18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 19:52
Tak tak wiem......

Kolejny raz papież Franciszek zadziwił ludzi na całym świecie. Podczas wczorajszej audiencji generalnej w Watykanie podszedł do mężczyzny z bardzo zniekształconą twarzą i pobłogosławił go. To nie pierwszy tego typu akt miłosierdzia w wykonaniu papieża.

Jaki face



Papież podszedł do mężczyzny stojącego w tłumie wiernych, który miał wyraźnie zdeformowaną twarz. Zamienił z nim kilka słów, pobłogosławił i przytulił go. Na razie nie wiadomo, kim jest mężczyzna, ani co spowodowało tak rozlegle obrażenia jego twarzy.

Dwa tygodnie wcześniej, również podczas audiencji generalnej, papież wykonał podobny gest w stosunku do Włocha Vinicio Riva, cierpiącego na nerwiakowłókniakowatość. Zdjęcia te błyskawicznie obiegły cały świat.

Mimo że Franciszek jest papieżem dopiero od 8 miesięcy, podobne akty miłosierdzia zjednały mu przychylność milionów osób na całym świecie. Wcześniej m.in. zaprosił bezdomnych na obiad na Placu św. Piotra i umył nogi młodych przestępców.

Podczas wczorajszej audiencji generalnej papież Franciszek mówił o dobrodziejstwach spowiedzi oraz o tym, jaki powinien być spowiednik.

Spotkanie z wiernymi zakończyła wspólna modlitwa za ofiary nawałnicy, która przeszła w poniedziałek nad Sardynią.

źródło:http://wiadomosci.onet.pl/religia/papiez-poblogoslawil-czlowieka-ze-znieksztalcona-twarza/gd8tb
Zgłoś
Avatar
SharpSe 2013-11-21, 21:34 1
Nie powiem to zdjęcie chwyta za serce ale jak jest taki cwany to niech zajmie się bankiem watykańskim czyli największą pralnią pieniędzy świata. Coś mi się wydaje, że tego nie zrobi bo kula w łeb od Camorra.
Zgłoś
Avatar
Ruli 2013-11-21, 21:34 1
pedofilia księży dobrze się sprzedaję, myślicie ze pedofilia stolarza albo piekarza kogoś bardziej poruszy? Z reszta od zawsze było wiadomo, że zło się lepiej sprzedaje gdy telewizja ma do wyboru z danego wydarzenia przekazać dobre albo złe wiadomości to proste, ze zostaną przekazane złe bo one budzą emocje negatywne, z drugiej strony nie dziwcie się, że pokazują franciszka przy nawet najmniejszym pozytywnym geście jaki uczynił dla innych ludzi, media robią to specjalnie żeby zrobić z niego człowieka który robi coś pod publikę, świadomie pewnie chcą od dużej ilości wiadomości z nim, żeby po prostu to zbrzydło jak było z katarzyna w. Swoja droga jeszcze jedno ode mnie, polecam i chrześcijanom i ateistą przeczytanie książki Tomasza a Kempisa "O nawróceniu Chrystusa"
Zgłoś
Avatar
mitix8 2013-11-21, 21:34 4
Zgłoś
Avatar
Zarammoth 2013-11-21, 21:36 7
@Muzz: Tylko co z tego, skoro ja - ateista nie mający nic wspólnego z KK sam wiem co jest dobre, a co nie. Wcale, a wcale nie jest potrzebna do tego religia. Religia służy zarabianiu pieniędzy za to, że ci mówi co robić, a co nie, jakbyś był jakiś ułomny. Za rytuały, bez których się obędziesz, za straszenie głupotami.
Islam jest dla katolików bardzo wygodny, bo teraz będą pierdolić, że bez katolicyzmu muzułmanie podbiją kraj. No faktycznie - nie słyszałem, żeby papież mówił o walce z muzułmanami, a nogi im mył. Nie słyszałem, by Watykan składał armię i broń na wypadek wojny. W jaki sposób katolik ma się lepiej obronić, niż ja, który umie jednak obsługiwać broń?
Niech dalej wam kler sprzedaje poczucie moralności i dobra, bezpieczeństwa i ostoi prawdy - bo jesteście baranami bez własnego rozumu.
Zgłoś
Avatar
Noriax 2013-11-21, 21:38 4
Och, jak dobrze, że jest papież. Jedyny na świecie podał rękę chorej osobie. A ateista takich zabija. Ale propaganda...
Zgłoś
Avatar
jefff 2013-11-21, 21:39 4
Polska od 966 r. była krajem chrześcijańskim, jest i będzie i żaden "ateista" tego nie zmieni. Macie internet, możecie sobie wypisywać tutaj co chcecie, ale to wszystko na co was stać. Nie rozumiem tylko jednego. Nie wierzysz? Nie wierz! Tylko nie obrażaj innych, którzy wierzą, bo gdyby nie chrześcijaństwo to tak jak ktoś tu już napisał, bylibyśmy w czarnej d***!!! Skoro rodzice nie potrafili nauczyć was kultury aby tolerować poglądy innych ludzi to ja nie wiem co by było jakby wszystkim ludziom obce były wszelkie zasady etyczne, których uczy chrześcijaństwo... Chyba wszyscy jesteście jednak słabo "OŚWIECENI" skoro nie potraficie sobie tego wyobrazić GŁĄBY!
Zgłoś
Avatar
Freedomik 2013-11-21, 21:40 3
A co, miał na niego napluć? Żaden gest miłosierdzia. Ile go to kosztowało? Chyba, że wg, katolików to nie jest normalne.
Zgłoś
Avatar
Catacombe 2013-11-21, 21:45 2
Banda hipoktytów, uważacie to za nic wielkiego a ciekawe co wy robicie dla innych ludzi.
Zgłoś
Avatar
Zarammoth 2013-11-21, 21:46 7
jefff napisał/a:

Polska od 966 r. była krajem chrześcijańskim, jest i będzie i żaden "ateista" tego nie zmieni. Macie internet, możecie sobie wypisywać tutaj co chcecie, ale to wszystko na co was stać. Nie rozumiem tylko jednego. Nie wierzysz? Nie wierz! Tylko nie obrażaj innych, którzy wierzą, bo gdyby nie chrześcijaństwo to tak jak ktoś tu już napisał, bylibyśmy w czarnej d***!!! Skoro rodzice nie potrafili nauczyć was kultury aby tolerować poglądy innych ludzi to ja nie wiem co by było jakby wszystkim ludziom obce były wszelkie zasady etyczne, których uczy chrześcijaństwo... Chyba wszyscy jesteście jednak słabo "OŚWIECENI" skoro nie potraficie sobie tego wyobrazić GŁĄBY!


No z twojego postu wycieka miłosierdzie, dobroć chrześcijańska i tolerancja. Widać, że ciebie rodzice nauczyli kultury. Przejawia się ona w nazywaniu ludzi "głąbami".

Gdyby nie chrześcijaństwo to co? A to, że chrześcijanie mordowali te ludy, które nie chciały przyjąć religii miłości. Została ona narzucona siłą. Przodkowie ginęli, musieli porzucać swoje wierzenia lub kryć się z tym przez pokolenia zachowując pogańskie zwyczaje. Po to żeby ich potomek bronił najeźdźcy, wrogiej religii z pustyni, wg. której to izraelici są narodem wybranym, nie Polacy.

Gdyby wtedy Mieszko przyjął islam to dzisiaj też byś darł mordę ile to nie zawdzięczamy muzułmanom i że bylibyśmy w czarnej dupie, że zbudowano na tym cywilizację.
Zgłoś
Avatar
jefff 2013-11-21, 21:49 2
Zarammoth napisał/a:

@Muzz: Tylko co z tego, skoro ja - ateista nie mający nic wspólnego z KK sam wiem co jest dobre, a co nie. Wcale, a wcale nie jest potrzebna do tego religia.



No to chwała Ci za to, ale czemu mierzysz 7-miliardową społeczność świata swoją miarą? Niewielu jest takich wspaniałych jak Ty, że sami wiedzą co dobre a co nie. Nie pomyślałeś, że więcej jest ludzi na świecie, którzy potrzebują wskazania dobrej drogi niż tych którzy sami wiedzą tak jak Ty? Przemyśl to, aczkolwiek wiem, że jesteś nastawiony anty i raczej nie ma rozmowy...
Zgłoś
Avatar
Noriax 2013-11-21, 21:49 3
Catacombe napisał/a:

Banda hipoktytów, uważacie to za nic wielkiego a ciekawe co wy robicie dla innych ludzi.


Hmm... Jestem Honorowym Dawcą Krwi, działam charytatywnie, właśnie robię paczkę dla dzieci. Więc pewnie więcej niż przeciętny katolik, co wiele mówi i rzuca na tacę czy papież z "gestami miłosierdzia".
Zgłoś
Avatar
rew123321 2013-11-21, 21:50 3
chomicek199 napisał/a:

To nie pierwszy tego typu akt miłosierdzia w wykonaniu papieża.


miłosierny to by był jakby mu operacje rekonstrukcji sfinansował a nie "bóg zapłać"...
Zgłoś
Avatar
Malinaa 2013-11-21, 21:56 4
Zarammoth napisał/a:

...Religia służy zarabianiu pieniędzy za to, że ci mówi co robić, a co nie, jakbyś był jakiś ułomny. Za rytuały, bez których się obędziesz, za straszenie głupotami...


Muzz napisał/a:

Ale mimo wszystko chrześcijaństwo przekazuje pewne wartości, których nie nauczysz się nigdzie (szkoła? rodzice? zapomnij, ludzie to coraz większe głąby). Nie wierzysz - szanuj mimo tego.


Zarammoth napisał/a:

Niech dalej wam kler sprzedaje poczucie moralności i dobra, bezpieczeństwa i ostoi prawdy - bo jesteście baranami bez własnego rozumu.


Muzz napisał/a:

Myślcie sami, nie powtarzajcie sloganów z telesfora czy Internetu. Nie ma znaczenia czy wierzysz czy nie. Zdejmij klapki z oczu.
Pisałem to ja, Muzz. Niewierzący, który od czasu do czasu poczyta Pismo Święte i coś mądrego z niego wyciągnie.



I to jest ta różnica że masz ból dupy o to w co ktoś wierzy za to Muzz ma otwarty umysł czyta i wyciąga co wg niego dobre ale nie odrzuca wszystkiego .
Zgłoś
Avatar
S................t 2013-11-21, 22:03 1
Muzz wszystko ok, gdyby kościół nie mieszał się do polityki. Podejrzewam, że właśnie stąd taka nagonka.
Zgłoś
Avatar
a................6 2013-11-21, 22:04
"Jeśli nie byłoby boga, należałoby go wymyślić"
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie