18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 56 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
Jet Boat
matrix925 • 2013-05-12, 20:40
Łódka z silnikiem Rolls Royce-Allison 250 c-18.

Osobiście uwielbiam dźwięk odpalanego silnika odrzutowego...
Zgłoś
Avatar
GhostScarface 2013-05-12, 22:00 2
Popierdalam na ryby "Like a Boss"
Zgłoś
Avatar
Loki91 2013-05-13, 9:51 2
A hukiem odstrasza wszystko co żywe w promieniu 2km...
Zgłoś
Avatar
rockface123 2013-05-13, 13:56 2
spodziewałem się szybszego zapierdalania jak na taki odgłos silnika
Zgłoś
Avatar
puxynn 2013-05-13, 23:12 5
to nie silnik odrzutowy tylko turbina gazowa.
Zgłoś
Avatar
andrewerty 2013-05-14, 1:25 6
puxynn napisał/a:

to nie silnik odrzutowy tylko turbina gazowa.


konkretniej silnik turbowałowy
Zgłoś
Avatar
Macq13 2013-05-14, 2:49 3
andrewerty napisał/a:


konkretniej silnik turbowałowy



Nie po prostu turbina gazowa. Jest to rodzaj silnika. Bliżej mu do silników odrzutowych niż do zwykłego silnika w samochodzie.
pl.wikipedia.org/wiki/Turbina_gazowa

a silnik turbodoładowany o którym mówisz to zwykły silnik z domontowaną do niego turbosprężarką, która kompresuje powietrze dostające się do silnika zwiększając ilość spalanej mieszanki (bla bla bla bla)
Zgłoś
Avatar
H2S04 2013-05-14, 8:38
Jak ten silnik pierdolnie lub typek coś odpierdoli może będzie materiał na harda
Zgłoś
Avatar
Sliski 2013-05-14, 9:13
Turbina gazowa to silnik jak w samolotach, spręża powietrze i część miesza z paliwem i wysadza nadając turbinom obroty a resztę wyrzuca nadając ciąg (odrzut)
Zgłoś
Avatar
PanBóg 2013-05-14, 10:14 4
matrix925 napisał/a:


Osobiście uwielbiam dźwięk odpalanego silnika odrzutowego...



Osobiście wolę ten dźwięk:



Btw. dobra świnia
Zgłoś
Avatar
andrewerty 2013-05-14, 12:27 4
Macq13 napisał/a:


Nie po prostu turbina gazowa. Jest to rodzaj silnika. Bliżej mu do silników odrzutowych niż do zwykłego silnika w samochodzie.
pl.wikipedia.org/wiki/Turbina_gazowa


błąd. silnik odrzutowy jak sama nazwa wskazuje generuje ciąg przez energię wylotową spalin. turbina gazowa to szerokie pojęcie a jednym z jego typów jest silnik turbowałowy, najczęściej spotykany w helikopterach. taki silnik jest na filmiku
Macq13 napisał/a:


a silnik turbodoładowany o którym mówisz to zwykły silnik z domontowaną do niego turbosprężarką, która kompresuje powietrze dostające się do silnika zwiększając ilość spalanej mieszanki (bla bla bla bla)


i znowu błąd. czytając uważnie zauważyłbyś ze nie chodzi o żaden silnik z domontowaną turbosprężarką tylko o już w/w silnik turbowałowy w którym powietrze jest sprężane w turbinie wysokiego ciśnienia, następnie następuje zapłon, spaliny napędzają turbinę niskiego ciśnienia (która jest w uproszczeniu na jednym wale z rotorami turbiny wysokiego ciśnienia), po napędzeniu rotorów turbiny niskiego ciśnienia spaliny napędzają rotor turbiny WAŁU, który to wał napędza np. śmigła w helikopterze lub jak na filmie śrubę motorówki

mam nadzieję że wystarczająco wyjaśniłem temat
Zgłoś
Avatar
Macq13 2013-05-14, 14:53
Pisząc o podobieństwie "bliskości" pomiędzy silnikiem z filmiku a silnikiem odrzutowym miałem na myśli sposób uzyskania mocy a nie jej dalsze przekazania

A co do drugiej części to jak najbardziej przyznaje się do błędu. Późna pora najwyraźniej doprowadziła do cofnięcia umiejętności czytania. W twoim poście zobaczyłem jakimiś cudem "silnik turbodoładowany" co w kontekście filmiku nie miało by sensu.
Zgłoś
Avatar
andrewerty 2013-05-14, 23:18
Macq13 napisał/a:

Pisząc o podobieństwie "bliskości" pomiędzy silnikiem z filmiku a silnikiem odrzutowym miałem na myśli sposób uzyskania mocy a nie jej dalsze przekazania

A co do drugiej części to jak najbardziej przyznaje się do błędu. Późna pora najwyraźniej doprowadziła do cofnięcia umiejętności czytania. W twoim poście zobaczyłem jakimiś cudem "silnik turbodoładowany" co w kontekście filmiku nie miało by sensu.


Zgłoś