18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie (tylko materiały z opisem) - ostatnia aktualizacja: 21 minut temu
Dziś z rana zastała mnie w internecie bardzo krzepiąca informacja:



Cytat:


Studenci na poznańskich juwenaliach skandowali tytuły antyromskich piosenek, prosząc, by zaśpiewał je zespół Bracia Figo Fagot. Fotoreporter "Gazety" najpierw usłyszał od ochroniarza "wypier...", a potem dostał w twarz od jednego ze studentów.
Grający prześmiewcze disco polo Figo Fagot to gwiazda festiwali studenckich w całej Polsce. O ich koncercie w Poznaniu zrobiło się głośno dwa tygodnie temu, gdy kilkunastu naukowców i działaczy romskich podpisało apel o odwołanie występu. Powód? Zespół tak śpiewa o Romach: "A nie mówiłem, moja kochana, wyskrob, proszę, tego Cygana. Cygan to złodziej i tak już zostanie" czy "Nikt tak nie kradnie jak Cygan z cygańskiego taboru".

Dziennikarze "Gazety Wyborczej" napisali o apelu, a potem o zgłoszeniu przez romskie organizacje doniesienia do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych. Po tych artykułach organizatorzy studenckiego festiwalu oskarżyli "Gazetę", że "rozpowszechnia nagonkę na juwenalia".

Opinia naukowców najpierw została przez organizatorów zignorowana, jednak ostatecznie ustalili, że zespół antyromskich piosenek nie zaśpiewa. Do występu przed Figo Fagot zaprosili też pochodzący z Czech romski zespół Gipsy.cz (przed czterema laty reprezentował Czechy na Eurowizji).

Romowie - grający mieszankę hip-hopu i muzyki etnicznej - wystąpili na juwenaliach w piątek wieczorem. Rapujący wokalista Radoslav Banga porywał publiczność do tańca. - Poznań to piękne miasto pięknych ludzi - mówił po angielsku. Potem po polsku dodał: - Kocham was! Dziękujemy!

Romskiej kapeli na początku słuchało tylko kilkadziesiąt osób. Pod koniec koncertu - już kilkaset.

Ale dopiero gdy konferansjerzy zapowiedzieli Figo Fagot, pod sceną zebrało się kilka tysięcy studentów. - Figo Fagot! - skandowali.

Zespół po wejściu na scenę: - Dzień dobry, k... mać! Zostaliśmy ocenzurowani!

A potem rozkręcali się bardziej. To dialog po pierwszej piosence:

- Poproszę odsłuch głośniej, bo nic nie słyszę!

- Może to i lepiej, bo tak szybko do więzienia nie pójdziesz.

Do więzienia, które rzekomo im grozi, Figo Fagot nawiązuje jeszcze kilka razy. - Musimy sprawdzić, co ta baba na końcu mówi po cygańsku. Bo możemy pójść do więzienia - rzucają po kolejnej piosence, po czym śpiewają: "Zobacz, dziwko, co narobiłaś."

W przerwach tłum skanduje: - "Bożenka", "Bożenka"!

To tytuł jednego z przebojów Braci Figo Fagot. Śpiewają w nim tak: "O Boże Boże Boże Bożenko, Jak mogłaś to robić z Cyganem? () Nic tak nie boli jak zdrada, zdrada z Cyganem."

Figo Fagot nagle ze sceny: - A teraz "Bożenka" Żartowałem! Żartowałem!

Tłum nadal: - "Bożenka"! "Bożenka"!

Muzycy kręcą głową. - Jak pies w kagańcu przed suką. A może pójdziemy do więzienia za obrazę zwierząt? - kpią ze sceny.

Tłum swoje. Figo Fagot: - A potem nas będziecie w więzieniu odwiedzać za "Bożenkę". Obiecanki cacanki.

Na koniec występu: - Dziękujemy, tyle nam pozwolili zagrać. Jesteśmy bardzo wku... z tego powodu. Do zobaczenia na koncercie klubowym bez cenzury! Je... politykę, przyjaciele!

Podczas koncertu Figo Fagot jeden z ochroniarzy spojrzał na akredytację fotoreportera "Gazety", po czym wyrzucił go spod sceny słowami: "Wypie...!" Inni fotoreporterzy mogli zostać pod sceną.

Potem w tłumie jeden ze studentów chwycił za smycz jego akredytację. Spojrzał na nazwę redakcji i uderzył naszego fotoreportera w twarz.



znaczy artykuł zajebany prawdopodobnie od gościa który dostał po ryju
Zgłoś
Avatar
Aeze 2013-05-25, 10:25 134
To jest Polska czy Romska? Dlaczego ktoś honoruje niby prawa cygańskich pomiotów?
Zgłoś
Avatar
meil1 2013-05-25, 10:28 42
No i bardzo dobrze, cygany czy gówno wybiórcze to ten sam poziom.
Zgłoś
Avatar
Jason-X 2013-05-25, 10:45 52
i dobrze zrobili ... po chuj tam jebany pismak przychodził ..... jak za cyganami to do taboru niech spierdala

... a od Bożenki się odjebać bo w takich ludziach jak bracia FF jest jeszcze nadzieja w tym kraju ...
Zgłoś
Avatar
Jagi_gda 2013-05-25, 10:46 66
"A nie mówiłem, moja kochana, wyskrob, proszę, tego Cygana. Cygan to złodziej i tak już zostanie"
"Nikt tak nie kradnie jak Cygan z cygańskiego taboru".
Przecież to prawda a nie obraza...
Zgłoś
Avatar
d................s 2013-05-25, 10:47 1
No i to mnie się podoba
Zgłoś
Avatar
W................R 2013-05-25, 11:14 19
Teraz zrobią ze wszystkich słuchaczy faszystów.
Zgłoś
Avatar
p................s 2013-05-25, 11:19
Jebać Rzymian tzn Romów ;D
Zgłoś
Avatar
NiegazowanyGaz 2013-05-25, 11:22 2
Dobrze, że studenci to tacy mądrzy ludzie i nie pozwolili wejść temu idiocie z "Gazety".
Zgłoś
Avatar
Stefansuchar 2013-05-25, 11:24 48
Zaraz kurwa z cyganów zrobią cichych, bogobojnych i pracowitych obywateli.

Dajcie im prawo do okradania wszystkich bo to jest zgodne z ich tradycją i kulturą.

Do gazu kurwa.
Zgłoś
Avatar
itachi666 2013-05-25, 11:26 2
"O japierjapierjapierdole lejcie mi wódki - w szklance - utopie smutki. Nic tak nie boli jak zdradaaa, zdrada, z cyganem !"
Zgłoś
Avatar
Hollo 2013-05-25, 11:26 2
No to sie zaczelo, tylu mlodych ludzi wyjechalo, a partie musza juz zaczac walczyc o wyborcow, a ze pewnie juz wiecej w Polsce zostalo mlodych cyganow, jak mlodych Polakow, no to mamy obroncow cyganow kurw@ w du.e mac.
Zgłoś
Avatar
Kabe 2013-05-25, 11:28 6
jest nadzieja w młodzieży!
Zgłoś
Avatar
adiemus36 2013-05-25, 11:33 1
Chuj w dupe cyganom, niech spierdalają do swojego kraju.....

A nie, oni nie swojego kraju nie mają. Narzekacie na ciapatych, a w Polsce mamy swoich brudasów
Zgłoś
Avatar
Shatter 2013-05-25, 11:36
Sdudędzi = Podludzie.
Jakie to uczucie być zerem takim jak wy które nie ma przyszłości bo siedzi na gównokierunku po którym zrobi zawrotną karierę jako zamiatacz ulic?
O "muzyce" tego duetu się nie wypowiadam bo szkoda czasu na coś wypromowanego by trzepać kasę na gimbazie.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie