18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (6) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 8:57
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:16
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:44
Tak tak wiem......

Kolejny raz papież Franciszek zadziwił ludzi na całym świecie. Podczas wczorajszej audiencji generalnej w Watykanie podszedł do mężczyzny z bardzo zniekształconą twarzą i pobłogosławił go. To nie pierwszy tego typu akt miłosierdzia w wykonaniu papieża.

Jaki face



Papież podszedł do mężczyzny stojącego w tłumie wiernych, który miał wyraźnie zdeformowaną twarz. Zamienił z nim kilka słów, pobłogosławił i przytulił go. Na razie nie wiadomo, kim jest mężczyzna, ani co spowodowało tak rozlegle obrażenia jego twarzy.

Dwa tygodnie wcześniej, również podczas audiencji generalnej, papież wykonał podobny gest w stosunku do Włocha Vinicio Riva, cierpiącego na nerwiakowłókniakowatość. Zdjęcia te błyskawicznie obiegły cały świat.

Mimo że Franciszek jest papieżem dopiero od 8 miesięcy, podobne akty miłosierdzia zjednały mu przychylność milionów osób na całym świecie. Wcześniej m.in. zaprosił bezdomnych na obiad na Placu św. Piotra i umył nogi młodych przestępców.

Podczas wczorajszej audiencji generalnej papież Franciszek mówił o dobrodziejstwach spowiedzi oraz o tym, jaki powinien być spowiednik.

Spotkanie z wiernymi zakończyła wspólna modlitwa za ofiary nawałnicy, która przeszła w poniedziałek nad Sardynią.

źródło:http://wiadomosci.onet.pl/religia/papiez-poblogoslawil-czlowieka-ze-znieksztalcona-twarza/gd8tb
Zgłoś
Avatar
brudny 2013-11-21, 17:47 3
Zmieniłoby się gdyby rozwiązali działalność.
nie jestem za kościołem
Zgłoś
Avatar
j................x 2013-11-21, 17:47 13
ale że co wielkie wydarzenie bo podszedł do rannej osoby i okazał jej współczucie? myślałęm ze wszyscy ludzie tak robią i jest to naturalne chyba że dla katolików to wielki wysiłek to gratulacje szef wam pokazał tak się robi.
Zgłoś
Avatar
NastyRascal 2013-11-21, 17:51 1
Franek to swoj chlop, nasz papiez niby tez byl ok (chociaz tez nie do konca), ale Franciszka darze duzo wieksza sympatia.
Zgłoś
Avatar
w................4 2013-11-21, 18:06 6
Dobra odpowiem za większość atoli:
nie, nic się nie zmieni
boga nie ma
jebać katoli
jestę taki ośfiecony
karzdy ksionc to pedofil i ZUOdziej
krucjaty kościuł palił ludzi
jestę upośledzonym społecznie gimbusę temu zwracam na siebie uwagę muwionc rze boga nie ma jestę taki łodwarzny

To by chyba było na tyle. Miłego wieczoru
Zgłoś
Avatar
m................l 2013-11-21, 18:08 1
no i ... ?
Zgłoś
Avatar
mekule 2013-11-21, 18:29 3
wiesiors4 napisał/a:

Dobra odpowiem za większość atoli:
nie, nic się nie zmieni
boga nie ma
jebać katoli
jestę taki ośfiecony
karzdy ksionc to pedofil i ZUOdziej
krucjaty kościuł palił ludzi
jestę upośledzonym społecznie gimbusę temu zwracam na siebie uwagę muwionc rze boga nie ma jestę taki łodwarzny

To by chyba było na tyle. Miłego wieczoru



Zapomniałeś o jednym. Jan Pedofil II gwałcił małe dzieci. (Nie zalicza się pod 'ksionc'. 'Borzeg' jak już)
Zgłoś
Avatar
xBaker 2013-11-21, 18:40 2
Wielki, szeroki i brudny chuj wam w dupe internetowi napinacze.
Przeszkadza Wam coś to jego okazywanie dobroci? Lepiej żeby ciapaków z tej swojej ambony rozstrzeliwał, nie?

Kurwa, chyba zły przykład...
Zgłoś
Avatar
Muzz 2013-11-21, 19:03 406
Śmieszy mnie ten cały hejt na papieża i chrześcijaństwo. Zdajecie sobie sprawę, że jeśli odbiorą ludziom wiarę - prawnie, na papieże, usuną ze szkół itp. - to jesteśmy w ciemnej dupie? Jeśli odbiorą to ludziom to będą mogli odebrać nam dosłownie wszystko. Dziwny świat - nagonka na chrześcijaństwo, walka w mediach. Kościół powinien być waleczny, powinien pokazać co jest dobre, a co nie - idealnym przykładem jest spalona tęcza. Wiadomo gdzie stała, ale nie było żadnego odzewu ze strony kościoła. Żałosne podejście.

Nie wierzysz? Spoko, ja też nie. Ale mimo wszystko chrześcijaństwo przekazuje pewne wartości, których nie nauczysz się nigdzie (szkoła? rodzice? zapomnij, ludzie to coraz większe głąby). Nie wierzysz - szanuj mimo tego. Bo jak muslimy się wpakują do kraju to będzie całkiem inaczej. Nie wierzysz - albo uwierz albo masz problem. Ciekawe czy wtedy będziecie tacy waleczni.
Zapytaj sam siebie kto ci źle życzy - prawdziwy katolik czy prawdziwy muzułmanin? Kto ci wpierdoli na ulicy za brak wiary i za łamanie "świętych praw"?

Szanujcie religię chrześcijańską - to nie są popieprzone świry, które chcą się wysadzać i zabijać niewiernych. Nikomu nie robią nic złego.
I z góry uprzedzam - nie pierdolcie o pedofilach itp. Oni są WSZĘDZIE, a na kościół jest po prostu nagonka. Walka z kościołem jest dosłownie wszędzie. Ciekawe dlaczego tak rzadko słyszy się o pedofilach w przedszkolach, szkołach itd. Przecież tam też jest duży odsetek takich ludzi.

Myślcie sami, nie powtarzajcie sloganów z telesfora czy Internetu. Nie ma znaczenia czy wierzysz czy nie. Zdejmij klapki z oczu.

Pisałem to ja, Muzz. Niewierzący, który od czasu do czasu poczyta Pismo Święte i coś mądrego z niego wyciągnie.

(post dla poprzednich i przyszłych heterów w tym i w innych tematach o religii)
Zgłoś
Avatar
ASAKKU 2013-11-21, 19:04
chomicek199 napisał/a:

To nie pierwszy tego typu akt miłosierdzia w wykonaniu papieża.



Nie no kurwa jebnę...
Ok, obecny papa jest cool, choć i tak uważam cały kościół katolicki za cyrk, ale błagam no co za teksty...
Zgłoś
Avatar
lobominator 2013-11-21, 19:04 3
Jak mu głęboko w oczy patrzy.
Zgłoś
Avatar
ASAKKU 2013-11-21, 19:05
Muzz napisał/a:

post dla poprzednich i przyszłych heterów w tym i w innych tematach o religii


A dzięki, ale nie nie chciało mi się czytać coś tam nadumał...
Zgłoś
Avatar
chomicek199 2013-11-21, 19:54 2
Rozumiem opinie na temat kościoła katolickiego wielu księży zrobiło straszną rzecz powinno się ich osądzić w należyty sposób ale przecież są ludzie i ludziska pedofile to nie tylko księża sprawa jest nagłaśniana bo to osoby duchowe , a ile było takich przypadków zwykłych pedofilów o których nie wiemy
Zgłoś
Avatar
thewhitestar 2013-11-21, 21:27 3
Niesamowita zmiana! Poprzedni papieże apelowali ze złotych tronów o pokój na świecie, a ten dodatkowo tuli ludzi! Aż mi mowę odjęło jak wiekopomne to czyny!
Zgłoś
Avatar
mare30ks 2013-11-21, 21:30 3
Do człowieka ze znaczną niepełnosprawnością podchodzi ksiądz i mówi :
-Nie martw się, Bóg cię kocha.
-Ciekawe co by ze mną było jakby mnie nie lubił.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie