18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Efektowny filmik pokazujący naszych komandosów.



A dla zainteresowanych trochę informacji:

'Jednostka Wojskowa Komandosów działa w czasie pokoju, kryzysu i wojny, zarówno na terenie Polski, jak i poza jej granicami. Jest jednostką wojskową w której pełnią służbę spadochroniarze. Wykonuje działania specjalne, takie jak: rozpoznanie specjalne, akcja bezpośrednia, wsparcie militarne, atak płetwonurków bojowych i inne. Jest jednostką wojskową w pełni profesjonalną. JW 4101 podlega pod rozkazy Dowódcy Wojsk Specjalnych wchodzi w skład Wojsk Specjalnych RP. Żołnierze oddziału noszą ciemnozielone berety Wojsk Specjalnych RP z Orłem Wojsk Specjalnych umieszczonym na berecie nad lewym okiem, na berecie nie umieszcza się stopnia wojskowego, inaczej niż w WL RP.

jednostka wykonuje zadania z zakresu:

SR – (Special Reconnaissance) – rozpoznanie specjalne m.in. zbieranie informacji
UW – (Unconventional Warfare) – działania nieregularne, prowadzenie walki partyzanckiej, działań przeciwdywersyjnych
DA – (Direct Action) – akcja bezpośrednia np. dywersja
PR – (Personnel Recovery[6]) – wchodzi w to m.in. CSAR – (Combat Search and Rescue), odzyskiwanie zaginionego, uprowadzonego personelu służbowego z terenów objętych działaniami.
CT – (Counterterrorism) – kontrterroryzm, zwalczanie przeciwnika asymetrycznego.
MS – (Military Support) – wsparcie militarne – szkolenie wojsk sojuszniczych[7].
CSAR – (Combat Search and Rescue) – Prowadzenie bojowych akcji ratowniczo-poszukiwawczych.
OOTW – (Operations Other Than War) operacje inne niż wojna.
HR – (Hostage Rescue), czyli uwalnianie zakładników.
– (close protection), czyli ochrona osobista VIP.

Działania zbrojne

PKW Afganistan
PKW Irak
PKW Kongo
PKW Macedonia
PKW Pakistan
PKW Syria
PKW Kambodża'

PS: Wojska Specjalne to nie tylko GROM! Warto pamiętać o innych jednostkach wojskowych typu FORMOZA czy też wspomniany Pułk Specjalny Komandosów.
Zgłoś
Avatar
salmonellas 2012-07-20, 19:11 3
Zgłoś
Avatar
BongMan 2012-07-20, 19:15 5
"Jeśli jesteś tym co pijesz, to ja jestem komandosem."
Zgłoś
Avatar
Raflik 2012-07-20, 19:21 5
Jeszcze zapomnieliście o "Agat" agacie w gliwicach
Zgłoś
Avatar
Pater patriae 2012-07-20, 19:24 12
Dla tych którzy chcieliby dowiedzieć się trochę więcej, np. o rekrutacji do JWK:

Zgłoś
Avatar
P................5 2012-07-20, 21:49 3
Omijając syf jaki panuje w WP to filmiki robimy na światowym poziomie
Zgłoś
Avatar
fredson20 2012-07-21, 22:17
jeszcze NIL z krakowa o ile dobrze pamietam:)
Zgłoś
Avatar
hornywojtek18 2012-07-22, 15:48
"Omijając syf jaki panuje w WP to filmiki robimy na światowym poziomie"

lubię jak się cywile wypowiadają a nie znają się
Zgłoś
Avatar
onnn1988 2012-07-22, 15:57 2
Za Wojsko Polskie zawsze piwo.
Zgłoś
Avatar
mjrZenada 2012-07-22, 18:23 1
W skład DWS wchodzi Grom, Formoza, JWK, Nil, Agat..
Zgłoś
Avatar
Ranger 2012-07-22, 18:31
Szkoda, że poza efektownym filmikiem ta jednostka nie ma nic do pokazania
Zgłoś
Avatar
wudun 2012-07-22, 20:25
Ranger, Jako że prowokujesz napiszę: Tak jak ty;)
Zgłoś
Avatar
Winters 2012-07-22, 22:06 1
@up
On zawsze prowokuje, udaje znawcę i super specjalsa. Gdyby była JW TROLL ten typek mógłby zostać jej dowódcą.
Zgłoś
Avatar
dreamair 2012-07-22, 22:32
@Ranger

w dupie byłeś i gówno widziałeś... AirSoft nie czyni z Ciebie znawcy.
Zgłoś
Avatar
Ranger 2012-07-22, 22:36
Cytat:

On zawsze prowokuje, udaje znawcę i super specjalsa. Gdyby była JW TROLL ten typek mógłby zostać jej dowódcą.



Jasne, odezwał się airsoft specjalista. Jeszcze se lodziki zróbcie i się umówcie na ''strzelankę''

Cytat:

w dupie byłeś i gówno widziałeś... AirSoft nie czyni z Ciebie znawcy.



Chuj ci w dupę. Airsoft to zabawa dla Wintersa, on lubi zgrywać komandosa z karabinem na kulki
A ja tylko mówię jak jest. JWK nie ma nic do zaoferowania na ''rynku'' międzynarodowym. Przeciętne chłopaki, za to z plecami jak o ja pierdolę. Ale możesz sobie nadal wierzyć w filmiki z Combat Camery, jeśli ci z tym dobrze
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie