18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 50 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:16
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:44
Avatar
o................n 2014-12-05, 23:44
>bohaterah
nie mam więcej pytań

AK tak z "czerwoną plagą" walczyło, że owa czerwona plaga weszła do Polski jak do siebie, a jak zasiadła to 44 lata jej ruszyć nie dało się. Pisanie o bohaterskich czynach zawsze spoko, ale robienie z igły widły już nie.
Zgłoś
Avatar
Dymekx 2014-12-05, 23:52 3
Dust cwel literówki się czepia a to twój kwiatek "jej ruszyć nie dało się", a co do walki z czerwoną zarazą to wystarczyło odstrzelić łby paru czerwonym i już można było z podniesioną głową chodzić. Partyzantka vs wielomilionowa armia działająca na pełnych obrotach czego ty od AK oczekiwałeś wybicia co do nogi twoich "tawariszy"?
Zgłoś
Avatar
o................n 2014-12-06, 5:02
Dymekx, ale że napisałem to celowo to ty wiedz
Ja niczego od AK nie oczekiwałem i nie oczekuję. W tym sęk - nie widzę ŻADNEGO logicznego sensu bawienia się w partyzantki, żołnierzy wyklętych i takie tam przeciwko 10 milionowej sile okupacyjnej i tłumie kolaborantów. Takiej siły nie powstrzymasz (szczególnie, że naród był wyczerpany po niemieckiej okupacji). Walka spoko, jeśli masz dżunglę czy góry, ale w kraju pokroju Polski nie dało się uprawiać partyzantki z sukcesami.
Jedyne doprowadziło to do śmierci wielu dobrych mężczyzn i jednej dziewczynki. Lubię czytać o bohaterach, ale tych, których trud nie poszedł na daremne (jak np o spadochroniarzach Sosabowskiego na przykład).

Przeciwko niemcom AK się sprawdzała i bardzo lubię czytać o ich akcjach, szkoda tylko, że z rzekomego miliona żołnierzy jakie miało Państwo Podziemne, mało kto przyszedł z pomocą powstańcom w Warszawie (a jebane krakusy to rowy dla niemców kopały xD ).
Zgłoś
Avatar
Wunderwaffe 2014-12-06, 11:33
No właśnie w tym sęk, że kiedy kraj trzeba było odbudować po wyniszczającej wojnie, oni utrudniali zaprowadzenie jakiegokolwiek porządku. Rozbrajanie posterunków milicji czy zabijanie lokalnych rządzących nie przyczyniło się do powrotu demokracji, a jedynie przeszkadzało w zorganizowaniu normalnego życia.

Swoją drogą, pamiętam, jak babcia opowiadała mi o sławnej 6 Brygadzie Wileńskiej. Ponoć kiedy szli przez wieś z łomotem wojskowych butów, wszyscy chłopi ze strachu przed nimi chowali się w domach.
Zgłoś
Avatar
Tradyt 2014-12-06, 15:29
Czyli co posterunki MO i lokalni rządzący którzy byli marionetkami komunistów to według Ciebie demokracja ?Przecież do MO szły największe głąby i najgorsze bandziory im był głupszy tym bardziej się nadawał bo można było nim sterować.Jak ten milion miał się przedostać do Warszawy przez teren wroga, bez łączności, transportu, braku uzbrojenia itp. ? Przecież ten milion był podzielony na małe oddziałały, więc pomysł pomocy stolicy był z góry skazany na niepowodzenia, zresztą jak całe powstanie.
Zgłoś
Avatar
Dymekx 2014-12-06, 19:14
@Wunderwaffe tylko wielu ważnych dowódców było łapanych i wywożonych na sybir, co inteligentniejszy "znikał".
Zgłoś