18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Avatar
JaKuBoOo 2020-01-29, 21:06 1
IQ to wskaźnik umiejętności do logicznego myślenia, a nie sposób na mierzenie wiedzy.
Także nie, wychowanie w innej części świata ma się nijak do ilorazu inteligencji.
Zgłoś
Avatar
M00nSpeLL 2020-01-29, 21:08 1
korelacja nie oznacza przyczynowości. Rasiści rozumieliby to, gdyby sami nie byli kretynami xD
Zgłoś
Avatar
stir 2020-01-29, 21:09 1
Jak sprawdzalem ankiete na BGG (planszowki) i jest pytanie o rase. Na ~3500 respondentów 8 osob zaznaczylo rase samiwieciejaką. No to kurcze
Zgłoś
Avatar
T3RMINATOR 2020-01-29, 21:12
Duma zachowana bo jesteśmy dużo przed negroidami.
Zgłoś
Avatar
EdmundKemper 2020-01-29, 21:29 1
aaaaaaaaaaaaaa napisał/a:

A ja pójdę pod prąd.
Fakt. Żółci są statystycznie bardziej inteligentni od białych, biali od czarnych. To jest fakt.
Ale gdyby w Afryce wprowadzić cywilizację taką jak w Europie, a w Europie takie (generalnie) zacofanie jak w Afryce, to wyniki badań IQ byłyby inne.
Jak wychowasz się na zacofanej wsi, bez kontaktu z cywilizacją to statystycznie będziesz mniej inteligentny niż ktoś wychowany w dużym mieście, w dobrej szkole.



No, ale z jakiegoś powodu to w Afryce jest takie zacofanie. I to nie na przestrzeni ostatnich lat, ale wielu pokoleń wstecz.
Zgłoś
Avatar
N................X 2020-01-29, 21:30 3
Zanim wyjechałem z Polski miałem w głowie obraz czarnych kreowany przez amerykańskie filmy i teledyski.
Teraz spotykam na co dzień imigrantów z Kamerunu i Wybrzeża Kości Słoniowej.
Próbowałem nawet w ramach badań znaleźć wspólny język z kilkoma panienkami,
tzn chodziło o to, żeby ich język znalazł się tam gdzie ja lubię.
Szybko okazało się, że nawet w takim przypadku może istnieć bariera intelektualna,
a określenie "walenie głupa" przestaje być przenośnią.
Zgłoś
Avatar
aaaaaaaaaaaaaa 2020-01-29, 21:35 1
JaKuBoOo napisał/a:

IQ to wskaźnik umiejętności do logicznego myślenia, a nie sposób na mierzenie wiedzy.
Także nie, wychowanie w innej części świata ma się nijak do ilorazu inteligencji.



Tylko jak te IQ się mierzy??? Testem. Żeby zdać test na IQ z wynikiem "zadowalającym" trzeba rozumieć test.
Jak taki test ma zrozumieć murzyn z Sudanu, mieszkający w małej wsi, nie chodzący do żadnej szkoły, wychowujący się w otoczeniu takich jak on, nie znający tabliczki mnożenia, bo nie chodzi kurwa do szkoły??

np:
"Dziadek i babcia mają razem 154 lata. Ile lat ma dziadek, a ile babcia, jeśli babcia ma teraz dwa razy tyle lat, ile dziadek miał wtedy kiedy babcia miała tyle ile dziadek ma teraz?"

lub:
"W pewnym momencie dwie planety i gwiazda (dookoła której krążą owe planety) ustawiły się w jednej linii. Pierwsza planeta obiega gwiazdę w ciągu 2 lat, a druga z nich w ciągu 4 lat. Po ilu latach wszystkie trzy ciała niebieski ustawią się ponownie w jednej linii?"

Więc jak ktoś myśli, że pochodzenie, otoczenie, szkoła nie ma wpływu na IQ (przynajmniej wykazanego na podstawie testu na inteligencję) to niech pierdolnie się w łeb.
Zgłoś
Avatar
parolpl 2020-01-29, 21:36 2
Niby tak wysoko w rankingu, a jednak nisko. Testy IQ mają znikomą użyteczność; bo to jakby oceniać samochody po zbiorniku paliwa. Ludność z biedniejszych rejonów (nie tylko świata, ale i np. miast) pomimo niskiego wskaźnika IQ mogliby się wyróżnić w improwizowaniu, przetwarzaniu nieużytecznych przedmiotów itp. Testy IQ badają tylko część potencjału intelektualnego człowieka i jako tako nie powinno się generalizować ich ocenę jako całości potencjału intelektualnego. Z tej przyczyny testy są wciąż przekształcane i "modernizowane".
Zgłoś
Avatar
V4D3R 2020-01-29, 21:36
Piweczko za fakty ze świata nauki
Zgłoś
Avatar
dr_dex 2020-01-29, 21:41
Nigeria ewidentnie podpłaciła
Zgłoś
Avatar
czarnyrlz 2020-01-29, 21:42 1
Niby u nas przeciętna to 99 IQ? To kto głosował na pis w takim razie, jak każdy taki mądry...
Zgłoś
Avatar
Spidzio199 2020-01-29, 21:45 6
aaaaaaaaaaaaaa napisał/a:

Tylko jak te IQ się mierzy??? Testem. Żeby zdać test na IQ z wynikiem "zadowalającym" trzeba rozumieć test.
Jak taki test ma zrozumieć murzyn z Sudanu, mieszkający w małej wsi, nie chodzący do żadnej szkoły, wychowujący się w otoczeniu takich jak on, nie znający tabliczki mnożenia, bo nie chodzi kurwa do szkoły??
np:
"Dziadek i babcia mają razem 154 lata. Ile lat ma dziadek, a ile babcia, jeśli babcia ma teraz dwa razy tyle lat, ile dziadek miał wtedy kiedy babcia miała tyle ile dziadek ma teraz?"
lub:
"W pewnym momencie dwie planety i gwiazda (dookoła której krążą owe planety) ustawiły się w jednej linii. Pierwsza planeta obiega gwiazdę w ciągu 2 lat, a druga z nich w ciągu 4 lat. Po ilu latach wszystkie trzy ciała niebieski ustawią się ponownie w jednej linii?"
Więc jak ktoś myśli, że pochodzenie, otoczenie, szkoła nie ma wpływu na IQ (przynajmniej wykazanego na podstawie testu na inteligencję) to niech pierdolnie się w łeb.



To całkowicie wyjaśnia dlaczego w USA opaleni mają o 15-20 punktów gorsze wyniki od białych...
Zgłoś
Avatar
N................X 2020-01-29, 21:51
Żeby zrozumieć jaka jest przepaść pomiędzy wynikami , zobaczcie najpierw ten film

Zgłoś
Avatar
aaaaaaaaaaaaaa 2020-01-29, 21:53
Spidzio199 napisał/a:

To całkowicie wyjaśnia dlaczego w USA opaleni mają o 15-20 punktów gorsze wyniki od białych...



Ale czy ja napisałem,że w identycznych warunkach czarny statystycznie będzie równy białemu???
Zgłoś
Avatar
ProVVe 2020-01-29, 22:02 1
WujekMajkel napisał/a:

I to se k***a zrzuce na tel, bo nie chce mi się tłumaczyć tym pro emigracyjnym pojebom o co mi chodzi kiedy mówię, że czarni to debile.



Nic Ci to nie da... Robiłem tak to usłyszałem raz, że to z braku edukacji i rozwoju za dzieciaka. Drugi raz, że nie bada się całego kraju w Afryce i nie sa to rzetelne badania... Poza tym na zachodzie im sie wpaja, że nie ma różnic między rasami, a przynajmniej w inteligencji...
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie