18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Przed chwilą
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Avatar
bloodwar 2020-08-29, 8:43 60
Brak zasiłku i burczący z głodu brzuch to zawsze najlepszy motywator do pracy. A nie jak w zachodnich krajach że księciunio powie, że ma depresję albo, że uważa, że jest jest kobietą i już pyks! Zasiłek na kilka lat
Zgłoś
Avatar
ra0mir 2020-08-29, 9:10 13
Tuskowi tego nie pokazujcie.
Zgłoś
Avatar
PieronJasnySzlag 2020-08-29, 9:13 22
ZUS lubi to!
Zgłoś
Avatar
piterrulez 2020-08-29, 9:31 3
PieronJasnySzlag napisał/a:

ZUS lubi to!



No i teraz ZUS ma potwierdzenie, że słusznie nie przyznali zasiłku a pracownik, który odrzucił wniosek pewnie dostał podwyżkę
Zgłoś
Avatar
KrisXman 2020-08-29, 9:51 1
Ja pierdole ja nie pracuję już 30 lat a chłop walczy o życie z takim upośledzeniem ruchowym dla mnie kozak
Zgłoś
Avatar
Takafura 2020-08-29, 9:52 2
U mnie w leśnictwie pracował wydajnie pilarz bez przedramienia - pilarka była zawieszona na uprzęży i trzymał ją zdrową ręką.
Zgłoś
Avatar
Touch_Of_Madness 2020-08-29, 10:51 22
A propos zasiłków to słyszałem historię , że babka miała rentę ze względu na niezdolność do pracy spowodowaną cukrzycową stopą. Niestety stan stopy uległ pogorszeniu i trzeba było ją amputować. ZUS uznał , że jak nie ma stopy to nie ma też podstawy do wypłacania świadczenia i cofnął rentę
Zgłoś
Avatar
ads 2020-08-29, 11:24 2
Touch_Of_Madness napisał/a:

A propos zasiłków to słyszałem historię , że babka miała rentę ze względu na niezdolność do pracy spowodowaną cukrzycową stopą. Niestety stan stopy uległ pogorszeniu i trzeba było ją amputować. ZUS uznał , że jak nie ma stopy to nie ma też podstawy do wypłacania świadczenia i cofnął rentę



W zasadzie mieli rację ... problem zniknął, to że powstał inny to już materiał na inną historię
Zgłoś
Avatar
andrzejrobert75 2020-08-29, 11:25 1
U nas facet bez ręki na komisji ZUS dostal propozycję zostania dyrygentem.
Zgłoś
Avatar
parolpl 2020-08-29, 11:27
@Touch_Of_Madness
I czego nie rozumiesz, stopa wtedy boli, ropieje itp. A jak nie ma stopy to tylko trochę poutyka.
Zgłoś
Avatar
kontownik 2020-08-29, 12:03
Zgłoś
Avatar
adriano123456 2020-08-29, 12:03 5
Szacun. Tyle w tym temacie.
Zgłoś
Avatar
Lololoney 2020-08-29, 14:03 8
Touch_Of_Madness napisał/a:

A propos zasiłków to słyszałem historię , że babka miała rentę ze względu na niezdolność do pracy spowodowaną cukrzycową stopą. Niestety stan stopy uległ pogorszeniu i trzeba było ją amputować. ZUS uznał , że jak nie ma stopy to nie ma też podstawy do wypłacania świadczenia i cofnął rentę



Już wyjaśniam , co tu się odjebało (nie mówię o stopie)... Klasyczna "bezduszność" przepisów, ale uzasadnienie jest logiczne... Kobieta miała rentę na jednostkę chorobową "stopa cukrzycowa", z momentem odjęcia stopy, zmieniła się kategoria, więc nie mogła pobierać renty, na schorzenie które jakoby "przestało istnieć"... W taki przypadku zostaje cofnięta renta na "stopę cukrzycową" i kobieta musi wznawiać procedurę ubiegania się o rentę z innego tytułu - "brak stopy" (nie wiem jak się to profesjonalnie kategoryzuje)... Chujowe, wiem, ale jednak logiczne...
Imo w takich przypadkach, że leczenie jednej niezdolności do pracy powoduje kolejną, powinno automatycznie wszczynać procedurę "przekategoryzowania", ale ustawodawca tego nie przewidział... Szokujące...
Zgłoś
Avatar
Kurde26 2020-08-29, 16:55
I takiemu można dorzucić kilka stów do pensji, bez żalu.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie