18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (12) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 19:38
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 17:55
🔥 Pożar - teraz popularne
🔥 Pato VS Bandera - teraz popularne
🔥 Nie dzisiaj... nie dzisiaj. - teraz popularne
🔥 Czysty rów to podstawa - teraz popularne
Avatar
g................k 2013-11-17, 0:05
W3bst3r napisał/a:



W krajach Trzeciego Świata ludzie czekają na dotacje zamiast samemu coś robić. Chiny nie miały żadnych dotacji, a dzisiaj są jednym z supermocarstw.
.



super mocarstwo gdzie 90% ludzi zdycha z głodu i pracuje za grosze proszę Ciebie nie porównuj poziomu życia ludzi w Polsce do poziomu w Chinach bo sam nie chciał byś tak żyć
Zgłoś
Avatar
W3bst3r 2013-11-17, 0:05
gozdek napisał/a:

Poczułem Hipokryzje, skoro ludzie będą tak dążyć do tego, żeby tyle zarabiać jak mówisz i będą gonić za pieniądzem to dla czego mają oddawać pieniądze na fundację?? Nie będzie przecież programu oddaj 1% swoich dochodów.. W takim państwie jak mówisz każdy troszczy się tylko o siebie to co go inni obchodzą niech zdychają..



Dzisiaj też nikt nie musi być leczony, a państwo na takich ludzi daje grosze. A mimo to, w Polsce jest dużo fundacji które nawet nieźle prosperują i pomagają takim ludziom. Co by było, gdyby ludzie mieli więcej pieniędzy?

Cytat:

nie przyznam bo co to za klient co nie ma pieniędzy?? Za friko nikt nie weźmie ćpuna do szpitala;)



Primo, są kredyty.

Secundo, są fundacje których działanie już wyjaśniłem.

gozdek napisał/a:



super mocarstwo gdzie 90% ludzi zdycha z głodu i pracuje za grosze proszę Ciebie nie porównuj poziomu życia ludzi w Polsce do poziomu w Chinach bo sam nie chciał byś tak żyć



To wymysł mediów.
Zgłoś
Avatar
g................k 2013-11-17, 0:09
Szanuje twoje poglądy ale ja mam inne:) wybacz idę spać bo już pora na mnie:) mogę tylko wiedzieć, żę 90% użytkowników nie ma własnego zdania i właśnie na takich liczy Korwin bo powie coś fajnego, ktoś go podłapie i pójdzie w internet a dzieciaki są jakie są. Ale i tak na tym dużej popularności nie zrobi:) Ale spać spokojnie i tak nie mogę bo to co teraz jest w państwie to też jest wielki burdel. Ale przyznaj, że to o czym mówisz z Polski Utopii też nie zrobi:)
a w swoich argumentach opierasz się na dobroci innych ludzi. Ale za dużo było by potrzebujących a za mało pomocnych:)
Zgłoś
Avatar
Sku3l 2013-11-17, 0:09 2
cuter87 napisał/a:

to, że babka przedstawiała przeciwne stronę, argumenty, etc. to nie znaczy, że jest głupia. widać, że ma sporą wiedzę i bardzo dobrze poprowadziła tę dyskusję, bo była trudna. i należało ją tak przeprowadzić, żeby bardzo szybko przedstawić najważniejsze założenia jego polityki i sposobu myślenia. nie mniej Korwin to przesadza. ma parę niezłych pomysłów, ale do takich ludzi to należy podchodzić ostrożnie. mógłbym go widzieć w jakich organach państwa, ale nie na tyle, że dać mu zupełną swobodę podejmowania decyzji. uczestniczyłem w debacie z jego udziałem parę lat temu jak studiowałem i moje zdanie się za bardzo nie zmieniło. tę dyskusję przypisuję na plus dla prowadzącej, bo podchodzę obiektywnie mimo jakichkolwiek tam poglądów jakie mam. padły argumenty i kontrargumenty. i tak powinna wyglądać rozmowa. a tu większość komentarzy jest w stylu "o! nie mówi tak jak ja chcę/nie podziela mojej opinii to od razu głupia/lewak etc." nie, nie, nie moi drodzy. polecam poczytać choć trochę o makroekonomii, oraz polityce i historii gospodarczej i wtedy wrzucać swoje komentarze. bardzo dobra dyskusja, a "niewidzialna ręka rynku" sama zweryfikuję Korwina.



Ty wogle słuchałeś ten wywiad? Co ona ci takiego błyskotliwego wniosła do tego wywiadu? Bo dla mnie zero. Tępa dzida wysłanniczka telewizji aby tylko bronić tego co dobre. Ona tylko zadawała pytanie które sam zauważyłeś czytała z kartki, którą szef z TVP jej podał, a szefowi rząd dał trochę w łape.
Nic nie masz pojęcia o świecie politycznym. Pozdrawiam
Zgłoś
Avatar
mikel1994 2013-11-17, 0:28
Webster, weź się za czytanie książek, a nie za powtarzanie pierdół usłyszanych na filmikach z krulem.
Zgłoś
Avatar
Radeg 2013-11-17, 0:32 3
gozdek napisał/a:



super mocarstwo gdzie 90% ludzi zdycha z głodu i pracuje za grosze proszę Ciebie nie porównuj poziomu życia ludzi w Polsce do poziomu w Chinach bo sam nie chciał byś tak żyć



Akurat to ze zdychaniem z głodu to pusty frazes i nieprawda. Nie można na płacę patrzeć w stosunku do średniej krajowej ani kraju jako całości, tylko trzeba rozpatrywać obszar na jakim się znajduje i co za to można kupić. W Chinach niestety istnieje płaca minimalna, ale trzeba zwrócić uwagę na fakt, że każde miasto, każdy obszar jest zupełnie inaczej rozwinięty. W jednym można wyżyć za $200, a w innym trzeba za $4000. Płaca minimalna w tym przypadku jest zabójstwem dla tych pierwszych, np. z jakiejś wioski. W kraju, gdzie nie ma płacy minimalnej bogaty biznesmen z bogatego miasta przyjeżdża do ciupy i oferuje tym mieszkańcom pracę w swojej fabryce za grosze dla niego, ale duże pieniądze dla nich. On niewiele straci, zapłaci im poniżej płacy minimalnej za miesiąc harówki w fabryce - zapewni im nocleg, wyżywienie, a oni wrócą z kupą forsy jak na to zadupie na którym mieszkają. To jest świetny układ, który dziś jest w zasadzie niemożliwy. Gdyby był możliwy, to wraz ze zniesieniem ZUSu i podatku dochodowego ograniczyłby praktycznie bezrobocie do kilku procent.

mikel1994 napisał/a:

Webster, weź się za czytanie książek, a nie za powtarzanie pierdół usłyszanych na filmikach z krulem.



A Ty się weź za cytowanie jego komentarzy, które Ci się nie podobają i prowadzenie dyskusji, bo taki komentarz jak napisałeś ma zerową wartość merytoryczną.
Zgłoś
Avatar
boberm 2013-11-17, 2:03 2
gozdek napisał/a:

Szanuje twoje poglądy ale ja mam inne:) wybacz idę spać bo już pora na mnie:) mogę tylko wiedzieć, żę 90% użytkowników nie ma własnego zdania i właśnie na takich liczy Korwin bo powie coś fajnego, ktoś go podłapie i pójdzie w internet a dzieciaki są jakie są. Ale i tak na tym dużej popularności nie zrobi:) Ale spać spokojnie i tak nie mogę bo to co teraz jest w państwie to też jest wielki burdel. Ale przyznaj, że to o czym mówisz z Polski Utopii też nie zrobi:)
a w swoich argumentach opierasz się na dobroci innych ludzi. Ale za dużo było by potrzebujących a za mało pomocnych:)



Zostałeś zmasakrowany jak ta tępa dziennikarka z filmu, każdy Twój "argument" został obalony, ale dalej się upierasz.

Popatrz na to z tej strony - twierdzisz, że jeśli państwo by nie pomogło alkoholikom, ćpunom, chorym dzieciom itp to nikt by nie dał na nich złotówki bo mieli by to gdzieś; natomiast Ty sam chcesz takim ludziom pomagać, czyli jednak byliby tacy ludzie co dawaliby pieniądze na fundacje. Myślę, że nie jesteś jedyny.

Opinia o prawicy zależy od punktu widzenia. Ktoś to pracuje i ma dość tego co teraz jest widzi w niej szanse, że będzie miał jeszcze więcej, a lenie, pijacy, złodzeje(politycy) na samą myśl o braku zasiłku czy karze śmierci dostają drgawek.
Zgłoś
Avatar
g................k 2013-11-17, 10:46
boberm napisał/a:



Zostałeś zmasakrowany jak ta tępa dziennikarka z filmu, każdy Twój "argument" został obalony, ale dalej się upierasz.



ja przynajmniej mam argumenty, a ty nawet nie włączyłeś się do rozmowy:) i nie wiem czy tak mnie zmasakrowali, ponieważ ich argumenty opierały się na fundacjach o których zaraz powiem
boberm napisał/a:


Popatrz na to z tej strony - twierdzisz, że jeśli państwo by nie pomogło alkoholikom, ćpunom, chorym dzieciom itp to nikt by nie dał na nich złotówki bo mieli by to gdzieś; natomiast Ty sam chcesz takim ludziom pomagać, czyli jednak byliby tacy ludzie co dawaliby pieniądze na fundacje. Myślę, że nie jesteś jedyny.



Nigdzie nie napisałem, że bym pomógł, w takim systemie nie miał bym pieniędzy aby pomagać, ponieważ wszystko inwestował bym w dzieci na własną starość.
boberm napisał/a:


Opinia o prawicy zależy od punktu widzenia. Ktoś to pracuje i ma dość tego co teraz jest widzi w niej szanse, że będzie miał jeszcze więcej, a lenie, pijacy, złodzeje(politycy) na samą myśl o braku zasiłku czy karze śmierci dostają drgawek.



Zdziwię cię ale też pracuję i też mi się to nie podoba co się dzieję i nie uważam, że Korwin by to ulepszył Zrobił by komune której tak nienawidzi zastraszał by ludzi w państwie.
Zgłoś
Avatar
arkosek07 2013-11-17, 10:58 1
Cytat:

Nigdzie nie napisałem, że bym pomógł, w takim systemie nie miał bym pieniędzy aby pomagać, ponieważ wszystko inwestował bym w dzieci na własną starość.


a teraz nie inwestujesz?
uwierz mi w takim systemie miałbyś więcej pieniędzy niż teraz ;]
zarabiałbyś z żoną po 2k na rękę i mielibyście razem 4k na miesiąc kiedy ceny wszystkiego poleciałby by w dół(żywności , paliwa , czynsz ) , odkładasz z tego 500 złotych na konto bankowe po 10 latach masz 60 tysięcy , po 40 latach pracy masz 240 tys , a teraz twój pracodawca oddaje twoje pieniądze , a ty nie masz nawet gwarancji że je dostaniesz , bo nie wiadomo czy dożyjesz 67 lat pozdro , a w drugim systemie nawet jak nie dożyjesz tych 67 lat to twoja żona / dzieci mają dostęp do waszych pieniędzy które odłożyliście
chociaż nawet tych 67 nie musisz dożyć bo po 60 latach już miałbyś 240 tys nie mówie już nawet o procentach bankowych które by twój kapitał co rok zwiększały z tej kwoty wyszłoby coś koło pewnie 300 tys ~ jak nie więcej , bo wtedy by banki walczyły o klientów , a co z tym idzie byłoby większe oprocentowanie , a nie teraz jak jest jest 2 banki i dogadują się jakie ma być oprocentowanie.

aa i jeszcze jedno wiadome mogłoby się wydarzyć tak że nie miałbyś pracy , żyjesz z tych pieniędzy które uzbierałeś , teraz jest dokładnie tak samo tylko że to rząd ma twoje pieniądze w łapie , i to on decyduje ile CI da . Teraz najważniejsze przez nierobów którzy pobierają twoje pieniądze bo nie mają za co żyć ty w wieku 67 bardzo możliwe jak dotrwa ten ustrój który teraz jest ty nawet nie zobaczysz złotówki z tego co uzbierałeś bo rozdadzą cały twój "urobek" nierobom
Zgłoś
Avatar
Radeg 2013-11-17, 11:04
gozdek napisał/a:

Zdziwię cię ale też pracuję i też mi się to nie podoba co się dzieję i nie uważam, że Korwin by to ulepszył Zrobił by komune której tak nienawidzi zastraszał by ludzi w państwie.



Powiedz coś więcej o tej komunie.
Zgłoś
Avatar
Sylarr 2013-11-17, 13:45 2
Zgłoś
Avatar
Fire_Penguin 2013-11-30, 0:10 201
Kolejny pojazd pana Janusza z programu "TAK czy NIE"

Zgłoś
Avatar
S................n 2013-11-30, 0:36
07:23 czy Tymochowicz powiedział "do kuchni"?
Zgłoś
Avatar
emka1990 2013-11-30, 0:44 58
ten Tymochowicz widać, że ścierwo łapie za słówka, wyciąga z kontekstu i prowokuje. Nic więcej. Zero merytoryki tylko próba wyprowadzenia przeciwnika z równowagi.

I jak on szkoli polityków w ten sam sposób, to potem sie dziwić. Tylko czekać jak będą się w sejmie prali po pyskach jak w Czechach czy u skośnoślipców...
Zgłoś
Avatar
g................1 2013-11-30, 0:55 4
Gozdyra dobra świnia.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie