18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Jerunie, chmura ze dyma!
Mindfuck • 2012-11-12, 6:59
Jeeeeerunie, combo! Psioczycie na Katowiczan, to się wybierzcie do Rybnika, Rudyłtowy czy innej dziury i posłuchajcie tamtejszych hanysów.

No i audi fajne majo
Zgłoś
Avatar
Mew1 2012-11-12, 19:41 2
problem w tym, że ślunski ma tyle odmian ile miast, więc czasem jest problem jak się spotka Hanys z cieszyna z Hanysem z Bytumia (Bytom, gdyby ktoś chciał znaleźć). Więc gadanie, że to nie ślunski jest po prostu pier*oleniem.
A nienawiść do Ślązaków to chyba bierze się stąd, że jesteśmy jedynym regionem w Polsce, który może pochwalić się gwarą. A jak się nie podoba to stul pysk, bo to twój gust i *uj innych obchodzi czy lubisz czy nie.
Zgłoś
Avatar
marmar 2012-11-12, 20:08
Jeronie, tyn to chyba wongel prosto do garow sypie.
Zgłoś
Avatar
Bananas1 2012-11-12, 20:46
wtryski leją to i kopci. A gwara śląska jest fajna. Ja mieszkam koło Wrocławia, ale wielu Ślązaków mam kumpli, szacunek.
Zgłoś
Avatar
hogg 2012-11-12, 20:51
Chmura... LOL. Chmurka chyba.

youtu.be/kf2uDKO-dnY
Zgłoś
Avatar
T34v2 2012-11-12, 21:04
Taki chuj pwinien dostac mandat wyzszy niż wartość samochodu. Kopci to jakby na mazucie jeździł, weź tu jedz za takim. Pewnie oleju wiecej pali niz mazutu...
Zgłoś
Avatar
musiek 2012-11-12, 21:08 3
To, co słychać na filmie to niestety nie śląski, tylko jakiś ułom próbujący śląski podrabiać (pewno gorol)-jak dla mnie to chujowa próba zrobienia ze ślązaków wieśniaków.

Mieszkam niedaleko Rybnika i wiem, że na codzień mało kto w ten sposób mówi (co jest trochę przykre, bo nasza piękna gwara zanika). W doma godom, poza domem mówię i często ludzi dziwi to, że umiem płynnie posługiwać się dwoma "językami" (aczkolwiek paru gramatycznych naleciałości nie umiem się pozbyć ). Jeśli ktoś chce posłuchać prawdziwyj godki to polecam film "Angelus" reżyserii Lecha Majewskiego (chociaż używany tam śląski to jeden z subdialektów-jak ktoś wyżej napisał-co miasto, to inno godka). Innym przykładem jest HK Rufijok-koleś, który po śląsku rapuje i wychodzi mu to zajebiście (a pochodzi właśnie z Rydułtów).

A co do nienawiści do Śląska-gdyby nie ten "prehistoryczny oswojony szczep europejskich małp", to po czasach PRLu reszta Polski byłaby dzisiaj czymś pokroju Ukrainy albo Białorusi, bo to właśnie na Śląsku jest największe skupisko przemysłu ciężkiego i hutniczego, który już ładne paredziesiąt lat napełnia warszawską kieszeń (widać to chociażby po stopie bezrobocia czy PKB). "Polacy" mogliby się od ślązaków uczyć tego, czym jest tożsamość narodowa i kulturowa, więc serdecznie, po sadolowsku, proszę wsystkich hejterów-pierdolcie się.
Zgłoś
Avatar
Tom518 2012-11-12, 21:15
MorbidGod napisał/a:
Ślązacy to nie ludzie, to prehistoryczny oswojony szczep europejskich małp.

Czim pysk, gorolu..
Zgłoś
Avatar
Szwancolot 2012-11-12, 21:23
Tom518 napisał/a:

MorbidGod napisał/a:
Ślązacy to nie ludzie, to prehistoryczny oswojony szczep europejskich małp.

Czim pysk, gorolu..



Kozak w necie, pizda w świecie,
Zgłoś
Avatar
vede 2012-11-12, 21:31
@Mindfuck
A Pan skąd? Bo ja z Rydów
Miło taki akcent na sadisticu zobaczyć.
Pozdro!
Zgłoś
Avatar
Patrykw1990 2012-11-12, 21:45
Jakiś wieśniak a nie hanys, na rybnickich tablicach co gorsza. Ani jednego zdania nie powiedział poprawnie "po śląsku" którego używa się na tych terenach.
Druga rzecz, jak tu wyżej wspominali, mało która istota rozumna "godo" na codzień, nie licząc osób starszych i małych dzieci które dużo czasu spędzają właśnie z dziadkami. Godo się do zjebów/żartów, albo z majstrem do którego powinien się wybrać z tym Audi ten pseudo-ślązak......
Zgłoś
Avatar
franek000 2012-11-13, 0:02 1
Jestem ze Śląska i jestem z tego dumny. I nie, nie jestem szkopem, niemiaszkiem, ani nie mam na imię Achim. Gardzę niemcami. Jestem Polakiem. Nie wpierdalam węgla i nie pracuję na kopalni (chociaż mam pełen szacunek do górników. który z was wytrzymałby przez 6 godzin w temperaturze ponad 30 stopni, 1000 metrów pod ziemią?). Zauważyłem, że ostatnio wszyscy lubią tutaj po sobie jeździć - ot tak, bo czemu nie. Nie krępujcie się, sram na to.
Zgłoś
Avatar
pekka satan 2012-11-13, 0:45 1
Nie znam zupełnie śląskiego, nie mieszkałem nigdy w pobliżu, a mam wrażenie, że operator/komentator ma strasznie chujowy akcent. Zna język, ale słychać, że się nim nie posługuje. Brzmi jak "Welkam ewrybady!!!" Olejniczaka
Zgłoś
Avatar
Strutter 2012-11-13, 1:57
Spalnie 3,5l/100 km oleju silnikowego
Zgłoś
Avatar
cjo 2012-11-13, 2:43 1
spinacie dupy kto jest z jakiej czesci polski. pierdolicie, ze slask taki i owaki, byscie sie przekonali, ile stracilaby polska gdyby slask mial autonomie . co do tego "chopa" co to "godo" - idiota jakis co chcial polaczyc slaski z goralskim akcentem.
Zgłoś
Avatar
barto3000 2012-11-13, 3:42
Chciałbym zaznaczyć: "do Rybnika, Rydułtów". Za bajtla "końcówków" belfer Cie nie uczył odmiyńać?
Hanys jakoś potrafi

mieszkaniec Rybnika
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie