18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 19:24
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 2024-09-13, 13:31
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: 51 minut temu
Kim naprawdę był Nikola Tesla?
Muzz • 2012-10-28, 2:15
"Kogo uważasz za najwybitniejszego naukowca naszych czasów?"
Jeśli twoją odpowiedzią był Einstein i chcesz się dowiedzieć dlaczego nie masz racji - warto żebyś zobaczył poniższy materiał.



(Tak, wiem - długie. Jeśli 20 minut czytania i myślenia sprawia ci problem to idź pooglądaj TVN. Sadistic także uczy, nie tylko bawi )
Zgłoś
Avatar
k................i 2012-10-28, 10:49 17
Tak mnie wkurzyłeś tym filmikiem, że aż się zarejestrowałem.
Po pierwsze jak można powiedzieć, że Einstein nic nie wynalazł. Efekt fotoelektryczny, współtwórca korpuskularno-falowej teorii światła i tutaj tak zjechanej teorii względności, która zrewolucjonizowała nasze myślenie. To dzięki niemu udało się przewidzieć takie rzeczy jak czarne dziury!
Po drugie jak można powiedzieć, że nauka opiera się na dogmatach.. każde stwierdzenie w nauce nawet jeśli nie jest w 100% potwierdzone nie wzięło się z powietrza. Mamy albo dowody albo na zasadzie wnioskowania przewidujemy niektóre rzeczy. W religii Jezus latał po wodzie i musisz w to wierzyć, a w nauce jak masz inne zdanie to wystarczą dowody żeby przekonać innych. Tesla ich nie miał i nie obalił teorii Einstein'a. Był geniuszem i możne nawet większym niż Einstein, ale to nie znaczy, że Einstein nic nie wynalazł.
I na koniec autor filmu nie ma racji Tesla nie wynalazł wszystkiego co nas otacza!

Ktoś religijny wymyślił sobie teorie spiskową i przy okazji chce nawrócić ludzi na sadistiku.. wal się z takimi głupotami.
Zgłoś
Avatar
Feragas 2012-10-28, 10:56 16
@up

Einstein tego nie wymyślił to są tylko "Teorie". Nie wymyślił niczego co można używać w praktyce rzeczywistej.
Zgłoś
Avatar
Szprotka 2012-10-28, 10:58
Ciekawe ale trzeba ogladac to z lekkim dystansem.
Zgłoś
Avatar
gaijin 2012-10-28, 10:59 3
@Feragas

Jak w szkole nie uważałeś, to chociaż w internecie poczytaj a nie bzdury opowiadasz...
Zgłoś
Avatar
bonCziki 2012-10-28, 10:59
tesla po prostu zostawl wydmuchany bez mydla przez edissona i tyle, gdyby edison nie byl chujem i razem by wspolpracowali, doslownie, a nie jak to mialo miejsce to moze nasz swiat bylby w obecnej chwili o cale pokolenie technologiczne do przodu
Zgłoś
Avatar
Layne 2012-10-28, 11:04 7
Wynalazki pana Tesli obecnie otaczają nas i nie potrafimy sobie wyobrazić życia bez tej technologii.. Jednak w tamtych czasach społeczeństwo wychodziło z założenia "po co nam prąd? w jaskini żyje się całkiem fajnie". Ludziom nie mieściło się to wtedy w głowach. Stąd ta niepopularność... Z perspektywy czasu można stwierdzić, że Tesla był jednym z ostatnich wynalazców działających na zasadzie "ja na moim podwórku". Niewiele później nauka ewoluowała - a wielkie teorie powstawały przy współpracy wielu naukowców (np. mechanika kwantowa). Jednak mimo geniuszu Tesla mylił się co do teorii Einsteina, które okazały się prawidłowe, a Einstein twórca wielkich teorii mylił się również - był przecież wielkim przeciwnikiem mechaniki kwantowej. My współcześni korzystamy zarówno z odkryć Tesli, Einsteina i dobrodziejstw mechaniki kwantowej, pokazuje to że nikt nie jest nieomylny, a my powinniśmy być wdzięczni i pamiętać o wszystkich tych wielkich odkrywcach...
Zgłoś
Avatar
obrzutw 2012-10-28, 11:12 4
Tesla wielkim wynalazcą był i basta, ale sam dokument został przygotowany tendencyjnie.

Jak zaskakująca liczba produkcji tego typu kończy się na NWO i masonerii. Czasami mam wrażenie, że są ludzie, którzy wierzą, że kształt ich kupy jest sterowany przez żydowską, masoneryjną i pozaziemską elytę bankierów i amerykańskich polityków.

Spiski istnieją i sięgają głęboko, ale bez przesady. Nie ma ludzi nieomylnych, ani takich co zawsze się mylą - Tesla mógł być geniuszem, ale mógł się też mylić. Tak jak Einstein, Edisson, Newton itp.

Rozsądek leży po środku.
Zgłoś
Avatar
qbcki 2012-10-28, 11:16
do krzysiekmazi:

Po co sie wkurwiasz, czytam bardzo dużo na te tematy i studiuję, a sądząc po opisach i wypowiedziach tego kolesia z filmiku musi być PASTOREM kurwa... a tesla go łechce bo jest mało znany (dziwne że nie powiedział ze jego stary był pastorem) i na nim może swoje przykłady biblijne przytaczać. Niedługo pewnie wjedzie na Darwina, że był księdzem, albo na Hawkinga czy Newtona, że wierzyli w osobowego boga do 12 roku życia wiec to świadczy jak najbardziej za jego istnieniem. Pełno takich filmów w necie. Szkoda nerwów na plebs i glupotę...
Poszukaj sobie o Tesli i o wojnie z Edisonem. Edison był bogatym inteligentnym cwaniakiem, a Tesla geniuszem ktory przybył z europy na statku prawie na gapę z pustymi kieszeniami.

Najfajniejszych faktów z jego życia nie przytoczył bo były mu nie potrzebne do propagandy jezusowej...
A mianowicie: Kiedy tesla był chlopcem mial zdjęcie wodospadu Niagara i juz wtedy ubolewał, że ogrom tej energii wodnej się marnuje i planował, że coś z tym zrobi. Po czym pojechal do ameryki na gapę z dolarem w kieszeni, a zbudował Elektrownię kilkuturbinową która zasilała całe miasta. Pomijam już jego dziesiątki patentów na inne wynalazki ktorych używa się z powodzeniem do dziś.

Podsumowaniem:
Jeśli ktoś umniejsza Einsteina, bo Tesli "marketingowo" nie poszło i szuka na siłę błędów w jego teorii, dodając, że sam się do tego przyznawał NIE CYTUJĄC Z PRZYPISEM. Może possać mi pałę.

Tesla był wielki, Einstein był wielki, który większy? Mogą powiedzieć suki które z nimi spały - choć moglibyście się pośmiać jak z niektórych przekładów wiadomo, Tesla miał wiele suk które za nim biegały a on traktował je jak zło i nie chciał ich ruchać... :]
Zgłoś
Avatar
zajete1 2012-10-28, 11:22 1
krzysiekmazi napisał/a:

Tak mnie wkurzyłeś tym filmikiem, że aż się zarejestrowałem.
Po pierwsze jak można powiedzieć, że Einstein nic nie wynalazł. Efekt fotoelektryczny, współtwórca korpuskularno-falowej teorii światła i tutaj tak zjechanej teorii względności, która zrewolucjonizowała nasze myślenie. To dzięki niemu udało się przewidzieć takie rzeczy jak czarne dziury!
Po drugie jak można powiedzieć, że nauka opiera się na dogmatach.. każde stwierdzenie w nauce nawet jeśli nie jest w 100% potwierdzone nie wzięło się z powietrza. Mamy albo dowody albo na zasadzie wnioskowania przewidujemy niektóre rzeczy. W religii Jezus latał po wodzie i musisz w to wierzyć, a w nauce jak masz inne zdanie to wystarczą dowody żeby przekonać innych. Tesla ich nie miał i nie obalił teorii Einstein'a. Był geniuszem i możne nawet większym niż Einstein, ale to nie znaczy, że Einstein nic nie wynalazł.
I na koniec autor filmu nie ma racji Tesla nie wynalazł wszystkiego co nas otacza!

Ktoś religijny wymyślił sobie teorie spiskową i przy okazji chce nawrócić ludzi na sadistiku.. wal się z takimi głupotami.


Czarne dziury- tu już wpadłeś , bo przecież "nie wiadomo co tam jest , co tam sie dzieje. Wszystkiego możemy się domyślać" i tam już są teorie nie potwierdzone niczym ...
Zgłoś
Avatar
Plecionkarz 2012-10-28, 11:39 1
Większa afera była z Izaakiem Newtonem i Thomasem Youngiem. Ten żyd przypisywał sobie dorobek naukowy Younga a po jego śmierci zniszczył wszystkie obrazy które go przedstawiały, starał się go wymazać z historii.
Zgłoś
Avatar
lapsikoss 2012-10-28, 12:03
Jak ktoś się interesuje, to tu trochę jest:
teslasociety.com/teslascottishconnection.htm

Obaj z Einsteinem byli zajebiści, ale ludzie wolą popadać w skrajności i psuć innym zabawę
Zgłoś
Avatar
Bachowski 2012-10-28, 12:04
Nie rozumiem czym się tak jaracie. Ogromna część wynalazków, które przypisuje się Tesli zostały odkryte przez jego zespół badawczy a Tesla je tylko opatentował pod swoim nazwiskiem. Owszem, łebski koleś, ale jeszcze bardziej sprytny.
Zgłoś
Avatar
zaba711 2012-10-28, 12:05
O boże po co wy się kłócicie ? O odmienne zdania ? Jeden jest nie douczony, drugi jest nie douczony i się kłócą O MATKO !! Ja odebrałem wrażenie ze wstawki takie że ktoś jest zafascynowany Telsa i chce zrobić wszystko żeby ktoś jeszcze docenił Telse, niestety kosztem Einsteina. Jak dla mnie oby dwaj byli wielcy tak samo jak Maxwell, Amper, Biot, Clapeyron, Edison, Hertz, Kirchoff, Lorentz, Newton, Ohm, Young, Volta i wiele innych. I nie można stwierdzić który z nich wszystkich jest najwspanialszy bo każdy z nich przyczynił się w bardzo wielkim stopniu do poznania i rozwoju świata. I proszę Was nie próbujcie znaleźć tego "najwspanialszego" bo wszyscy są wspaniali.

PS.
Oczywiście nie tak jak ja
Zgłoś
Avatar
j................1 2012-10-28, 12:16
Jako ze uwazam Tesle za jednego z najwiekszych naukowcow ze wzgledu na praktyczne podejscie do problemow a nizeli czysto-teoretyczne teorie naukowe to uwazam ze popelnil wiele bledow odnosnie swojego zachowania.

Byl introwertykiem, outsiderem i po prostu nie chcial wielkiej chwaly, medali (hispter wsrod ludzikiej pogoni bycia zauwazonym). Dla niego liczyla sie po prostu nauka i rozwiazywanie problemow. Jesli mialbym porownywac to porownal bym go z (w sumie jednym z moich ulubionych postaci w serialach) Dr. Housem.
Zgłoś
Avatar
madmax49 2012-10-28, 12:21
Żydki wesoło trzaskają w kominku
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie