18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 27 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 2024-09-13, 13:31
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: 32 minuty temu
Samolot linii Voepass lot 2283 rozbił się na obszarze zamieszkałym w Vinhedo w Brazylii. Liczba ofiar nie jest jeszcze znana.





Update: na pokładzie znajdowały się 62 osoby

Zmieniono 3 razy Zgłoś
Avatar
PabloSkills 2024-08-10, 1:20 2
modified1 napisał/a:

Co nie zmienia faktu że wypadków w lotach komercyjnych jest malo xd



Ja znam swoje zapchlone szczęście... Nie namówisz mnie.
Zgłoś
Avatar
Tomassini 2024-08-10, 1:47 1
Kamerzystę 3 filmiku trzeba na praktyki do sadola wysłać
Zgłoś
Avatar
Caanonierka 2024-08-10, 4:42 5
CJ napisał/a:

witam w klubie xD



Ja latałam służbowo,bardzo wiele razy..Nigdy strachu nie dopuszczałam,bo..determinacja!Jak się zgodziłam i potulnie podreptałam do samolotu-to trzeba być konsekwentnym.. Z biegiem lat inaczej się patrzy,instynkt samozachowawczy inaczeł działa,raczej przytłumia wszystko inne-i dziś,na samo wspomnienie ..truchleję! Loty były po Europie i nie tylko..Lot do Chin czy Japonii..Piękny widok Himalajów,które z wysokości ponad 10 km-wyglądają jak ludzki mózg..Dziś-przeraża uświadomienie sobie,że .. na kilkanaście godzin powierzłam swoje życie ...dwóm maszynom-silnikom,a i tak,w Katastrofach w Przestworzach-i tak przeważnie przyczyną okazuje się być błąd ludzki.. Dziś,jako nestorka-znajduję upodobanie w..siedzieniu na du..ie!😁Choć,jak Los czy Śmierć się uprze-zgotuje wyrafinowany scenariusz i cię dorwie wszędzie..
Zgłoś
Avatar
WąsatyZbój 2024-08-10, 8:01 2
Silniki pracowały. wygląda na problem z ułożeniem łopat śmigła lewego silnika. Zmęczenie materiału jednego z elementów ustawiających łopaty. W ATR-ach, już był taki problem. Nawet prezentowany w serialu "Katastrofy w przestworzach". Łopaty nie ustawiły się w tzw. "chorągiewkę", ale przeszły w maksymalny skos ujemny i tak pozostały. W takim przypadku, nawet na dużej wysokości, nie ma możliwości wyprowadzić samolotu z przeciągnięcia i korkociągu płaskiego. W tych liniach, chyba nie zastosowali się do zaleceń producenta i nie wymienili tego elementu na zgodny z nowymi wytycznymi lub olali resurs, czyli okres zdolności użytkowej.
Zgłoś
Avatar
lacrimal 2024-08-10, 9:00 1
61 człowieków
Zgłoś
Avatar
Pie-sse 2024-08-10, 9:30 1
Szkoda ze nie ma filmikow z samolotu
Zgłoś
Avatar
smc 2024-08-10, 10:31 2
W LOT już nie ma ATR w ruchu pasażerskim. I dobrze, bo są kurewsko niewygogne i głośnie. Nie lubiłem tym latać. To typowa ciężarówka, powinni je wszystkie wycofać. Ale tylko zawieszą na miesiąc i pogrzebią sprawę wraz z ofiarami.
Zgłoś
Avatar
Gradatim 2024-08-10, 11:12 3
WąsatyZbój napisał/a:

Silniki pracowały. wygląda na problem z ułożeniem łopat śmigła lewego silnika. Zmęczenie materiału jednego z elementów ustawiających łopaty. W ATR-ach, już był taki problem. Nawet prezentowany w serialu "Katastrofy w przestworzach". Łopaty nie ustawiły się w tzw. "chorągiewkę", ale przeszły w maksymalny skos ujemny i tak pozostały. W takim przypadku, nawet na dużej wysokości, nie ma możliwości wyprowadzić samolotu z przeciągnięcia i korkociągu płaskiego. W tych liniach, chyba nie zastosowali się do zaleceń producenta i nie wymienili tego elementu na zgodny z nowymi wytycznymi lub olali resurs, czyli okres zdolności użytkowej.



na 90% był to icing, długą historię mają te samoloty z tym problemem. Wczorajszego dnia nad tą częścią Brazylii przechodził front (pamiętajmy, że tam jest zima) - wystosowano ostrzeżenia SIGMET a sami piloci prosili o zmianę wysokości lotu. Autopilot robi wszystko co może aby dostosować się do sytuacji oblodzenia i utrzymać samolot w powietrzu a kiedy nie daje rady (zbyt duże oblodzenie=zbyt mała siła nośna) po prostu się wyłącza zostawiając pilotów z naprawdę dziwnymi ustawieniami i ekstremalnie krótkim czasem na reakcję na tej wysokości. Dlatego zaleca się żeby po wykryciu problemu z oblodzeniem przejąć stery i zmienić wysokość (albo obniżyć pułap lotu albo wręcz odwrotnie - wzbić się wyżej) Piloci dostają szczegółowe informacje pogodowe w tym ostrzeżenia przed każdym lotem. Wczorajszego dnia alert o oblodzeniu był ustawiony dla wysokości 4500m-6000m
Zgłoś
Avatar
Kaleka_od_rąk 2024-08-13, 3:56 1
Pewnie zachaczył o brzozę.
Zgłoś
Avatar
johnnyy 2024-08-13, 13:19 2
Czytałem info że onkolodzy byli na pokładzie którzy wynaleźli lek na raka

"...Brazylii spadł (dosłownie) z nieba samolot pasażerski. Na jego pokładzie było 8 światowej rangi lekarzy onkologów w drodze na konferencję. Między innymi ten człowiek, który odkrył sposób leczenia raka, wyglądający bardzo obiecująco w fazie badań klinicznych.

Przez ostatnie dekady, wielu odkrywców w dziedzinie leczenia raka zginęło w tragicznych okolicznościach, lub trafiło do więzienia za naruszanie protokołów/praktykowanie bez pozwolenia władz regulujących medycynę.."
Zgłoś