18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Kibole powstańcom
Hauer88 • 2012-08-04, 11:20
Ładnie przywitano przedstawicieli "nieRządu".

Uwaga! Ciulowaty mikrofon rejestrował dźwięk.



Dodatkowo okolicznościowa oprawa od 3:40 zaprezentowana w Austrii - nie pozwolono wywiesić jej w Polsce podczas meczu towarzyskiego z Borussią Dortmund...

Zgłoś
Avatar
torro 2012-08-04, 17:40
Bydło znowu pokazało na co ich stać. Zwłaszcza pięknie okazali szacunek zmarłym...
Zgłoś
Avatar
!Timon 2012-08-04, 17:43
@Prometeus Coprophagus

Nie znam się na skinheadach, kiedyś czytałem artykuł o ich podziałach wewnętrznych, który uwzględniał tzw. reds'ów, czyli czerwonych lewicowych skinów tępionych przez resztę - może ich masz na myśli? Bo ja wiem.
Hasło skinhead odnosi się ogólnie do ogolonej głowy i chuja mówi o czyiś poglądach co można zaobserwować na powyższym przykładzie.
Zgłoś
Avatar
dirter 2012-08-04, 17:46
warszawiaki pokazali jaka z nich jest chołota
Zgłoś
Avatar
Prometheus_Coprophagus 2012-08-04, 18:11
@!Timon, nigdzie nie użyłem słowa "skinhead". Elementarna wiedza na temat historii tej subkultury uniemożliwia stawianie znaku równości pomiędzy nimi a nazistami bądź neonazistami.
Zgłoś
Avatar
prof. Matolewicz 2012-08-04, 18:12
@!Timon
Oczywiście, że nie potrzebuje, ale zdecydowana większość chce mieć publiczną służbę zdrowia, szkolnictwo itp., a nawet bez tego podatki są potrzebne i tyle. Osobiście jestem za prywatyzacją tego co nie musi być publiczne, ale to, że tak nie jest nie narusza wolności i nie robi z nas kraju komunistycznego.
Zgłoś
Avatar
Magik2501 2012-08-04, 18:16
konkor napisał/a:

Młodzież Wszechpolska trzyma z PISem




A USA walczy z terroryzmem o wolność i demokrację!
Zgłoś
Avatar
Pater patriae 2012-08-04, 18:19
Cytat:

Bohatera narodowego ponieważ prawicy brakowało w tamtych czasach lidera na jego miarę. Niestety.



A Dmowski to co? Popierało go kilka milionów Polaków, na samym jego pogrzebie było około 200 tys. osób., dążył do państwa jednonarodowego, bez Ukraińców, czy Żydów (dla nieznających historii, elementów które były w okresie 20 lecia międzywojennego jednym z największych problemów Polski, a także podczas wojny OUN, UPA itp.).
Zgłoś
Avatar
Prometheus_Coprophagus 2012-08-04, 18:32
@Pater patriae, zapomniałeś wspomnieć, że marzyło mu się federacyjne superpaństwo słowiańskie pod wodzą Rosji. Pominąłeś także jego fascynację Mussolinim (lewica - interwencjonizm ocierający się w wielu punktach o kolektywizm podstawą ustroju gospodarczego) oraz obwinianie żydów o rozbiory.
Zgłoś
Avatar
Pater patriae 2012-08-04, 19:01
Prometeus Coprophagus napisał/a:

@Pater patriae, zapomniałeś wspomnieć, że marzyło mu się federacyjne superpaństwo słowiańskie pod wodzą Rosji. Pominąłeś także jego fascynację Mussolinim (lewica - interwencjonizm ocierający się w wielu punktach o kolektywizm podstawą ustroju gospodarczego) oraz obwinianie żydów o rozbiory.



Mylisz panslawizm z neoslawizmem...
A, żydów obwiniał o rozbiory (jako jeden z czynników), z tego powodu, że przez nich nie rozwinęło się mieszczaństwo, które dało by jakiś odpór szlachcie, a żydzi nigdy nie byli i nie chcieli być Polakami, co prowadziło do tego, że nie obchodziły ich interesy Polski..
Zgłoś
Avatar
kmieciuz 2012-08-04, 19:43
7000 Brutto i zostaje 3200? Nie wiedziałem, że jesteś rezydentem podatkowym w Szwecji. Gdybyś płacił podatki w Polsce to dostawałbyś prawie 5000 zł. Swoją drogą gdzie twój patriotyzm, żeby płacić podatki w krainie lewactwa?

Już widzę, jak zarabiasz te 7k zł brutto..... I do tego z zakazem stadionowym. Tak wiem - prawo oczywiście uchwalone i zastosowane przez lewaków.
Zgłoś
Avatar
Marccelo 2012-08-04, 19:48
Heh jak się czyta pewne komentarze to nie wiem czy się śmiać z niskiego poziomu intelektu wypowiadających się, czy płakać bo to przecież większość w PL myśli podobnie. Piszą dzieciaczki, które o polityce wiedzą ile im tatuś powiedział i co dowiedzieli się z mainstreamowych mediów. Zero interesowania się portalami politycznymi nie zależnymi. Argumenty, że bez podatków nie będzie dróg i z Batmana się dowiedzieli jak to by było gdyby... Pis jest be a HGW cacy, że żadna partia nic nie zmieni. Aż szkoda mojego wysiłku by to komentować. Wy komentatorzy jesteście pewnie młodzi, stałej pracy nie mieliście, za internet płaci wam mama, michę macie a na głowę wam nie pada. Jak będziecie musieli pracować od stycznia do czerwca na skurwysyńską rozpasaną władze to zaczniecie myśleć inaczej. Czy naprawdę nie widzicie co się w ty kraju dzieje? Nie oceniam osoby Winnickiego ale argumenty które przytacza nie są wyssane z palca. Dla was "kibol" to osoba przedstawiona w TVN (Tusk Vision Network) czyli łysy przygłup. Ja obracam się w szerokim przekroju społeczeństwa i często Ci łysi to inżynierzy, informatycy, prawnicy czy lekarze. Natomiast lizus rządu w rejbankach i spedalonych rurkach jest kimś po humanistycznym kierunku na garnuszku rodziców. Dla mnie nie ma się co dziwić, że władza zostaje wygwizdana, patriotyczna młodzież chce coś przekazać władzy pochowanej w gabinetach "Kto sieje wiatr, ten zbiera burze" .
Pozdro dla myślących!
Zgłoś
Avatar
Prometheus_Coprophagus 2012-08-04, 20:01
Pater patriae napisał/a:

Mylisz panslawizm z neoslawizmem...



Być może - rozwiń wątek, zobaczymy.

Pater patriae napisał/a:

A, żydów obwiniał o rozbiory (jako jeden z czynników), z tego powodu, że przez nich nie rozwinęło się mieszczaństwo, które dało by jakiś odpór szlachcie, a żydzi nigdy nie byli i nie chcieli być Polakami, co prowadziło do tego, że nie obchodziły ich interesy Polski..



Raz - mieszczaństwo, niezależnie od swojej struktury etniczno-wyznaniowej, nie miało wpływu na władzę. W przeciwieństwie do szlachty. I nie widzę w tym żadnej winy żydów.
Dwa - nie chce mi się wertować książek (na 90% Szczur lub Manteuffel), ale coś mi świta, że od XVII wieku podleganie pod prawo miejskie było obarczone cenzusem wyznaniowym. Żydzi mieli w tej kwestii pod górkę, co jest następnym ciosem osłabiającym teorię Dmowskiego.
Trzy - pamiętaj, że idea narodu jako wspólnoty etnicznej jest pomysłem, który na ziemiach polskich pojawił się w czasach porozbiorowych. Wcześniej mógłbyś urodzić się we Francji, od urodzenia mówić po Włosku, a jednocześnie reprezentować naród (w politycznym rozumieniu tego słowa) polski.
Zgłoś
Avatar
Pater patriae 2012-08-04, 20:18
Cytat:

Być może - rozwiń wątek, zobaczymy.



Chodzi mi o to, że napisałeś "że marzyło mu się federacyjne superpaństwo słowiańskie pod wodzą Rosji.", a to podchodzi pod panslawizm, natomiast Dmowski związany był z neoslawizmem, czyli wspólnota Słowian, tylko, że Rosjanie nie stali na ich czele, lecz byli jeżeli już to tylko członkami , coś jak Jugosławia, jednakże ten ruch był łagodnie mówiąc niewypałem.

Cytat:

Raz - mieszczaństwo, niezależnie od swojej struktury etniczno-wyznaniowej, nie miało wpływu na władzę. W przeciwieństwie do szlachty.



No i właśnie o to chodzi, nie zdołało się zjednoczyć i stworzyć jakiejś siły, tak jak w innych krajach, a Dmowski upatrywał w tym po części winę żydów.

Cytat:

Dwa - nie chce mi się wertować książek (na 90% Szczur lub Manteuffel), ale coś mi świta, że od XVII wieku podleganie pod prawo miejskie było obarczone cenzusem wyznaniowym. Żydzi mieli w tej kwestii pod górkę, co jest następnym ciosem osłabiającym teorię Dmowskiego.



A czy nie jest wręcz przeciwnie, w kraju gdzie prawo miejskie było tak stworzone przez szlachtę, żeby ograniczyć rolę mieszczan?

Cytat:

Trzy - pamiętaj, że idea narodu jako wspólnoty etnicznej jest pomysłem, który na ziemiach polskich pojawił się w czasach porozbiorowych. Wcześniej mógłbyś urodzić się we Francji, od urodzenia mówić po Włosku, a jednocześnie reprezentować naród (w politycznym rozumieniu tego słowa) polski.



Tak, tylko, że żydzi się nie asymilowali zbytnio, są oczywiście wyjątki, ale spójrz na litewskich tatarów, można ? można..
Zgłoś
Avatar
Prometheus_Coprophagus 2012-08-04, 20:37
Niezależnie od szans realizacji koncepcji neoslawistycznych - kto miał największe szanse stanięcia na czele teoretycznej wspólnoty państw słowiańskich? I na ile prawdopodobne, że jeśli byłaby to Rosja, doszłoby do prób inkorporowania wzmiankowanych państw do jej terytorium, pod bezpośrednią władzę Moskwy?
Wniosek - inna metoda, cel ten sam.

Pater patriae napisał/a:

A czy nie jest wręcz przeciwnie, w kraju gdzie prawo miejskie było tak stworzone przez szlachtę, żeby ograniczyć rolę mieszczan?



Sięgnijmy do genezy idei prawa miejskiego - sięga ono czasów feudalnych, gdy podział zbliżony do dzielnicowego być dość powszechny. Prawo miejskie dawało jako-taką ochronę przed zapędami lokalnych możnowładców (podobnie jak miasta, podlegających królowi). Znowu - gdzie tu wina żydów?
Zgłoś
Avatar
Pater patriae 2012-08-04, 21:03
Cytat:

Niezależnie od szans realizacji koncepcji neoslawistycznych - kto miał największe szanse stanięcia na czele teoretycznej wspólnoty państw słowiańskich? I na ile prawdopodobne, że jeśli byłaby to Rosja, doszłoby do prób inkorporowania wzmiankowanych państw do jej terytorium, pod bezpośrednią władzę Moskwy?
Wniosek - inna metoda, cel ten sam.



Możliwe, ale sam rozumiesz, że stwierdzenie "Dmowski marzył o federacyjnym superpaństwie słowiańskim pod wodzą Rosji" mocno mija się z prawdą.. Z resztą Rosja była wtedy de facto stanie wojny domowej, więc wszystko możliwe.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie