18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 11 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 2024-09-13, 13:31
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: 16 minut temu
Jak rząd z bankami robi z nas bydło, czyli nic nowego.
p................k • 2013-10-25, 8:36
Po wrzawie jaką wywołała dyskusja nad biometrycznymi dowodami osobistymi,kiedy nastroje bydełka już okrzepły, banki szykują prawdziwą rewolucję. Pod pozorem bezpieczeństwa i dobrowolnie, bydło samo wpędzi się do rzeźni. We Wrocławiu program ruszy już niedługo, a potem na całą Polskę, Babilon rulez....

Zgłoś
Avatar
dominik_jachas 2013-10-25, 8:44 8
Ok, przeczytałem i dalej nie wiem co w tym takiego strasznego ?
Proszę autora o szersze rozwinięcie tematu, poważnie i bez spiny
Zgłoś
Avatar
p................k 2013-10-25, 8:46 39
dominik_jachas napisał/a:

Ok, przeczytałem i dalej nie wiem co w tym takiego strasznego ?
Proszę autora o szersze rozwinięcie tematu, poważnie i bez spiny



Właśnie takiej reakcji się obawiałem.
Zgłoś
Avatar
x................s 2013-10-25, 8:53 4
nie jeden straci maluszka coś czuje.
Zgłoś
Avatar
dominik_jachas 2013-10-25, 9:06 4
Cytat:

Właśnie takiej reakcji się obawiałem.


No to mi wyjaśnij w czym przeszkadza normalnemu, niekaranemu człowiekowi to, że rząd posiądzie bazę danych z odciskami jego palców ? (no chyba, że coś pominąłem, to mi powiedz o co chodzi).
Każdy kto wyrabiał paszport i tak musi zrobić skan odcisku, więc nie widzę problemu, aby bank coś takiego chciał stosować... i tak z czegoś takiego bym nie skorzystał, tak samo, jak nie korzystam z Pay Passa, bo dla mnie to ułatwianie życia złodziejom.
Zgłoś
Avatar
p................k 2013-10-25, 9:16 67
dominik_jachas napisał/a:


No to mi wyjaśnij w czym przeszkadza normalnemu, niekaranemu człowiekowi to, że rząd posiądzie bazę danych z odciskami jego palców ? (no chyba, że coś pominąłem, to mi powiedz o co chodzi).
Każdy kto wyrabiał paszport i tak musi zrobić skan odcisku, więc nie widzę problemu, aby bank coś takiego chciał stosować... i tak z czegoś takiego bym nie skorzystał, tak samo, jak nie korzystam z Pay Passa, bo dla mnie to ułatwianie życia złodziejom.



Może w tej chwili nie jesteś przestępcą, ale można zmienić prawo, że staniesz się nim z dnia na dzień. Widzę, że wierzysz bezgranicznie w stabilność tzw "demokratycznego państwa". A jak do władzy dojdzie ktoś,kto uzna Cię za element niepożądany rasowo i będzie mógł łatwo śledzić gdzie przebywasz, właśnie po logowaniu danymi biometrycznymi? To tylko jeden, mały przykład. Twoja naiwność boli.
Zgłoś
Avatar
trabus 2013-10-25, 9:20 7
@up a w smoleńsku to sztuczna mgła była i zdalnie sterowana brzoza? Pograj sobie w jakiegoś RPGa tam rzeczywiście wszyscy chcą cię zabić
Zgłoś
Avatar
dominik_jachas 2013-10-25, 9:26 3
Chłopie, to nie naiwność, tylko normalność... jakbym się chciał przejmować tym, co może być, to bym się zamknął w bunkrze atomowym i nie wychodził na powierzchnie. A bo kosmici, a bo meteoryt, a bo zamach ciapaków, a bo tupolew mi spadnie na łeb, a to tusk mnie zamknie za nazwanie geja pedałem... daj spokój. Rozumiem, że to może być forma jakiejś tam kontroli, ale od tego są dużo lepsze narzędzia, jak np. serwisy społecznościowe i portale takie, jak np. Sadol Jakby nasz rząd był tak wkręcony w inwigilację, to 3/4 użytkowników tego portalu by siedziało za obrazę władzy, rasizm, faszyzm i tym podobne głupoty... żyjemy w w miarę normalnym kraju, z chujowymi politykami, ale normalnym... to nie Korea Płn czy Kuba...
Zgłoś
Avatar
g................t 2013-10-25, 9:49 8
Widzę, że większość z powyższych narzekaczy 'że inwigilacja', 'że odciski ściągajo' chyba dawno ze swojej szopy nie wyszła, nie mówiąc o pojechaniu gdzieś na wakacje na granicę.
Przecież, żeby wyrobić paszport również musisz dać odcisk swojego palca, więc de facto jesteś 'w bazie'.
A pierdolenie, że prawo się zmieni i z dnia na dzień można stać się przestępcą jest po prostu zabawne. Kurwa ile lat żyje na tym świecie nie miałem zatargów z prawem, tak jak moja cała rodzina. A przędziemy nienajgorzej, mówiąc szczerze.
Nie jest dla mnie problemem, żeby oddać odcisk palca i czuć się przez to bezpieczniejszym we własnym kraju. Dowód, paszport czy inny dokument zawsze może mi ktoś podpierdolić i bóg wie co zrobić z nim.
Przy odcisku palca, nie ma takiej możliwości. Nawet jak ktoś mi upierdoli palec to na nic mu on - większość czytników ma skaner pulsu człowieka (i nie pierdolicie mi że to jakiś star trek bo sam rozprowadzam w Polsce między innymi takie urządzenia).
Resumując - nie masz zatargów z prawem, robisz swoje, płacisz podatki (które są chujowe jak chuj) - czytniki biometryczne wyłącznie mogą ci pomóc. Jesteś mętem, kradniesz, napierdalasz się na chodniku jak czarnuchy - chuj ci w dupę, szybciej cie wyłapią i wsadzą do łagru (oby one powstały w Polsce).
Zgłoś
Avatar
q................5 2013-10-25, 10:06 3
za 100 zł ludzie potrafią zabić, wiec ujebanie paluszka nie będzie problemem w naszym pięknym kraju
Zgłoś
Avatar
Moreq 2013-10-25, 10:09 14
Cytat:

k***a ile lat żyje na tym świecie


16? Nie wiem jak tam było w Twojej rodzinie, ale w mojej pradziadek z dnia na dzień z patrioty stał się przeciwnikiem systemu. Możliwie że Twój dziadek po obaleniu komunizmu z porządnego obywatela, stał się kapusiem i tylko się modlił żeby nikt nie znalazł jego teczki? A żeby wyjechać za granicę nie potrzeba paszportu bo mamy Schengen
Zgłoś
Avatar
dominik_jachas 2013-10-25, 10:26 7
Moreq napisał/a:


16? Nie wiem jak tam było w Twojej rodzinie, ale w mojej pradziadek z dnia na dzień z patrioty stał się przeciwnikiem systemu. Możliwie że Twój dziadek po obaleniu komunizmu z porządnego obywatela, stał się kapusiem i tylko się modlił żeby nikt nie znalazł jego teczki? A żeby wyjechać za granicę nie potrzeba paszportu bo mamy Schengen


Taaa kurwa, Schengen jest na całym świecie ?
W ogóle dlaczego, jak ktoś przytacza normalne, merytoryczne argumenty, to zaraz zaczynają się pociski po autorze i jego rodzinie ? Znasz jego dziadka, że masz prawo go obrażać buraku ??
Zgłoś
Avatar
g................t 2013-10-25, 10:26 2
Moreq napisał/a:


16? Nie wiem jak tam było w Twojej rodzinie, ale w mojej pradziadek z dnia na dzień z patrioty stał się przeciwnikiem systemu. Możliwie że Twój dziadek po obaleniu komunizmu z porządnego obywatela, stał się kapusiem i tylko się modlił żeby nikt nie znalazł jego teczki? A żeby wyjechać za granicę nie potrzeba paszportu bo mamy Schengen



Ja pierdole...chłopie, masz nierówno pod sufitem jak porównujesz obecne czasy do stalinowskich czystek na AKowcach czy żołnierzach Armii Andersa. Nikt nikogo nie będzie zabijał bo jest/był z PiSu PO czy innego Walikota.
Swoją drogą, mój pradziadek też był przez czerwonych ścigany (główny tłumacz, oficer Armii Andersa) i kariery za PRLu nie zrobił adekwatnej do posiadanych umiejętności.
A do co wyjazdu za granicę - owszem zbierać ogóry do hitlerowców czy czyścić kible angolom, możesz jechać z dowodem. Ale jak chcesz nieco dalej pojechać - bez paszportu ani rusz. Widzę jednak, ze ciebie problem nie dotyczy.
Zgłoś
Avatar
lapps 2013-10-25, 13:16 1
@gordonviet

no i jak bedziesz potrzebowal sie pozbyc konkurencji na rynku wystarczy jej upierdolic palce. same plusy

Cytat:

Resumując - nie masz zatargów z prawem, robisz swoje, płacisz podatki (które są ch*jowe jak ch*j) - czytniki biometryczne wyłącznie mogą ci pomóc



pewnie. narzekac na to, to tak jakby niewolnik w starozytnym rzymie mial narzekac, ze mu nowa, lepsza, trwalsza smycz pancio sprezentowal
Zgłoś
Avatar
Anarchangel 2013-10-25, 15:04 10
Nie trzeba być od razu przestępcą aby bać się oddawania wzoru własnych linii papilarnych komukolwiek...
Badania nad przypadkami pomyłek w identyfikacji za pomocą odcisków palców sugerują, że może być ich nawet ponad 1000 rocznie w samym tylko USA (niestety nie jest to medialny temat) - livescience.com/9341-real-crime-1-000-errors-fingerprint-matching-year.html W Polsce też mamy podobne problemy, tyle tylko, że trudno znaleźć dziennikarza który by się sprawą zainteresował (choć była już pewna sprawa w tym temacie, która poruszyła jednego dziennikarza: wpolityce.pl/artykuly/48632-zamiast-skazanego-przestepcy-dwa-lata-prze... ). Policja oraz sądy posługują się daktyloskopią nieco bezkrytycznie, biorąc pod uwagę fakt, iż kopię odcisków palców można łatwo pozyskać i wykorzystać przeciwko danej osobie, co dowiódł uniwersytecki zespół prof. Tsutomu Matsumoto z Jokohamy ( wprost.pl/ar/13223/Wytrych-z-palca/?pg=0 )
Osobiście zainteresowany jestem uszkodzeniem u siebie pewnego białka - konkretnie keratyny 14, które odpowiada za posiadanie linii papilarnych, ewentualnie przed wyrobieniem paszportu zetrę je sobie mechanicznie
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie