18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 30 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 2024-09-13, 13:31
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: 35 minut temu
Samolot linii Voepass lot 2283 rozbił się na obszarze zamieszkałym w Vinhedo w Brazylii. Liczba ofiar nie jest jeszcze znana.





Update: na pokładzie znajdowały się 62 osoby

Zmieniono 3 razy Zgłoś
Avatar
modified1 2024-08-09, 22:06 6
PabloSkills napisał/a:

Dwa razy leciałem samolotem i byłem zesrany bo w głowie takie wizję miałem. Pierdole nie latam. W Polsce też jest super.



Większa szansa jest praktycznie że dostaniesz zawału albo samochód Cię jebnie niż że cały samolot jebnie o glebe ;d
Zgłoś
Avatar
__ 2024-08-09, 22:09 2
Dżepetto napisał/a:

To nie korkociąg tylko przeciągnięcie płaskie.



Korkociąg płaski.
Możliwe że przeciągnął na podchodzeniu, bo wleciał w prąd stepujacy na otwartych klapach, a na nagraniach słuchać że dobrze wiało
Zgłoś
Avatar
aaaaaaaaaaaaaa 2024-08-09, 22:38 1
Raczej wszyscy w pizdu....
Zgłoś
Avatar
a6intruder 2024-08-09, 22:56 3
d-_-bE.Prigozhin61 napisał/a:

Korkociąg płaski.
Możliwe że przeciągnął na podchodzeniu, bo wleciał w prąd stepujacy na otwartych klapach, a na nagraniach słuchać że dobrze wiało



Tak, to korkociąg płaski (nie do wyratowania z tej wysokości), nie to nie prąd zstępujący, to przeciągnięcie przy uszkodzonym lewym silniku, lub rewers łopat lewego silnika. Tak, czy siak, na tej wysokości bez szans na wyprowadzenie
Zgłoś
Avatar
rayananer 2024-08-09, 23:06 1
nie ma tam 'hien cmentarnych' ? cczy juz pozabierali co lepsze i zaczeli nagrywac
Zgłoś
Avatar
M.D. 2024-08-09, 23:13 2
obciagniecie plaskie w praciu stepujacym

noted
Zgłoś
Avatar
Nazhir 2024-08-09, 23:15 3
może nie mam licencji pilota, ale wydaje mi się, że pilot powinien delikatniej lądować samolotem
Zgłoś
Avatar
Pjoterff 2024-08-09, 23:18 2
a6intruder napisał/a:

Tak, to korkociąg płaski (nie do wyratowania z tej wysokości), nie to nie prąd zstępujący, to przeciągnięcie przy uszkodzonym lewym silniku, lub rewers łopat lewego silnika. Tak, czy siak, na tej wysokości bez szans na wyprowadzenie



pierodleni eksperci xD katastrofa wyjaśnona, mozna sie rozejść
Zgłoś
Avatar
JebacPis100procent 2024-08-09, 23:28 3
Zgłoś
Avatar
przemkosloma 2024-08-09, 23:42 5
@Centurion

tez bylbym wkurwiony jakby mi samolot sie rozjebal w ogrodzie
Zgłoś
Avatar
kaziolord 2024-08-09, 23:53 3
W 18 sekundzie słychać strzały
Zgłoś
Avatar
Piotrula 2024-08-10, 0:02 5
Wygląda lepiej niż tupolew po uderzeniu w brzoze
Zgłoś
Avatar
ans83[Ż] 2024-08-10, 0:42 4
a6intruder napisał/a:

Tak, to korkociąg płaski (nie do wyratowania z tej wysokości), nie to nie prąd zstępujący, to przeciągnięcie przy uszkodzonym lewym silniku, lub rewers łopat lewego silnika. Tak, czy siak, na tej wysokości bez szans na wyprowadzenie



Przeciągnięcie jak chuj, nie koniecznie związane z awarią -maszyna opadała jak listek na wietrze Ciekawe na jakiej wysokości przeciągnęli? Na materiałach praktycznie pionowo w dół przepada, więc trochę czasu już spadał. Myślę że to było do wyciągnięcia ale znacznie wcześniej.
Prądy zstępujące na pewno nie pojawiają się przy takim zachmurzeniu. Do tego potrzebne są Cumulonimbus a symptomem silnego ruchu powietrza wewnątrz chmury są bardzo intensywne opady.
Odwrócenie łopat skutkuje raczej efektownym nurem w dół, z przechyłem na bok.

treba czkac na raport na aviationsafety
Zgłoś
Avatar
PabloSkills 2024-08-10, 1:12 3
modified1 napisał/a:

Większa szansa jest praktycznie że dostaniesz zawału albo samochód Cię jebnie niż że cały samolot jebnie o glebe ;d



Ci co spadali to też takie teksty słyszeli.
Zgłoś
Avatar
modified1 2024-08-10, 1:18 1
PabloSkills napisał/a:

Ci co spadali to też takie teksty słyszeli.



Co nie zmienia faktu że wypadków w lotach komercyjnych jest malo xd
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie