18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (7) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 5:31
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Jeden z wielu przykładów, jak nas robią w chuja.
m................a • 2013-07-24, 20:10
Moi drodzy Sadole i Sadolki. Zapewne każdy z Was wie, że wiele firm z branży spożywczej (i nie tylko oczywiście) robi konsumentów w chuja, to zmniejszając sukcesywnie opakowanie, to robiąc fałszywe promocje, to dodając multum składników chemicznych dla poprawienia jakości potraw. Wszyscy chcą zarobić na przeciętnym zjadaczu chleba. W tym przypadku tortilli z rozmemłanym FARSZEM, zamiast obiecanych kawałków kurczaka i brązowo-żółtą breją zamiast kawałków warzyw. Wiadomo, że teraz na właściwie każdym opakowaniu napisane jest zwykle gdzieś w rogu czcionką 0,0005 "propozycja podania", ale i tak jest to wielkie i niesprawiedliwe wprowadzanie w błąd.

Dziś we SreszMarkecie, bliskim kuzynie Żabki-Srabki, zakupiłam Tortille firmy Konspol, bo szczerze mówiąc była promocja, a akurat szukałam czegoś na baaardzo szybko na obiad. Wiedziałam, żeby nie oczekiwać cudów wewnątrz opakowania, ale po zdarciu bardzo zachęcającej folii dojrzałam samą szarą rzeczywistość. Na dowód mam kilka zdjęć:

Całkiem zachęcające do kupna opakowanie


Jak widać FARSZ aż wypływa z lepkiej i rozrywającej się tortilli


Jeszcze ciekawiej - próbując owoą tortillę otworzyć cała się ujebałam tym zajebistym FARSZEM, już żarcie mojego psa wygląda smaczniej (tylko troche bardziej jebie )


I skład - jako ciekawostka, bo zdaję sobie sprawę, że mało widać, ale uwierzcie mi, że czcionka była okrutnie maleńka, dodam tylko, że naliczyłam coś koło 20 sztuk E-300 i inne podobne, zagęstniki, barwniki, konserwanty, emulgatory, stabilizatory - cała tablica Mendelejewa po prostu.


Nie było, bo własne z dzisiaj, sorry za FARSZ wielkimi literami, ale naprawdę mnie zszokowała zawartość, która miała być kawałkami kurczaka i warzywami z sosem salsa mexicana.
I w ogóle mimo tych wszystkich chemikaliów ciasto tortilli było lepkie, glutowate i takie jakby kleiste. Farsz śmierdział i był mało konkretny i smaczny (o pożywności, jak zapewnia producent, nie wspomnę).

Dodam jeszcze, że odważyłam się spróbować, w smaku takie słone i ogólnie niedojebane, więc naprawdę nie polecam. Niech Was nie skusi promocja, chyba, że ktoś jest naprawdę głodny, lepsze to niż zupka chińska:)

Pozdrawiam serdecznie i NIE DAJCIE SIĘ ROBIĆ W CHUJA!

Zgłoś
Avatar
AlexanderDeLarge 2013-07-24, 21:50 2
Tak to jest jak się kupuję tortille za 4,99 zł. Spodziewałaś się czegoś zjadliwego? za tę cenę można kupić co najwyżej 250g kurczaka, doliczając resztę składników, opakowanie, logistykę i płacę dla pracowników, to nie ma prawa być tam normalnej ilości mięsa.

Warto zawsze spojrzeć na skład; składniki są wymieniane w kolejności od tego którego zawartość procentowa jest największa, więc można dużo się dowiedzieć na tej podstawie.

mandaryyynka napisał/a:

naliczyłam coś koło 20 sztuk E-300 i inne podobne


E-xxx wcale nie znaczy, że to coś złego (choć często tak), tak po prostu łatwiej oznacza się skład ( i łatwiej wprowadza w błąd konsumenta ). Wiele z tych E-cośtam jest naturalnego pochodzenia np. witamina C czy kurkumina. Zresztą jak chcesz mieć tani produkt leżący w lodówce i zdatny do jedzenia przez miesiąc lub więcej? Coś za coś, chcesz trwałość, strukturę i smak dobrego jedzenia płacąc jak za makulaturę to licz się z dodatkami do żywności

Nie hejtuje, po prostu ludzie powinni wyzbyć się hipokryzji i myśleć co kupują. Narzekają, że w parówkach nie ma mięsa, ale w sklepie nie weźmie tych za 16zł/kg, tylko najtańsze , gdzie tu sens i logika?
Zgłoś
Avatar
mateelv 2013-07-24, 22:17 2
kurwa zdziwienie? Wczoraj się urodziłaś? z taką zdolnością przewidywania to ty sobie rady w Polszy nie dasz...
Zgłoś
Avatar
kierownikmasarni 2013-07-24, 22:21 9
Poka lepiej cycki a nie jakieś zajechane tortille
Zgłoś
Avatar
c................a 2013-07-24, 22:22 1
Przypomina mi te knuty co mój kot wyrzygał zaraz po zjedzeniu myszy,takie zlepki mięsa wymymłane z sierścią i bebechami.
Zgłoś
Avatar
ska 2013-07-24, 22:25
z łańcucha sie urwała, won do kuchni !
Zgłoś
Avatar
~CanesPL 2013-07-24, 22:25 2
clubber84 napisał/a:

tak, to jest ten producent, z którym kilka lat temu wybuchła afera - odświeżali tam stare i spleśniałe wędliny i mięso i wprowadzali ponownie do obrotu.



Mylisz się. Tym ścierwem próbował karmić ludzi Constar.

P.S.
mandaryyynka, co działo się w kuchni, że dałaś tag: chuj..?
Zgłoś
Avatar
adaskowro 2013-07-24, 22:26
Chcesz coś dobrego, pożywnego i zdrowego to sobie to sama zrób jak przykładna kobieta, a nie wylewasz żale na sadolu. Czego za parę złotych oczekiwałaś?
Zgłoś
Avatar
staffior 2013-07-24, 22:27 1
kobieta kupuje gotowe tortille do odjebania w mikrofali i się dziwi że gówno ??

?obyś chociaż ładna była i mistrzowsko loda robiła - może Cie ktoś weźmie
Zgłoś
Avatar
Senkiusz 2013-07-24, 22:28
Jadłem, nawet dobra na szybko, jebać skład ^^
Zgłoś
Avatar
abdul 2013-07-24, 22:28
histeryzujesz babo. nie wychodz z kuchni i ugotuj cos samemu, bo medrkowanie ci nie sluzy
Zgłoś
Avatar
PegasiBierzeWDupe 2013-07-24, 22:29 3
jak nie jesz to oddaj, ja opierdole
Zgłoś
Avatar
Mockba 2013-07-24, 22:31 2
Wrzuć jutro zdjęcie kupala po tym przysmaku
Zgłoś
Avatar
x................n 2013-07-24, 22:31 2
dzięki, życie mi uratowałaś.
może w ramach podziękowania,
mógłbym Cię zabrać na małe bara bara?
Zgłoś
Avatar
rzem 2013-07-24, 22:31
kupiłem kiedyś i rzekłbym że pierwszy raz od kilku lat wyrzuciłem jedzenie do kosza... gdyby to tortillopodobne coś było jedzeniem ;]
Zgłoś
Avatar
P................r 2013-07-24, 22:34
Po co kupiłeś? żeby zrobić sobie posta? Jak płacisz za syf to dostajesz syf, proste?
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie