18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Kibole powstańcom
Hauer88 • 2012-08-04, 11:20
Ładnie przywitano przedstawicieli "nieRządu".

Uwaga! Ciulowaty mikrofon rejestrował dźwięk.



Dodatkowo okolicznościowa oprawa od 3:40 zaprezentowana w Austrii - nie pozwolono wywiesić jej w Polsce podczas meczu towarzyskiego z Borussią Dortmund...

Zgłoś
Avatar
!Timon 2012-08-04, 21:05
@Pater patriae
Szanuje Dmowskiego, ale gdyby był tak charyzmatyczną postacią jak Piłsudski to on byłby wtedy u władzy. Jak już napisałem niestety nie był - mimo wielu może i milionów sympatyków to Piłsudski był bardziej podziwiany. Wtedy panował w Polsce prawdziwie wolny rynek dla liderów - zwyciężył w duchu kapitalistycznym najskuteczniejszy

@Prometeus Coprophagus

Zbyt pobieżnie przeczytałem Twoje posty wcześniej stąd moje odpowiedzi. Właściwie jakie jest Twoje stanowisko w całej tej sprawie? Oczywiście polskimi czcicielami Hitlera [nie pisze o tych co robią to 'dla zgrywu'] to każdy z IQ powyżej mchu gardzi.

@prof. Matolewicz

Masz rację, że słowo 'komuna' to w tym wypadku hiperbola, ale wynika to tylko z powodu poczucia zagrożenia.
Co do tego, że państwo 'okrada' w podatkach:
Zgadza się, że większość może i woli publiczne szkoły czy leczenie, ale jest mniejszość która nie chce brać w tym udziału. Dlaczego jej nie wolno? Oni nie chcą nic z tych usług i nie chcą za nie płacić skoro z nich nie korzystają.
Jeśli zmuszanie ich do płacenia jest ok bo tak chce większość to dyskryminacja ze względu na rasę/płeć/orientacje/zarobki też jest ok bo większość ludzi to robi.
Zgłoś
Avatar
Pater patriae 2012-08-04, 21:08
Cytat:

Wtedy panował w Polsce prawdziwie wolny rynek dla liderów - zwyciężył w duchu kapitalistycznym najskuteczniejszy



Ekhm, jeżeli tak nazywasz zamach stanu
Zgłoś
Avatar
Prometheus_Coprophagus 2012-08-04, 21:21
@Pater patriae, mea culpa, zagalopowałem się. Chociaż skutek mógłby być podobny, a sytuacja w Rosji po 1917 roku wcale tego nie utrudniała - może szybciej wpadliby na pomysł niesienia rewolucji na zachód, a wtedy sytuacja z 1920 roku miałaby miejsce nieco wcześniej i wcale nie jest powiedziane, że zakończyłaby się dla nas korzystnie.

@!Timon, moje stanowisko? Tak samo gardzę politykami i kibolami (nie mylić z kibicami, jest przeogromna różnica).
A co do tego, że obecna władza jest paskudna - zgadza się, jest. Ale za rządów jakiejkolwiek innej władzy (PiS, SLD, JKM, Palikot, Pinochet, Budda, czy kogo tam chcecie) wcale nie byłoby lepiej. Po prostu leciałyby inne kłamstwa dla ogłupienia elektoratu.
Zgłoś
Avatar
wodnik 2012-08-04, 21:40 1
ile to trzeba miec inteligencji zeby isc na marsz powstania i pokazywac swoja niechcec do polityki ?
jestescie tepi jak kilo małży... sorry nie w liczbie mnogiej. tylko ta osoba ktora to zaczela , bo wiem ze jak jeden cos krzyknie to i reszta leci z tym.

tak uczciliscie ofiary waszego (!) powstania !

wlasnie za to gardzi wami caly kraj

tak jestem z Górnego Śląska ale mam szacunek do ludzi poleglych tam. ale zostalismy tutaj wychowani w nienawisci do was ! do tych ktorzy uwazaja sie za lepszych !
Zgłoś
Avatar
Kozar 2012-08-04, 22:12
kibole tak spadli na psy że nawet "niezależna" ich wspiera
Zgłoś
Avatar
!Timon 2012-08-04, 22:50
@Pater patriae

Ten zamach stanu byłby niemożliwy przy braku poparcia wojska/społeczeństwa, które uzyskał przed zamachem. Żebyś nie myślał, że uważam Piłsudskiego za świętego. Jego wizja rozwoju gospodarczego państwa była tragiczna, ale jego roli w wojnie polsko-bolszewickiej pominąć nie można. Przypominam, że kontrowersyjny tzw. 'Cud nad wisłą' był punktem zwrotnym, ale jeszcze nie decydującym o wyniku konfliktu. Też mi się nie podoba, że socjalista w dużej mierze obronił nasz kraj, ale nie uznanie zasług byłoby godne lewaka

@Prometeus Coprophagus

Nie zgodzę się z Tobą, że w Polsce nie da się wybrać dobrej władzy bo inne kraje jakoś potrafią się pomimo demokracji rozwijać. W tym kraju nie żyją same skurwysyny, tylko niestety w Polakach przez lata 'komuny' wyrobiła się wręcz niechęć do słuchania prawdy.
Cieszą się jak dzieci słysząc pierdolenie o zielonej wyspie, euro na które nas zwyczajnie nie było stać, czy o 'PRZEJEZDNYCH' autostradach które budują od chuj wie kiedy za chuj wie ile tak naprawdę.
Niestety gdyby tylko jakiś polityk odważył się powiedzieć 'proszę państwa jest źle, żyjemy od paru pokoleń na kredyt, na to i tamto nas nie stać, musimy robić reformy' to od razu ma poparcie ~3%
Zgłoś
Avatar
fhMichaelo 2012-08-04, 23:44
konkor napisał/a:

oczywiście jak ktoś jest przeciwko faszystowskiemu PISowi czy MW to jest lewakiem nie można mieć prawicowych poglądów (szczególnie jeśli chodzi o gospodarkę) i być przeciwko skrajnej prawicy? Przecież dokładnie taki był Piłsudski. Co? LEWAK????



Piłsudski był socjalistą - czyli lewicowcem... (PPS - Polska Partia SOCJALISTYCZNA)

Dodam, że dyskusja między panami Prometeus Coprophagus, a Pater patriae jest (była?) bardzo ciekawa i na poziomie. Szkoda tylko, że kilku debili musiało wpieprzyć się między słowa i chrzanić głupoty.
Zgłoś
Avatar
konkor 2012-08-04, 23:46
a kto teraz nie jest lewakiem jeśli chodzi o gospodarkę? Korwin pier...oli farmazony a i tak niczego nie dałby rady zmienić. miliony starszych ludzi dostaje emerytury mimo że nie mieli w swoim życiu ani jednego dnia składkowego... dodatkowo pasożyt w postaci KK nie do ruszenia, kasę płacić trzeba zaborcy...

ogólnie - politycznie kupa, ale jako kraj i naród przemy do przodu co nie podoba się skrajnym prawicowcom. Przecież takiemu kaczorowi czy hoffmanowi marzy się kataklizm na miarę Grecji. oni o to się modlą, bo to jedyna droga do władzy. To nie jest patriotyzm!!!!!!!!!!
Zgłoś
Avatar
!Timon 2012-08-05, 0:10
@konkor
Hoffman czy Kaczor to centro-lewica.
Jestem ciekaw kogo rozumiesz pod pojęciem 'skrajnej prawicy' bo uśmiecham się na samą myśl jaką definicję wymyślisz. Skrajna prawica na dzień dzisiejszy to Kongres Nowej Prawicy i praktycznie tylko ta jedna partia i ludzie z nią związani.
Zrób sobie wycieczkę na zachód, ale nie z biura podróży i zobacz jak 'przemy na przód' zostając dalej 20 lat za Niemcami czy Francją.
Zgłoś
Avatar
Prometheus_Coprophagus 2012-08-05, 0:46
!Timon napisał/a:

Nie zgodzę się z Tobą, że w Polsce nie da się wybrać dobrej władzy bo inne kraje jakoś potrafią się pomimo demokracji rozwijać.



Tutaj stwierdziłem (a nawet to stwierdzenie uargumentowałem), że w Polsce nie da się na dzień dzisiejszy wybrać dobrej władzy.

!Timon napisał/a:

W tym kraju nie żyją same skurwysyny, tylko niestety w Polakach przez lata 'komuny' wyrobiła się wręcz niechęć do słuchania prawdy.



Widzę to trochę inaczej - przez pół wieku Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej utarło się u nas przekonanie, że polityk to zakłamana kurew, a brak widocznych zmian na lepsze przez kilka lat po 1989 roku (zwłaszcza do roku 1994, kiedy jako-tako zaczął stabilizować się poziom cen) tylko umocnił to przekonanie i do tej pory najbardziej zainteresowani, to jest politycy, nie zrobili zbyt wiele aby to zmienić.

!Timon napisał/a:

Niestety gdyby tylko jakiś polityk odważył się powiedzieć 'proszę państwa jest źle, żyjemy od paru pokoleń na kredyt, na to i tamto nas nie stać, musimy robić reformy' to od razu ma poparcie ~3%



Mam tylko nadzieję, że ta wypowiedź nie jest preludium dla pro-korwinowskiego wywodu. Wydajesz się być mądrym gościem i wierzę, że zdajesz sobie sprawę z tego, że w polskiej polityce nikt nie jest święty, nawet łysiejący pan w muszce.

Pozdrawiam.
Zgłoś
Avatar
!Timon 2012-08-05, 1:22 1
Prometeus Coprophagus napisał/a:



Mam tylko nadzieję, że ta wypowiedź nie jest preludium dla pro-korwinowskiego wywodu.



Nie miałem zamiaru przywoływać postaci Korwina bo nie samym Korwinem prawica stoi. Jestem zwolennikiem prawicy z prostych powodów - żeby bawić się w socjalizm, kapitalizm musi najpierw na niego zarobić. Wierzę, że można znaleźć uczciwych liderów tzw. ideowców. Uczciwych nie znaczy świętych. Polityk jak świat światem zawsze wykorzystywał swoje koneksje w różnych celach, ale wystarczy, że szary Kowalski odczuje przy tym mniejszą presję podatkową i będę usatysfakcjonowany.
Zgłoś
Avatar
ans83[Ż] 2012-08-05, 16:09
po raz kolejny komuszki z 7egii pokazali swoje zakłamanie i hipokryzje... jak się eybuchło powstanie to żołnierze armii czerwonej nie brali w nim udziału, więc jakim prawem cwe7ki sobie przypisują jakiekolwiek prawo do używania symboliki PW???
Zgłoś
Avatar
trippers 2012-08-06, 0:06
A ja cierpliwie poczekam, aż wszystko w tym kraju pierdzielnie.
Sytuacja jest taka, od kilkudziesięciu lat jedziemy na kredytach, PRL też się liczy, bo ich długi to nasze długi.
Sytuacja jest jak w normalnej rodzinie, rodzina się zadłuża, by opłacać życie na takim a nie innym poziomie, utrzymać w domu spokój ( kieszonkowe dla leniwych dzieci, na ciuchy dla żony, telewizor itd.). Dług spokojnie rośnie, rosną też raty i odsetki i IIIRP bierze coraz więcej nadgodzin, fuchy ( w naszym wypadku rosną podatki itp.) by zwiększać dochody, zamiast zmniejszać wydatki. Problem polega na tym, że doba ma 24 godziny, miesiąc cirka 30 dni i istnieje pewna górna granica, oznaczająca próg możliwych dochodów do osiągnięcia. W pewnym momencie krzywe wykresu się rozejdą i wszystko padnie.

Co do dochodów, to jak z fuchami, zdesperowany pracownik, będzie brał coraz niższa stawkę i gorsze fuchy, efektywność pracy spada...

W przypadku państwa wzrost dochodów i obciążeń dławi rynek i w dłuższej perspektywie negatywnie odbija się na dochodach. I tak 3% wzrost obciążeń, powoduje krótkotrwale wzrost dochodów o 3%, a w perspektywie roku dwóch już tylko 1,5- 2 %. A z rynku kasa ginie.
Zgłoś