18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (7) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 19:38
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 17:55
🔥 Pożar - teraz popularne
🔥 Pato VS Bandera - teraz popularne
🔥 Nie dzisiaj... nie dzisiaj. - teraz popularne
Avatar
TheRev 2013-11-16, 23:32 1
Są dzieci, które z patologicznych domów wybijają się i wychodzą na ludzi, a są też gimbusy którym w dupie się przewraca bo matka i ojciec wysoko postawieni, kasy dużo to albo się zapije albo zaćpa. Oddam głos na Korwina bo on jedyny ogarnie ten burdel który jest teraz. Boicie się o to, że kogoś powieszą a będzie niewinny, a zobaczcie ile teraz jest przypadków, że kogoś się zamyka w pierdlu i też jest nie winny. Gdyby to wszystko dobrze poukładać i ustalić jasne reguły to Polska będzie krajem do którego niemcy będą przyjeżdżać za pracą a nie na odwrót.
Zgłoś
Avatar
g................k 2013-11-16, 23:33
Czarny Kot napisał/a:

Gozdek to zakładaj własną partie, a nie pierdolisz.



a zagłosujesz na mnie jak powiem tak jak wszyscy "Ludziom będzie żyło się lepiej..."??
Zgłoś
Avatar
redie 2013-11-16, 23:34 1
Szkoda że się starzeje. Jestem bardzo ciekawy jakby wyglądała Polska gdyby pozwolić mu zdobyć władzę.

Podoba mi się ideologia aby każdy zbierał na swój własny garnuszek.
Zgłoś
Avatar
W3bst3r 2013-11-16, 23:35 4
gozdek napisał/a:



a co jak ci alkoholicy zaczną kraść i poślą dzieci na żebry?? i staniemy się takimi rumunami dla Europy?? Polakami którzy kradną i żebrają?? Wtedy sam siebie i swój naród znienawidzisz??

Ekonomicznie może ma racje ale nie ma racji co do postępowań między ludzkich. Sam twierdzi ze 85% ludzi to idioci, iditami musi ktoś kierować, żeby nie zrobili krzywdy sobie i państwu. Skoro tacy idioci nie mogą podejmować decyzji wobec państwa, to jak mogą podjąć jakąś decyzję wobec siebie, żeby nam nie szkodzić??



Mój drogi, przed kolejnymi kontrargumentami muszę Cię pochwalić, bo zamiast krzyczeć jak lewicowy palizjeb próbujesz arugmentować i to całkiem spójnie (o sensie będzie niżej).

A więc jazda.

Cytat:

a co jak ci alkoholicy zaczną kraść i poślą dzieci na żebry?? i staniemy się takimi rumunami dla Europy?? Polakami którzy kradną i żebrają?? Wtedy sam siebie i swój naród znienawidzisz??



Zapewniam Cię, że nawet zwykłe egoistyczne pobudki (o które nietrudno) popchną ludzi do pracy, bo będą mieli z tego duuużo większe kokosy. Poza tym w państwie Korwina trudno będzie o kradzieże, bo Twój dom to Twoja twierdza, nie będzie tak, że złodziej może Cię pozwać o połamanie mu nóg.

Cytat:

Sam twierdzi ze 85% ludzi to idioci, iditami musi ktoś kierować, żeby nie zrobili krzywdy sobie i państwu. Skoro tacy idioci nie mogą podejmować decyzji wobec państwa, to jak mogą podjąć jakąś decyzję wobec siebie, żeby nam nie szkodzić??



Tu potrzeba definicji idioty. Osoba która jest idiotą podąża bezsensowną drogą, ale dalej ma pewne wartości, które po prostu omija. W 99% przypadków jest to co najmniej egoizm, chęć własnego zysku, chciwość i tym podobne. Nawet idioci to mają. A gdy wyczują pieniądze w pracy to pójdą do pracy, dlaczego? Bo będą mieli pieniądze. Nie dostaną zasiłku, a ludzie uczciwie pracujący nie będą utrzymywać tych śmierdzących nierobów.

Teraz wytłumaczę jak wygląda sytuacja dziecka w ustroju, który proponuje Korwin. W takim ustroju dziecko jest skarbem rodzica, bo dziecko musi utrzymać rodziców na starość. I interesem (znowu celujemy nawet w egoistycznych idiotów) takiego człowieka jest wychowanie dziecka tak, że dziecko jest zdolne i ma dobrą pracę, żeby rodzice mieli więcej pieniędzy od swojego dziecka na starość. Dziecko jest emeryturą rodzica. Czy ktoś z nas dba o to, jak działa urząd skarbowy? Albo ile emerytury dostaniemy z socjalizmu? Nie albo nie możemy, bo to przechodzi przez państwo. Tusk kradnie, bo pieniądze przechodzą przez niego i jego rząd złodziei. Jeśli nie będą mieli wpływu tylko rodzice, to spójrz na taką sytuację: W tym ustroju państwo może okraść człowieka z emerytury. A czy dziecko okradnie rodzica z emerytury? Nie, bo rodzic wpajał mu dobre wartości i pomagał rozwijać talenty i dziecko jest bogate przez rodziców, więc to naturalne, że się odwdzięczy.

Jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości to śmiało.
Zgłoś
Avatar
C................t 2013-11-16, 23:38
Wystarczy popatrzec jak jest obecnie prowadzona polityka, a jaki mamy przyrost naturalny.
Jednym słowem zwijamy się, zamiast się rozwijać.
Zgłoś
Avatar
Sku3l 2013-11-16, 23:39 1
Loaloa napisał/a:

Znowu się sadolowe tłuki brandzlują przy krulu kurwinie. Nawet tak nienachalnie mądra dziennikarka potrafiła obnażyć niespójność kurwinowych poglądów. A niechby się nawet dopchał do koryta, z przyjemnością popatrzyłbym na jego walke z systemem. Szkoda tylko, ze w sondażach to może on i ma kilka procent, ale po wyborach znowu pozostanie mu tylko nadzieja na sukces następnym razem. Nawet Ziemkiewicz, było nie było partner w walce o słuszna sprawę, widzi śmieszność kurwina i nie waha się mu jej wytknąć. Idźcie wreszcie na wybory i na niego zagłosujcie, bo całkiem chłopina postrada zmysły z frustracji.



To twoim zdaniem czego potrzeba dla naszego państwa? Bo teraz to tak wygląda że Komorowski się uśmiecha chodzi na jakieś spotkania i robi z siebie celebryte a za plecami całe PO i reszta rządu ręka ręke myje i moim zdaniem już wole żyć nieco gorzej i niech mi nikt nie wytyka co ma zrobić a może coś się zmieni i wkońcu Polska jakoś wyjdzie z tego błota na którym stoją świnie z rządu i wyjadają najlepsze z koryta, a my tylko to co im przypadkiem z gęby kapnie. Weź się człowieku zastanów i pomyśl sam racjonalnie co nam trzeba chyba że jesteś na tyle tępy i zaślepiony mediami i jest Ci z tym wszystkim wspaniale, bo mi nie bardzo.
Wszystko się zaczęło od demokracji szlacheckiej. Na początku taka piękna a potem się szlachta rozbestwiła odcięła monarchę od rządu i wykorzystywała wszystkie środki na swoje potrzeby i skończyło się zaborami, a pamiętaj że historia lubi się powtarzać. Niemcy trzymają wszystko na pulsie włącznie z UE i dobrze im idzie, a Rosja odcięta od śmiesznych propagand trzyma sie tez calkiem niezle bo trzyma za to wiekszosc biznesów dostawcy energii cieplnej i tu nie ma co ukrywać że jeśli historia się powtórzy a nie wybrniemy z tego bagna, to już po nas.
Zresztą co ja tutaj sie wylewam i tak nic się nie zmieni, bo są pośród nas wielu idiotów, którzy przed wyborami obejrzą tv pare reklam i ten kto powie najwięcej co obiecuje tego wybieramy. Mam nadzieję że masz coś sensownego na swoją obronę, bo w tym momencie niczym się nie różnisz od tej chołoty
Zgłoś
Avatar
DEADmanPL 2013-11-16, 23:40 4
Taka prawda że wasze pierdolenie jest bez sensu, i nie z jakichś politycznych gadek, a z jednego prostego powodu, otóż widzicie na pewno, jeśli nie to jesteście ślepi, ale świat, społeczeństwo, ogólne racje moralne i podstawy człowieczeństwa upadają, upadają wszędzie-co prawda nie tylko w Polsce, ale nas jebią inne kraje więc wypowiem się tylko o naszym państwie. Ogólnie jest źle, grupa zaczęła kreować jednostkę a nie jednostka grupę, bezrobocie jest coraz większe, przyjaciół w europie jako tako bardzej zaufanych nie mamy, społeczeństwo kłania się ku upadkowi. Nie zależnie co ten wąsaty szlachcic chce zrobić, ważne że jest to coś innego, to co jest teraz definitywnie zawodzi, jeśli i on zawiedzie bedziemy w tej samej sytuacji. Ale co jeśli to wypali ? Najciemniej jest pod latarnią, a głupota obecnego świata polega na tym że przestaliśmy się rozwijać, zamiast na przestrzeni lat upraszczać życie, dążyć do stworzenia idealnego świata z idealną gospodarką oraz ustrojem, my idziemy w przeciwnym kierunku i utrudniamy sobie egzystencje w tym kraju jak tylko najbardziej kurwa możemy, a to nie dobrze. Rzecz nie tkwi w tym czy mu uwierzymy, teraz to juz kwestia czy możemy sobie pozwolić by mu nie wierzyć, bo ja wiem jedno- Nie chcę wychowywać dziecka w tym co się stanie, a stanie się źle, nie chce oddawać młodego niewykreowanego charakteru który łatwo jest zmanipulować bandzie ludzi, którzy na całe życie, do każdego jego aspektu i do wszystkich najmniejszych jego elementów przytwierdzają konkretny, jasno sprecyzowany schemat. Coś w tym kraju niestety trzeba zrobić, cokolwiek.
Zgłoś
Avatar
cuter87 2013-11-16, 23:43 1
to, że babka przedstawiała przeciwne stronę, argumenty, etc. to nie znaczy, że jest głupia. widać, że ma sporą wiedzę i bardzo dobrze poprowadziła tę dyskusję, bo była trudna. i należało ją tak przeprowadzić, żeby bardzo szybko przedstawić najważniejsze założenia jego polityki i sposobu myślenia. nie mniej Korwin to przesadza. ma parę niezłych pomysłów, ale do takich ludzi to należy podchodzić ostrożnie. mógłbym go widzieć w jakich organach państwa, ale nie na tyle, że dać mu zupełną swobodę podejmowania decyzji. uczestniczyłem w debacie z jego udziałem parę lat temu jak studiowałem i moje zdanie się za bardzo nie zmieniło. tę dyskusję przypisuję na plus dla prowadzącej, bo podchodzę obiektywnie mimo jakichkolwiek tam poglądów jakie mam. padły argumenty i kontrargumenty. i tak powinna wyglądać rozmowa. a tu większość komentarzy jest w stylu "o! nie mówi tak jak ja chcę/nie podziela mojej opinii to od razu głupia/lewak etc." nie, nie, nie moi drodzy. polecam poczytać choć trochę o makroekonomii, oraz polityce i historii gospodarczej i wtedy wrzucać swoje komentarze. bardzo dobra dyskusja, a "niewidzialna ręka rynku" sama zweryfikuję Korwina.
Zgłoś
Avatar
g................k 2013-11-16, 23:45
W3bst3r

Zapomniałeś chyba, że alkoholizm to jest uzależnienie tak samo jak hazard i dragi i nie wiem czy człowiek taki umiał by pracować bez picia. Gdyby nie umiał został by wyeliminowany przez system, ponieważ przez myślenie Korwina nie było by punktów do leczenia takich ludzi, musieli by sobie sami radzić, nie mieli by kasy na lekarzy. Z głodu człowiek by zabił nie patrząc i nie zważając na nic. A ci głupi ludzie co nie odkładali by na emeryturę ?? co by zrobili jak by nie mieli co do gara włożyć a państwo by im nie dało kasy?? Nie każdy myśli przyszłościowo, żeby sobie coś odkładać. A co z ludźmi którzy nie mogą mieć dzieci?? umarli by bo by nie miał kto ich utrzymywać na starość?? tak samo single?? Nie róbmy z Polski Chin czy Japonii
Zgłoś
Avatar
Radeg 2013-11-16, 23:48 2
gozdek napisał/a:



no dobra ale dla czego dzieciak ma cierpieć (bo to nie jego wina, że starzy to patologia) i być gorszy od innych nie decydując o tym tylko dając decydować rodzicom, którzy mają go gdzieś. Przecież dziecko to nie jest rzecz tylko osoba. Co one wtedy będzie winne temu, że nie jest wykształcone i nic nie umie?? To nie ma znaczenia jak często ma znaczenie, że się zdarzają, a nie mogły by.. Wolał bym rozwiązanie jak mają Rosjanie do Łagr takiego człowieka i niech pracuje. Darmowa siła robocza..

a jak by taki pijak nie miał socjala to by kradł i wzrosłą by przestępczość. Prawda jest taka, że nikt nie wie co by się stało ale ja go nie szanuje jako człowieka, ponieważ nie liczy się z ludźmi i ich obraża. Byłem kiedyś na uniwerku na jego wykładach to był śmiech. Starszy pan z brzuchem...



Jeśli dziecko jest niskie, brzydkie, czy upośledzone to też cierpi przyrównując je do innych dzieci z przeciętnych rodzin, które są silniejsze, zdrowsze, wyższe. No trudno. Jeśli urodzi się w patologicznej rodzinie, to tak samo jak powyżej - taki los, każdy kto się rodzi, otrzymuje innych rodziców, jedni gorszych, drudzy lepszych. Nie można zabierać rodzicom dzieci, bo to rodzi później prawdziwe patologie. Ostatnio było w mediach o matce, która miało kiloro dzieci, ale zabrano jej je, ponieważ straciła pracę - szaleństwo!

Poza tym jeśli rodzice nie chcą tego dziecka to je oddadzą komuś, kto zechce. Na wolnym rynku będzie niejedna prywatna instytucja, która zechce zająć się porzuconymi dziećmi.

Co do wykształcenia - człowiek powinien uczyć się tego co potrafi, w czym jest dobry. W młodym wieku to rodzice mają za zadanie nauczyć dziecko, np. swojego fachu, przekazać jakieś nauki, wartości, LUB posłać dziecko do szkoły, gdzie specjaliści się nim zajmą - dając mu odpowiednią naukę, w którą państwo się nie wtrąca. Ale nie tak jak teraz, że państwo dostarcza przeróżnych bzdur, tylko szkoły mają mieć dowolność w programie. Niech jedne uczą samej matematyki, inne wszystkiego, a jeszcze inne muzyki, a rodzice niech posyłają tam dzieci w tym wieku, w którym uznają to za stosowne.

Kara śmierci - Przez jej brak więcej ludzi ginie z rąk niepowieszonych morderców, niż gdyby ją wykonywać i raz na milion powiesić niewinnego.

Gdyby nie było socjala to by kradł - nie. Jeśli byłyby surowe kary za kradzież to by mu się nie opłacało kraść. Przykładowo za udowodnioną trzecią kradzież dożywocie skutecznie by zniechęciło złodziejaszków.
Zgłoś
Avatar
W3bst3r 2013-11-16, 23:56 2
gozdek napisał/a:

W3bst3r

Zapomniałeś chyba, że alkoholizm to jest uzależnienie tak samo jak hazard i dragi i nie wiem czy człowiek taki umiał by pracować bez picia. Gdyby nie umiał został by wyeliminowany przez system, ponieważ przez myślenie Korwina nie było by punktów do leczenia takich ludzi, musieli by sobie sami radzić, nie mieli by kasy na lekarzy. Z głodu człowiek by zabił nie patrząc i nie zważając na nic. A ci głupi ludzie co nie odkładali by na emeryturę ?? co by zrobili jak by nie mieli co do gara włożyć a państwo by im nie dało kasy?? Nie każdy myśli przyszłościowo, żeby sobie coś odkładać.



Cytat:

Zapomniałeś chyba, że alkoholizm to jest uzależnienie tak samo jak hazard i dragi i nie wiem czy człowiek taki umiał by pracować bez picia. Gdyby nie umiał został by wyeliminowany przez system, ponieważ przez myślenie Korwina nie było by punktów do leczenia takich ludzi, musieli by sobie sami radzić,



Otóż nie mój drogi, ludzie mają więcej pieniędzy i więcej pieniędzy mogą przeznaczyć na różne fundacje, również takie, które walczą z alkoholizmem. Potem taki człowiek gdy wyjdzie na prostą może się odwdzięczyć pieniężnie. Opłaca się pijącemu? Opłaca. Opłaca się fundacji/komukolwiek? Opłaca.

Cytat:

ponieważ przez myślenie Korwina nie było by punktów do leczenia takich ludzi



Jak to, prywatna służba zdrowia i nie opłaca się konkurować o klienta? O nie, to już przesada. To się kłóci z podstawową zasadą rynku. Pieniądze klienta zdobędzie ten przedsiębiorca, który będzie dla klienta najlepszy. To logiczne, przyznasz sam.

Cytat:

nie mieli by kasy na lekarzy.



Oczywiście, że by mieli. Dzisiaj też płacimy na służbę zdrowia w podatkach, a mimo to jest na poziomie tragicznym (patrz: informacje od WHO czy innych organizacji badających poziom służby zdrowia w krajach, mamy może 80 miejsce obok... krajów afrykańskich). Dzisiaj jeśli np. 800 złotych zapłacisz za służbę zdrowia w podatkach, to urzędnik odpowiedzialny za podatki musi być opłacony z tych samych podatków, a także część "magicznie zniknie" bo kryzys bo cośtam - politycy też z czegoś muszą żyć. A w prywatnym systemie, takim jaki proponuje Korwin, płacisz 800 zł do ręki człowiekowi, który Cię wyleczy za te 800 złotych.

Cytat:

Z głodu człowiek by zabił nie patrząc i nie zważając na nic.



Spada akcyza -> Spadają ceny paliw -> Spada cena żywności. Dzisiaj akcyza to około 2/3 ceny paliwa...

Cytat:

A ci głupi ludzie co nie odkładali by na emeryturę ?? co by zrobili jak by nie mieli co do gara włożyć a państwo by im nie dało kasy?? Nie każdy myśli przyszłościowo, żeby sobie coś odkładać.



Taki człowiek nie myśli logicznie, a mało tego nie chce myśleć o sobie to człowiek bez systemu wartości. Kto chce być biedny? Znajdź mi taką osobę. Jeśli ktoś chce być biedny, to dlaczego mamy mu przeszkadzać? To jest selekcja naturalna, że ktoś kto prowadzi to autodestrukcji osłabia innych.
Zgłoś
Avatar
g................k 2013-11-17, 0:00
Radeg napisał/a:


Gdyby nie było socjala to by kradł - nie. Jeśli byłyby surowe kary za kradzież to by mu się nie opłacało kraść. Przykładowo za udowodnioną trzecią kradzież dożywocie skutecznie by zniechęciło złodziejaszków.



to jest nie moralne i nie etyczne tak robią właśnie w krajach trzeciego świata. Tam jest tak jak mówisz cały czas.. za kradzież ujebanie ręki a ludzie i tak kradną. Narobiło by się inwalidów. A w tym co ty mówisz narobiło by się gęb w więzieniach do wykarmienia. Głupie łyse dresy albo desperaci nie myślą o konsekwencjach. Ludzie wychodzą z więzień i dalej robią to co robili wcześniej nie myśląc co ich czeka. Te zmiany najpierw trzeba zacząć od mentalności ludzi, Polaków. To komuna nauczyła nas kraść i to komuna zrobiła tutaj burdel z tym się zgodzę. Ale ludzi nie można pozostawić samych sobie.. Bo będzie tutaj afryka

W3bst3r napisał/a:



Otóż nie mój drogi, ludzie mają więcej pieniędzy i więcej pieniędzy mogą przeznaczyć na różne fundacje, również takie, które walczą z alkoholizmem. Potem taki człowiek gdy wyjdzie na prostą może się odwdzięczyć pieniężnie. Opłaca się pijącemu? Opłaca. Opłaca się fundacji/komukolwiek? Opłaca.



Poczułem Hipokryzje, skoro ludzie będą tak dążyć do tego, żeby tyle zarabiać jak mówisz i będą gonić za pieniądzem to dla czego mają oddawać pieniądze na fundację?? Nie będzie przecież programu oddaj 1% swoich dochodów.. W takim państwie jak mówisz każdy troszczy się tylko o siebie to co go inni obchodzą niech zdychają..
Zgłoś
Avatar
W3bst3r 2013-11-17, 0:01 1
gozdek napisał/a:



to jest nie moralne i nie etyczne tak robią właśnie w krajach trzeciego świata. Tam jest tak jak mówisz cały czas.. za kradzież ujebanie ręki a ludzie i tak kradną. Narobiło by się inwalidów. A w tym co ty mówisz narobiło by się gęb w więzieniach do wykarmienia. Głupie łyse dresy albo desperaci nie myślą o konsekwencjach. Ludzie wychodzą z więzień i dalej robią to co robili wcześniej nie myśląc co ich czeka. Te zmiany najpierw trzeba zacząć od mentalności ludzi, Polaków. To komuna nauczyła nas kraść i to komuna zrobiła tutaj burdel z tym się zgodzę. Ale ludzi nie można pozostawić samych sobie.. Bo będzie tutaj afryka



Cytat:

to jest nie moralne i nie etyczne tak robią właśnie w krajach trzeciego świata. Tam jest tak jak mówisz cały czas.. za kradzież ujebanie ręki a ludzie i tak kradną.



W krajach Trzeciego Świata ludzie czekają na dotacje zamiast samemu coś robić. Chiny nie miały żadnych dotacji, a dzisiaj są jednym z supermocarstw.

Cytat:

to jest nie moralne i nie etyczne tak robią właśnie w krajach trzeciego świata



Dzisiaj państwo Cię okrada na każdym kroku, to jest niby fair?


Cytat:

Ludzie wychodzą z więzień i dalej robią to co robili wcześniej nie myśląc co ich czeka.



W ustroju który proponuje Korwin tacy ludzie nie będą szkodzić społeczeństwu.
Zgłoś
Avatar
g................k 2013-11-17, 0:02
W3bst3r napisał/a:



Jak to, prywatna służba zdrowia i nie opłaca się konkurować o klienta? O nie, to już przesada. To się kłóci z podstawową zasadą rynku. Pieniądze klienta zdobędzie ten przedsiębiorca, który będzie dla klienta najlepszy. To logiczne, przyznasz sam.



nie przyznam bo co to za klient co nie ma pieniędzy?? Za friko nikt nie weźmie ćpuna do szpitala;)
Zgłoś
Avatar
Radeg 2013-11-17, 0:03 2
gozdek napisał/a:



to jest nie moralne i nie etyczne tak robią właśnie w krajach trzeciego świata. Tam jest tak jak mówisz cały czas.. za kradzież ujebanie ręki a ludzie i tak kradną. Narobiło by się inwalidów. A w tym co ty mówisz narobiło by się gęb w więzieniach do wykarmienia. Głupie łyse dresy albo desperaci nie myślą o konsekwencjach. Ludzie wychodzą z więzień i dalej robią to co robili wcześniej nie myśląc co ich czeka. Te zmiany najpierw trzeba zacząć od mentalności ludzi, Polaków. To komuna nauczyła nas kraść i to komuna zrobiła tutaj burdel z tym się zgodzę. Ale ludzi nie można pozostawić samych sobie.. Bo będzie tutaj afryka



Spójrz na statystyki. Im bardziej wolny rynek, tym bogatsze społeczeństwo. Na wolnym rynku nie trzeba kraść, bo praca daje bogactwo. Jeśli zaś ktoś chce ryzykować i kraść, to niech się liczy z konsekwencjami.

Co do ucinania rąk - ponownie, zobacz na statystyki. W Arabii Saudyjskiej są takie kary jak mówisz, a mimo to ludzie zostawiają otwarte stragany na noc i idą spać. Rano wracają do nich, są NIENARUSZONE i handlują dalej - nikt tam nie kradnie. To oznacza, że takie kary działają bardzo dobrze!

Więzienia - więzienia powinny być prywatne, a więźniowie sprowadzeni do ról przedmiotów. Licytowani niczym niewolnicy na aukcji, a właściciele więzień licytowaliby więźniów ze względu na to, że są darmową siłą roboczą. Taki więzień powinien pracować 24 godziny na dobę dla przedsiębiorcy, który go wykupi i jeść jedynie suchy chleb z wodą, lub, gdy jego właściciel jest dobroduszny, jakieś obiadki, na które mu wyłoży.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie