18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 19:52
Jak rząd z bankami robi z nas bydło, czyli nic nowego.
p................k • 2013-10-25, 8:36
Po wrzawie jaką wywołała dyskusja nad biometrycznymi dowodami osobistymi,kiedy nastroje bydełka już okrzepły, banki szykują prawdziwą rewolucję. Pod pozorem bezpieczeństwa i dobrowolnie, bydło samo wpędzi się do rzeźni. We Wrocławiu program ruszy już niedługo, a potem na całą Polskę, Babilon rulez....

Zgłoś
Avatar
L................6 2013-10-26, 14:11
Teraz złodziej nie ukradnie portfela tylko upierdoli palec...
Zgłoś
Avatar
zderealizowany 2013-10-26, 15:11
Wszyscy, którzy dali piwo i wierzą w te wszystkie gówniane opowiastki o inwigilacji są albo szczeniakami chcącymi zająć swe mózgi czymś innym niż nauka, albo paranoikami, których powinno się leczyć.
Zgłoś
Avatar
gmac 2013-10-26, 15:58 1
Szkoda że nikt nie zauważył, że ten system nie bazuje na odciskach palców...
hitachi.pl/veinid/FV.html
Ale to tylko drobny szczegół
Zgłoś
Avatar
mermestes 2013-10-26, 16:25 1
Biometria odczytuje ułożenie żył a nie linie papilarne... Miałem w PBS konto i często używałem obsługę bankomatu za pomocą palca. W banku określa się na który palec ma działać ta usługa, a który jest palcem blokującym konto. A co do obcinania palca i wybierania to nie takie proste, po pierwsze jak obetnie mi ktoś palca to krew w żyłach nie będzie płynąć i urządzenie nie będzie działało a po drugie by się zalogować trzeba jeszcze podać swoją datę urodzin.
Zgłoś
Avatar
Gonczor 2013-10-26, 17:08
Stalinizm był taaak dawno. Raptem 25 lat temu-już się nie ma czego obawiać, nie? To, że na Cyprze rząd podpierdolił swoim w chuj kasy z kont bankowych to też nas nie dotyczy? Przecież mamy demokrację i jeśli zacznie się to robić zbyt nachalne, to wystarczy pójść na protest, nie? Zobaczcie, czym się skończyła glupia rejestracja broni w III Rzeszy, ZSRR, czy całkiem niedawno, bo w 1997 w Australii.
Zgłoś
Avatar
Adenozynotrifosforan 2013-10-26, 17:30
@nazwazarezerwowana

Co ty mi pierdolisz jak GPS działa, kurwa myślisz że nie wiem ?,

co kurwa zmienia to że trzeba być w zasięgu 4 satelitów by być namierzonym ?

Wiesz ile ich teraz jest na orbicie ? bo chyba kurwa nie 4 ?

lata ich około kilkudziesięciu ! Jak się kurwa domyślasz inteligentniejsi ludzie od ciebie którzy tworzyli ten system przemyśleli fakt że aby GPS poprawnie i wydajnie działał wszystkie satelity muszą być tak poustawiane względem ziemi aby zawsze, każdy nadajnik miał zasięg, bo GPS byłby huja wtedy wart !

Ja pierdole, odpowiedz mi do czego służy GPS ? do :

1.GOTOWANIA ZIEMNIAKÓW
2. NAMIERZANIA NADAJNIKÓW ZA POMOCĄ SATELITY KURWA ?

Więc czemu kurwa ktoś nie miałby cię móc namierzyć jeśli takowy nadajnik posiadasz np. w dowodzie ?

chyba kurwa zapomniałeś że w GPS-ie oprócz tego że ty możesz zobaczyć gdzie jesteś mogą zrobić to inni
za pomocą tych właśnie 4 satelitów, które znają twoją lokalizacje
Zgłoś
Avatar
Avalanger 2013-10-26, 17:41
Sayagin666 : Doskonale ujęte, nic dodać nic ująć. Żaden pokój nie trwa wiecznie, nasi dziadkowie w sporej części przeżyli wojnę (tak, jest to możliwe, nazwazarezerwowana) - mój na ten przykłam ma 80lat i przetrwał ten cholerny konflikt. Potem była komuna, za której żyli nasi ojcowie.
Nasi pradziadowie żyli za czasów wojny bolszewickiej i pierwszej światowej, prapradziadowie podczas zaborów.

Jeśli cholerni pacyfiści uważacie, że nasze życie będzie pełne pokoju i miłości to weźcie rozbieg i walnijcie łbem w ścianę, może to coś pomoże.
DZISIAJ mają nas jak na talerzu. JUTRO mogą nam ten talerz zabrać, jeśli się im nie spodobamy.

Tyle.
Zgłoś
Avatar
WidziszINieGrzmisz 2013-10-26, 18:36
Ludzie, tu problemem nie sa jakies teorie spiskowe i przewroty w rzadzie, a fakt, ze biometryka jest w chuj niedokladna.
Mialem czytnik taki w robocie i kazdy przy wejsciu i wyjsciu musial sie wybic.
To gowno czyta nie tylko palec, a cala dlon. Jak to ustawiasz za pierwszym razem to robisz 3 skany i komputer bierze "srednia". Na 300-osobowym zakladzie porobily sie takie cuda, ze niektorzy mogli wbijac i wybijac kumpli.
Problem w tym, ze ja staralem sie miec jak najdokladniejszy odczyt [reka ulozona zawsze tak samo w 5 punktach podporu na czytniku], a maszynka i tak potrafila mi pokazac, ze mam 80 punktow niezgodnych, ale to i tak bylo "w normie" i mnie puszczalo.
Przeniesmy to na skale kraju. Skoro na zakladzie gdzie jest 300 osob kilku kolesi ma na tyle podobny odczyt, ze ich puszczalo to jak to bedzie wygladac z powiedzmy 300tys ludzi? Porazka.
PS Ok, byl jeszcze kod wejsciowy przypisany odczytowi dloni, ale kurwa srednio wierze, by banki nie ciely kosztow i nie kupily najtanszego systemu. U nas czytnik kosztowal 2000 USD i szef sam mi sie chwalil jaka to byla zajebista okazja, by wyrwac go tak tanio.
Zgłoś
Avatar
CzerstWybut 2013-10-26, 19:42
phi... też mi coś. Ja chodzę do pracy i codziennie muszę odbijać palec na przyjście i wyjście i mam płacone za każdą godzine pracy, każdy gadał że już nie do ominięcia... Nie dla mnie da się piękny paluszek zrobić który możesz podać komuś zeby ci odbił masz łeb ch.j to kombinuj więc i do bankomatu moge zrobić palec żeby mi ktoś o godzinie 15 wyciągnął kase w krk a ja 2 minuty później wyciągne w katowicach chce widzieć ich miny jak zobaczą wyciąg
Zgłoś