18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 18:23
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:16
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:44
Tak osiedle wygląda z daleka - ładnie prawda?



Nikt by nie pomyślał, że to bloki socjalne.

Mieszkanie socjalne kojarzy się wszystkim z jakimiś ruderami, barakami, mieszkaniami w starych kamienicach z wychodkiem na korytarzu. Toruń podszedł do tematu profesjonalnie i postanowił zbudować mieszkania socjalne z prawdziwego zdarzenia. To miały być normalne, porządne budynki. Wybrano kilka lokalizacji, między innymi ulicę Olsztyńską. Nasz Czytelnik w pobliżu oglądał normalne mieszkanie w zwykłym bloku, które chciał kupić. Wysiadł z autobusu i przeszedł przez teren, który zajmują bloki socjalne. Przysłał nam kilka zdjęć tych budynków. Widok przeraża i stawia pod znakiem zapytania sens budowania takich mieszkań.

Kilka lat kosztem grubych milionów złotych Toruń wybudował mieszkania socjalne na Olsztyńskiej. Oto jak ten budynek wygląda teraz.

Zgłoś
Avatar
M................h 2012-08-08, 14:28
Ludziom powinno się testy psychologiczne robić w celu odizolowania normalnych od zwierząt (nie, przepraszam: nawet zwierzęta nie niszczą swojego domostwa tylko je chronią) Takich pojebów powinno się zsyłać do opuszczonych łagrów - tam niech sobie żyją i robią co chcą.
Zgłoś
Avatar
dziaad 2012-08-08, 14:38 1
i to kurwa jeszcze na wlocie do CT stoją te bloki - wizytówka miasta niestety. żal patrzeć na takie skurwysyństwo.
Zgłoś
Avatar
lapsikoss 2012-08-08, 15:20 9
Dlatego jestem zdania, że menelom i żebrakom należy dawać tę symboliczną złotówkę, a mieszkań nie. Dając mu złotówkę wiem, że jej nie zmarnuje, tylko wyda sobie na alkohol (dzięki czemu szybciej umrze i rozwiąże swój i nasz problem). Dając mu mieszkanie mamy pewność, że je rozpierdoli.

W Sieradzu urząd miasta odnowił stare kamienice robiąc z nich świetne miejscówki z pełnym wyposażeniem. Wpuszczono tam ludzi na garnuszku opieki społecznej, po dwóch miesiącach w wielu mieszkaniach stwierdzono... brak kaloryferów. Okazało się, że chuje wykręcali wyposażenie i sprzedawali na złom, by mieć na wino. Teraz urzędnicy przenoszą nierobów do kamienic bez ciepłej wody i łazienek, tam gdzie ich miejsce. Kilka milionów stracone, ale zyskaliśmy o wiele więcej, bo żaden menel już takiego luksusu nie otrzyma.
Zgłoś
Avatar
bloodwar 2012-08-08, 18:35 19
Pamiętam jak rodzice opowiadali, że za komuny prowadzono w wielu miastach akcję "asymilacyjne" - wtedy "dawano" (bo nie był to wolny rynek zakupu mieszkań taki jak teraz) mieszkania w blokach zarówno normalnym ludziom (głównie za dzietność) ale też i marginesowi, wychodząc z założenia, że jeżeli na 10 ludzi 7 będzie normalnych, a reszta to patole, to patole będa "równać do góry" i z czasem się wyrobią. Niestety było dokładnie odwrotnie - dzieciaki zadawały się z dzieciakami patoli więc też równały poziomem w dół, a dorośli wyprowadzali się zostawiając pustostany bo nie chcieli żyć koło patoli. Kapitalizm miał to ukrócić bo wiadomo, idea kapitalizmu jest taka, że jeżeli Cię nie stać to sobie nie kupisz - wiec osoby które nie pracują i chleją cały dzień miały w naturalny sposób "znikać" z osiedli. Stało się jednak inaczej - człowiek cięzko pracujący za te 1500 złociszy nie może sobie pozwolić nawet na 50 metrową klitkę w bloku za trzysta i więcej tysiaków w kredycie na 50 lat, za to patolusy dostają (nie wiedzieć czemu) mieszkania za darmola i jeszcze renty i dodatki z MOPSu... To jest kurwa kapitalizm czy po prostu socjalizm z wolnym handlem?
Zgłoś
Avatar
Suka_Blyat 2012-08-08, 18:43 2
@bloodwar
W Polsce mamy ukryty socjalizm nazywany przez władze i media "wolnym rynkiem, kapitalizmem, liberalizmem".
Albo jeszcze inaczej: socjalizm z elementami wolnorynkowymi oraz liberalnymi...
Zgłoś
Avatar
maaateeusz 2012-08-08, 18:44 1
Bo debili w klatka powinni trzymać, nie w blokach...
Zgłoś
Avatar
badumbumpst 2012-08-08, 18:44
Z jednej strony dlaczego Ci ludzie mieliby mieszkać w gorszych warunkach? Ale z drugiej, kiedy się patrzy jak doprowadzają fajne chatki do ruiny człowiek ma ochotę dać im karton po lodówce i wypierdolić na zbity pysk. Stara prawda się sprawdza, darmowego się nie docenia. A dlaczego patole dostają zasiłki i mieszkania? Nie wiem, może to jest grupa docelowa polityków.
Zgłoś
Avatar
Jedras992 2012-08-08, 18:45 1
Dać coś hołocie to rozpierdolą, to pokazuje, że socjalne mieszkania to powinny być baraki i kontenery, bo po co coś lepszego jak i tak rozjebią....
Zgłoś
Avatar
thewhitestar 2012-08-08, 18:45
To jedno z tych 3 milionów które Jarosław Zawsze Dziewica nam wybudował?
Zgłoś
Avatar
nabukadnezar 2012-08-08, 18:48
Odgrodzić ich murem, izolować od ludzi stosujących normy społeczne a to bydło niech żyje na prawach dżungli
Zgłoś
Avatar
Kaczorek18 2012-08-08, 18:49
dali patologii trochę luksusu i się nie mogli odnaleźć więc chcieli zmienić wszystko na poprzedni wygląd, kurwa brak słów dają im mieszkania a oni kurwa niszczą no brak słów ...
Zgłoś
Avatar
w................5 2012-08-08, 18:50
Dlaczego kurwa mi się chata nie należy?! Przeciętny człowiek poprzez zarabianie pieniędzy i ich wydawanie (VAT) zasila budżet kraju o kilkadziesiąt tysięcy rocznie. DLACZEGO cały plebs ma dostawać chaty warte kilkaset tys zł ZA DARMO. Okay-niech dostają naprawdę potrzebujący- ale niech ktoś to kurwa kontroluje bo w tej kwestii MOPS daje dupy.
Gdzie jest kurwa prawdziwy kapitalizm.
Zgłoś
Avatar
H................k 2012-08-08, 18:51
Kapitalizm w Polsce, hahaha. Demokracja sracja, jak ktoś sobie w życiu nie radzi, w dodatku pomoc traktuje jak śmieć to powinien zostać wyrzucony ze społeczeństwa. A nie jeszcze karmiony, mieszkanie za darmo, brakuje tylko żebyśmy im dupy musieli podcierać. To samo więzienia. Nie ważne, czy zabił, zgwałcił, okradł czy cokolwiek innego. Nie potrafi żyć w społeczeństwie to powinien zostać z niego wypierdolony, a nie jeszcze ja pracuję na to, żeby ciepło było mu w dupę, miał co jeść. Te śmiecie mają obecnie lepszy wyżywieni ode mnie a to oni coś zjebali nie ja. I to ja zapierdalam a nie oni.
Zgłoś
Avatar
s................n 2012-08-08, 18:51
thewhitestar napisał/a:

To jedno z tych 3 milionów które Jarosław Zawsze Dziewica nam wybudował?



A jeśli nawet powstało za rzadów PiSu to co?

1) w ogóle powstało
2) to nie jarosław mazał po ścianach chwdp i skubał tynk tylko ludzie
którzy powinni tam mieszkać i to szanować a oni wolą żłopać wódę
i płodzić równie zmarginalizowane dzieci... takie osoby powinno się
poddawać testom psychologicznym na to, czy nadają się do życia
w społeczeństwie i dopiero przyznawać mieszkanie, a tych szczyli
piszących "chwdp" jebać pałą po nerach i to by była resocjalizacja.

3)
Zgłoś
Avatar
lakiluk1 2012-08-08, 18:51 4
Kontenery mieszkalne - tak to powinno być załatwione, a jak rozjebią to zamykamy w kontenerze na TIR-a potem statek i Afryka - na 12 miesięczne szkolenie.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie