18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (6) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 26 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:05
Filmik z dwoma autami przejeżdżającymi na czerwonym ( z czego jeden to wieśwagen gofr ) zainspirował mnie , żeby w końcu wrzucić długo chowany materiał . Niżej będzie mój dłuższy wywód na temat kierowcy z filmu , jeżeli ktoś nie ma ochoty czytać , to odsyłam od razu do filmu . Co by nie przedłużać :



I teraz tak - specjalnie zostawiłem ostatni fragment z tym samochodem , żeby było widać godzinę - jechałem za nim od 14:58 do 15:24 - prawie 26 minut . Mimo że ja jechałem wysokim busem - mało mocy , duża masa , duży opór powietrza , to nie był w stanie uciec mi przez te kilkadziesiąt kilometrów , chociaż robił co mógł . Żeby jeździć dobrze samochodem trzeba podejmować szybko poprawne decyzje i jeździć zdecydowanie , a facet wyprzedza na krzyżówce i mając 30 metrów miejsca zaczyna hamować na lewym pasie , żeby po chwili rozpędzić się prosto na ciężarówkę ( szkoda że się frajerze nie rozje*ałeś ) . I tak wyglądało to przez prawie 26 minut - tam gdzie nie można wyprzedzać , nawet w miejscowości i przy linii ciągłej jechał slalomem od lewej do prawej , żeby tylko zajrzeć czy wolne i wyprzedzić , a tam gdzie było kilkaset metrów prostej to chował się za autami i zaczynał wyprzedzać dopiero jak w lusterku zobaczył mnie rozpędzającego się lewym pasem . Największym zaskoczeniem był dla mnie sam kierowca , myślałem standardowo - wieśwagen pASSat , więc jedzie pewnie 20-letni łysy debil , ale okazało się , że nie . Jak stanąłem na światłach obok niego , to zobaczyłem brzydkiego faceta koło 40-stki . Warunki jak widać zimowe i stały po drodze rozbite auta . To chyba wszystko co chciałem napisać , tym razem jeszcze nie będę się rozwodzić na temat samej marki , której nienawidzę z całego serca i mam już tyle materiału , że z samych wieśwagenów mógłbym zrobić kilkunastu minutową kompilacje , a jakbym chciał wrzucić zdjęcia wszystkich zwieśniaczonych gofr'ów i pASSat'ów , to by serwerów sadola nie starczyło .

Ps. Tylko w 720p , bo jest ograniczenie do 50mb... , a jakbym umiał to wrzuciłbym tę dłuższą część w spoiler , polecam full screen , ostatnie sceny żeby pokazać godzinę i numery .
Zgłoś
Avatar
SOOPER 2013-12-28, 18:52
najgorsze co moze byc w jezdzie samochodem to zbyt pewnosc siebie i niezdecydowanie...
Zgłoś
Avatar
Madroxx 2013-12-28, 19:01 1
@Znawca87

Tyś chyba nigdy auta nie miał. To powiedz w czym masz droższe części nie licząc BMW i Audi ? Co może Deawoo gdzie do Matiza wahacz kosztuje 30zł czy Fiat gdzie za połowę ceny w Passacie robisz całe zawieszanie...

Prawda jest taka, że 99% samochodów sprowadzanych do PL jest z Niemiec i dlatego najwięcej jest WV. Bo Niemcy w porównaniu do nas szanuje swoją markę a nie wyprzedają zakładów jak w my.
Zgłoś
Avatar
Aneta18 2013-12-28, 19:06
Nauczylem sie jezdzic w anglii. Grzecznie, kulturalnie. Nie mam problemu z wpuszczeniem kogos, ustapie pieszemu etc. Jebac burakow.
Zgłoś
Avatar
Znawca87 2013-12-28, 19:07
Madroxx napisał/a:

@Znawca87

Tyś chyba nigdy auta nie miał. To powiedz w czym masz droższe części nie licząc BMW i Audi ? Co może Deawoo gdzie do Matiza wahacz kosztuje 30zł czy Fiat gdzie za połowę ceny w Passacie robisz całe zawieszanie...

Prawda jest taka, że 99% samochodów sprowadzanych do PL jest z Niemiec i dlatego najwięcej jest WV. Bo Niemcy w porównaniu do nas szanuje swoją markę a nie wyprzedają zakładów jak w my.



Masz tansze czesci do tych marek co wymieniłes a co z awaryjnością ? Powiedz mi że takim Deawoo pojezdzisz dłużej niz oplem albo vw. Miałem 2 samochody póki co sam o nie dbam i naprawiam i wiem o czym mówie.
Zgłoś
Avatar
sozi890 2013-12-28, 19:10
Dam se kurwa glowe urwac ze to Passat...
Nie czaje jak ktoss poruszajacy sie duzo po drogach (i na dodatek facet) jadac kilkanascie kilometrow za tym samym samochodem moze nie odrozniac Golfa od Passata...
Zgłoś
Avatar
karamon 2013-12-28, 19:16
Niemieckie auta maja opinię mało awaryjnych i to fakt, jak nie trafi ci się taxa której licznik przekręcił turas i dwóch handlarzy u nas to można tym jeździć i jeździć
Zgłoś
Avatar
Madroxx 2013-12-28, 19:17
Np.

Scenic od nowości. Nigdy nie był u mechanika.

Matiz też od nowości w domu - w ciągu 11 lat wymieniona 2 razy linka od sprzęgła, nowe progi. No i przednia szyba z winy producenta.

Opel też bardzo fajne autka,
Skoda - mało popularne

Można jeszcze dużo ciekawych marek wymieniać.
Zgłoś
Avatar
blacov 2013-12-28, 19:26
Taki styl jazdy predzej czy pozniej dowiezie go na harda. Kilka slow na temat roznicy widocznosci z busa a osobowki. Logiczne jest ze im wyzej siedzisz tym dalej i lepiej widac ( nic nie zaslania). Tutaj problemem sa poprostu kretynskie decyzje pacjenta z passata a nie braku widocznosci. Jezdzilem sporo "anglikiem" w Polsce i da sie bezpiecznie jechac i w miare dynamicznie. Wszystkim radze sie stosowac sie do zasady "Nie widze nie wyprzedzam" a napewno nie wyladujecie na hardzie.
Zgłoś
Avatar
gadom 2013-12-28, 19:44 1
Nie rozumiem hejtu na marki samochodów... Ja lubię zarówno VW jak i BMW. Opel jest ok, ale to jednak półka niższa nawet od VW - wychodzi przy rzeczach trywialnych jak wymiana żarówki, czy dowolna mała naprawa czegokolwiek.

Jestem właśnie w trakcie przesiadki z Golfa IV na Astrę J i oba stoją na podjeździe - oba brane z salonu więc nie jakieś "bezwypadkowe" z moto.de. Golfem ładnych parę lat jeździłem (dostałem po ojcu - pierwsze auto nie wstyd od taty przyjąć) i mogę jednoznacznie powiedzieć, że ma lepiej zestrojony i dokładniejszy układ kierowniczy. Co więcej sam silnik jest elastyczniejszy i nie trzeba się nawahlować skrzynią biegów "żeby pojechał". Pomimo swojego wieku (13 lat) elementów malowanych w fabryce absolutnie nie bierze rdza. Dodam, że przez pierwszych 10 lat samochód nie był garażowany. Sam lakier jest lepszej jakości. Sam sobie myję auta przed domem i w tym starym "wieśwagenie" przemywam zderzak i maskę, a wszystkie martwe owady schodzą bez wielkiego problemu. Astrę muszę prawie polerować... Do tego (3-letnie auto) już ma odpryski na masce i zderzaku od kamieni strzelających spod kół innych samochodów. Do tego Opel poskąpił na osłonie pod silnikiem i non-stop dochodzi do wycieków ze zbiornika płynu do spryskiwaczy i niestety z chłodnicy. Naturalnie Golf miał swoje awarie, ale przez pierwszych 7 lat z tym autem się absolutnie nic nie działo i można je policzyć na palcach może nie jednej, ale obu rąk na pewno.

Tak więc ja się nie dziwię, że wszyscy kupują te samochody, bo są po prostu dobre. W przyszłości na pewno wybiorę VW zamiast Opla. A gdyby finanse pozwalały, to poszedłbym w beemkę. Mówta co chceta, ale chyba nie ma teraz solidniejszych, ani lepiej wykonanych samochodów na rynku - niedawno byłem sceptyczny, ale pojeździłem bmw i mam najlepsze doświadczenia.

A tutaj kierowca jest debilem i nie potrafi jeździć. Zjebał egzaminator, że go nie upierdala na jazdach po dzień dzisiejszy.

P.S. Sprzedam srebrnego Golfa IV 1.6+LPG produkcja 99, pierwsza rejestracja styczeń 2000
Pełna powaga.
Zgłoś
Avatar
le_Roi_des_fous 2013-12-28, 19:58 1
up Nie nazywasz się przypadkiem mirek?
Zgłoś
Avatar
D................7 2013-12-28, 20:00
U mnie w rodzinie była Laguna II 2.0 benzynowy. Zrobiło się nią 398 tys. km, w tym czasie wymieniony został wahacz tylni, elektronika od czegośtam, bo mysz przegryzła kabelek, przednie hamulce i atrapy grilla, bo jakiś jełop próbował ukraść, a udało mu się jedynie zepsuć zaczepy.
To jak szybko eksploatuje się samochód zależy przede wszystkim od kierowcy i jego umiejętności.
A Laguny to fajne samochody. Nieporównywalnie wygodniejsze od konkurencji niemieckiej. A za cenę podstawowego odpowiednika z Dojczów można było kupić najbogatszą wersję francuza ze skórzaną tapicerką, podgrzewanymi siedzeniami, klimatyzacją automatyczną itp.
Zgłoś
Avatar
Lukasz2525 2013-12-28, 20:08
Przeczytałem pobieżnie komentarze .

To był oczywiście pASSat , strona do sprawdzania ubezpieczeń podaje 1.9 tdi 4motion .

Kamerka Prestigio 500 .

W razie crash testu zdaje się , że ja też bym oberwał ( albo poprawił )
Zgłoś
Avatar
e................n 2013-12-28, 21:53
masaq napisał/a:


Najeździłem się trochę busami w życiu i wiem jak to jest.



masaq napisał/a:


Wiek: 24



Idz spać.
Zgłoś
Avatar
kacperox 2013-12-28, 22:30 1
Wstawiam dla tych co latają VW, i poczuli się obrażeni

Zgłoś
Avatar
gjpk 2013-12-28, 22:33
Autor postu jest debilem, typowym debilem jeżdżącym po naszych drogach. Morda w kubeł i naucz się szanować innych użytkowników drogi.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie