miejsce wyglądała dużo bardziej niewinnie niż gdy teraz o tym myślę. Ale to nie wszystko. Dzisiaj Martyna powiedziała mi, że wymienili się numerami telefonów (o tym nie wiedziałem, bo zostawiłem ich na chwilę) i, że Jowisz Korwin-Mikke proponuje jej spotkanie. Naprawdę nie wiem czy to standardowe zachowanie i co mam o tym myśleć, więc chciałem spytać się fanów(szczególnie tych najmłodszych) albo kogokolwiek kto miał z Korwinem styczność. Zdarzały się Wam takie sytuację??


To jest sytuacja obalająca mit jakoby JKM był męską szowinistyczną świnią
Zgłoś
Avatar
kurczasty 2013-01-10, 21:25
@up up
urzekła mnie twoja historia
Zgłoś
Avatar
smoke86 2013-01-10, 21:27
Niestety, ale immunitet poselski chroni także przed odpowiedzialnością za wykroczenia, także nie gadać pierdół tępe chuje.
Zgłoś
Avatar
takisobiepolak 2013-01-10, 21:38
Naziolek piwo za komentarz i drugie za nick
Zgłoś
Avatar
PostScriptum 2013-01-10, 22:23
A co do mandatów dla posłów, w sumie, pensje dostają z naszych podatków, więc i tak lepiej żeby nic nie musieli płacić niż aby do tych kurew wróciło to w postaci premii tudzież diety...
Zgłoś
Avatar
K................a 2013-01-10, 22:59 1
Znakomicie, nie mam racji ani argumentów. Tyyyyle piw dla Korwina. Ciekawe czy tyle samo głosów dostanie w wyborach.
Zgłoś
Avatar
Suguru 2013-01-10, 23:08
Naziolek, napilby sie z Toba piwa i posluchal jeszcze. Kuzwa, spodobala mi sie Twoja wypowiedz. Chcialbym kiedys zobaczyc, ze w tym kraju zaczyna byc normalnie... Nie pozornie, lecz naprawde... Zebym nie myslal o tym, ze musze stad spieprzac, zeby zarobic cos grosza... Bez znajomosci i mieszkajac w malym miasteczku moge robic za lada za 1000zl. Predzej czy pozniej mnie to zabije...
Zgłoś
Avatar
Venka 2013-01-10, 23:13
Zgłoś
Avatar
kurczak94 2013-01-10, 23:14
@up

Ode mnie na pewno dostanie w kolejnych wyborach.

Jedyny gość, który mówi jak jest i chce coś z tym zrobić, tylko szuka poparcia u tych biednych ludzi, którzy są zaślepieni w TVNach, Polsatach, TVP i całym tym chłamie politycznym i widzą albo PiS albo PO. Chce im otworzyć oczy, że da się inaczej.
Nie oglądam od dawna telewizji i o takich akcjach jak "hyc o podłogę i madzia kurwa bęc" dowiadywałem się z sadola, kwejków itp. I w cale źle mi się nie żyje. Fakt, jestem młody, uczę się w liceum więc jeszcze na garnuszku rodziców, ale kumam trochę co się wokół mnie dzieje i widzę że jest makabrycznie.

Nie mam zamiaru tych kurw utrzymywać. Jakby taki poseł dostał wypłatę mojego ojca (pomijając że go 3 tyg w domu nie ma), mając jeszcze żonę i dziecko to by mu gały z orbit wyjebało, że jak za takie pieniądze da się wogóle żyć ?!?!
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie