18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
A absurdów ciąg dalszy na naszym podwórku...
Cytat:

Nie masz długów? To nieważne, bo komornik może przyjść i zabrać twoją własność np. za długi sąsiada. Taka sytuacja miała miejsce we wsi Kulany na Mazowszu. Do pewnego rolnika przyjechał komornik i stwierdził, że zabierze jego ciągnik. Tyle, że dług miał nie on, a sąsiad. Komornik nie był zainteresowany wyjaśnieniami, za to ciągnikiem bardzo. Zabrał go na lawetę i sprzedał w komisie – po zaniżonej wartości – twierdzi poszkodowany rolnik.

Gdyby Radosław Zaremba ze wsi Kulany na Mazowszu nie nagrał filmu z zajęcia jego własności, to pewnie nikt by uwierzył, że komornik zabrał mu majątek za długi sąsiada. – Wszedł na moją posesję informując mnie, że zabiera ciągnik na poczet długu – powiedział „Wiadomościom” TVP1 Zaremba.

Asesor komorniczy z Łodzi Grzegorz K., który przeprowadził egzekucję, nie chciał nawet słuchać, że wtargnął na niewłaściwą posesję, że domaga się spłaty długu od niewłaściwego człowieka.

– Informowałem komornika wielokrotnie, że to jest mój ciągnik, ja nie mam długów i musiała zaistnieć pomyłka. On na to, że wszyscy się tak tłumaczą. Odpowiedział: „Mam takie paragrafy, że ja pokażę państwu, że ja wyjadę tym ciągnikiem" – dodał poszkodowany rolnik.

Izba Komornicza: komornik miał prawo tak postąpić

Łódzka Izba Komornicza w postępowaniu kolegi nie widzi nic złego.

– Jest dopuszczalna sytuacja, że komornik, mając informację od dłużnika, że nie jest właścicielem, na przykład ciągnika, dokonuje zajęcia tego ciągnika – powiedział Andrzej Ritmann z Izby Komorniczej w Łodzi.

Chodzi o sytuację, kiedy komornik ma informację, że dłużnik korzysta z danej rzeczy i na tej podstawie ją zajmuje. Ale o tym, że z ciągnikiem pana Radosława jego zadłużony sąsiad nie ma nic wspólnego komornika przekonywali wszyscy: policja, rodzina pana Radosława, a nawet sam sąsiad. Na próżno. Komornik ciągnik zabrał z posesji i szybko sprzedał go w komisie za 40 tys. zł., mimo że zdaniem właściciela, był wart prawie 100 tys. zł.

„Traktuję to jak zwykły rozbój”

Adwokat Radosława Zaremby nie może uwierzyć, że urzędnik państwowy tak potraktował niewinnego człowieka. – Podejmujemy takie kroki prawne, jakie podejmuje się wobec przestępców, bo ja traktuję, że jest to rozbój – powiedział Lech Obara, adwokat Radosława Zaremby.

Mecenas złożył wniosek o wszczęcie wobec komornika postępowania dyscyplinarnego, domaga się odszkodowania i zawiadomił prokuraturę o popełnieniu przez komornika przestępstwa. Komornikowi grożą trzy lata więzienia.

Rolnik nie ma teraz czym pracować na roli

Poszkodowany rolnik martwi się jednak, że zanim zostaną wykonane czynności on i jego rodzina naprawdę popadną w długi, bo na gospodarstwie bez ciągnika wiele nie zdziała. – Za trzy miesiące trzeba wejść w pole, ja nie będę miał czym. Mówię tak jak jest, bo inny sąsiad będzie się bał mi pomóc (…), powie: ja ci pomogę, a komornik przyjdzie i mi zabierze ciągnik – mówi Radosław Zaremba.



Dlaczego żaden z kandydatów na posła, prezydenta itp. nigdy nie obiecuje, że jakikolwiek urzędnik państwowy będzie odpowiadał materialnie za swoje czyny i decyzje?

Źródło
Zgłoś
Avatar
rompopopom 2015-01-11, 14:16 2
Mój kraj-taki piękny
Zgłoś
Avatar
ja_jestem 2015-01-11, 14:17 2
Odpowiadam na pytanie na końcu posta. Politycy z koalicji PO, PSL nie mogą działać przeciwko urzędnikom, ponieważ to jedyna grupa społeczna która na nich jawnie głosuje. No plus te 5% beneficjentów bandyckiego układu okrągłego stołu.

Każda następna władza, jeśli w tej neokomunie udałoby się jej siłą (bo demokratycznie to już praktycznie nie możliwe - czytaj 2.5 miliona sfałszowanych głosów) odzyskać władzę i przywrócić ład, wyjebie połowę tych urzędasów na zbity pysk i zredukuje biurokracje. Zastanówcie się kto w tym kraju tak na prawdę przyznaje się do głosowania na PO? Tylko urzędnicy państwowi! Jeśli ci ludzie odwróciliby się od nich i zamilkli, wszyscy Polacy by zaczęli zadawać dziwne pytania, jak skąd 30% poparcie dla PO. Nawet gdyby każdy urzędnik, mundurowy i szpitalny - generalnie cała budżetówka głosowała na PO to i tak to nie byłoby 30%. Moim zdaniem wybory były fałszowane już bardzo długo, tylko tym ostatnim razem, władza była już na tyle pijana tym swoim zwycięstwem i pewnością siebie, że stała się po prostu leniwa no i poszła fama o tych 2.5 milionach głosów (Swoją drogą to bardzo ciekawe bo to tylko pokazuje jacy mali i nierozgarnięci z nich ludzie, a w zasadzie połludzie. Nie umieją już nawet utrzymać 'pozorów' demokracji). Przypominam osoby liczące głosy szkolą się w Rosji. Szok!!

Urzędnicy to w większości zwykli ludzie więc nie można ich winić. Trzepią te 3tys brutto i siedzą cichutko jak lokalni wujtowie-janusze i postkomunistyczne złodziejaszki kręcą razem interesy. Gdy przychodzą wybory urzędnicy wiedzą że muszą głosować na PO, bo inna władza po prostu by ich zwolniła, a z czegoś trzeba nakarmić rodzinę. Smutne, bo zmian może i chcą ale nie swoim kosztem.

No i oczywiście trafiają się też tacy, którzy zdają sobie sprawę z błogosławieństwa władzy i robią co im się żywnie podoba. Tak jak w przypadku tego czopa. Ehhh.. idę po piwko.
Zgłoś
Avatar
puckingstyle 2015-01-11, 14:18
Słyszałem o tej sprawie, nie wszystko wygląda tak kolorowa jak przedstawił to ten rolnik. Z relacji znajomego wynika na to że ten ciągnik należał do tego zadłużonego ale był przepisany na sąsiada aby nie zabrał komornik co i tak nie pomogło. Do tego mówił że wystarczyło spojrzeć na gospodarstwo i było widać że kolesia nie stać na traktor za 100 patyków. Jak dla mnie dziwna sprawa. To są tylko słowa znajomego więc nie jestem pewien czy ktoś tylko takiej ploty nie puścił.
Zgłoś
Avatar
Vendetti 2015-01-11, 14:31 3
@puckingstyle - może i było tak, jak piszesz, może nie. Jedno jest pewne - jeśli coś jest prawnie moje, to nie ma żaden chuj prawa tego dotykać bez mojej zgody. Koniec. Kropka.
Zgłoś
Avatar
nx007 2015-01-11, 14:31
a nie mogł po prostu przysłowiowo powiedzieć żegnam i zamknąć drzwi? jest na mojej posesji wiec niech spierdala
Zgłoś
Avatar
Sofcik007 2015-01-11, 14:50 3
"Dlaczego żaden z kandydatów na posła, prezydenta itp. nigdy nie obiecuje, że jakikolwiek urzędnik państwowy będzie odpowiadał materialnie za swoje czyny i decyzje?"
Korwin ma takie obietnice.
Zgłoś
Avatar
Doczu 2015-01-11, 15:19
@socik007
No ale przecież Korwin to szaleniec, debil i w ogóle tylko kuce na niego głosują
Zgłoś
Avatar
John.ny 2015-01-11, 15:47
@nx007 @piotrekp25 @uho82 @Vendetti

To nie Teksas, że macie jakiekolwiek prawo do czegokolwiek na swoim.
Niestety mamy takie gówniane państwo, że komornik w drodze przymusu egzekucyjnego po wydaniu orzeczenia o egzekucji może praktycznie wejść do każdego z was i zabrać wasz majątek na poczet długu. Będziecie się stawiać - przyjdzie w asyście policji. A naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego lub osoby do pomocy mu przybranej podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych obarczone jest karą 3 lat pozbawienia wolności. Do tego komornik nie ma obowiązku weryfikować do kogo dane mienie należy. Pożyczysz auto, rower, lapka czy kuter kumplowi, który ma długi i zawita w tym czasie komornik - to masz problem. Dodam jeszcze, że jeszcze rok temu komornik nie potrzebował nawet numeru pesel do identyfikacji dłużnika. Dopiero po sprawie Czesława Kacprzaka z Łodzi się to zmieniło.

Ogólnie sprawa jest kuriozalna. Pewnie w praniu wyjdą dodatkowe fakty. Dodam jedynie, że ów asesor (bo komornik indywidualnie się tak błahymi sprawami nie zajmuje) sprzedał ten ciągnik w komisie co jest dość dziwne, gdyż z reguły wszystko idzie na aukcje komornicze. A komornik nie ma co się obawiać zanadto. Jak przewodniczący Rady Izby Komorniczej w Łodzi Andrzej Ritmann powiedział: "Do naszej komisji dyscyplinarnej przy Krajowej Radzie Komorniczej wpływają sprawy błędów popełnionych z winy komorników i nie uchodzi im to na sucho. Na szczęście postępowań dyscyplinarnych związanych z pomyłką któregoś z dwudziestu dziewięciu łódzkich komorników dotąd nie było."

Niestety nie zapowiada się, by coś miało się zmienić w tym chorym kraju.
Zgłoś
Avatar
artur_sz13 2015-01-11, 17:01
Ludzie toż logiczne że jak ktoś ma długi to nei kupi ciągnika na siebie. Albo kupi i nie przerejestruje specjalnie i będzie jeździł na samym dowodzie. Na wiosnę lub w lato to można ciągnik do prac polowych pożyczyć ale w zimę? W zimę to zazwyczaj co stoi na podwórku to własność tego czyje podwórko:P.

Wy wszystko łykacie jakby świat był czarno-biały.

Już był przypadek kolesia co chleb bezdomnym oddawał i jaki to US niedobry. A co się okazało 12tyś VATu to za darowany chleb faktycznie a 188 tyś za NIEEWIDENCJONOWANĄ sprzedaż

Koleś od AUDI R8 z napisem PIERDYLE FISKUSA I ZŁODZIEJI Z WIEJSKIEJ też był niewinny ale dlatego że się SPRAWA PRZEDAWNIŁA
Zgłoś
Avatar
tranzystor 2015-01-11, 18:30
Sofcik007 napisał/a:

Korwin ma takie obietnice.



Korwin proponował też, żeby złodziejom ręce ucinać, a jakoś jego córka Korynna (ja pierdolę, co za imie) obie ręce ma (ale na pewno ona jest pokrzywdzona, jak niegdyś najebany syn Wałęsy). Obiecywał też walkę z nepotyzmem, a połowę swoich dzieci próbował wcisnąć na siłę w szeregi partii. Dodatkowo, firma jego córki brała jakieś dziwne zaliczki z funduszu partii. Nie dziwię się, że się wkurwili i go wyjebali z zarządu. Jeszcze byłbym w stanie wybaczyć tą drobną kradzież, ale nepotyzm to największe kurestwo, pozostałość z socjalizmu. W ZMSie Korwina dobrze nauczyli.
Zgłoś
Avatar
viader80 2015-01-11, 18:39 1
artur_sz13 cyt"Dwa lata temu dostał dotację z UE i kupił nowoczesny traktor za blisko 100 tys. zł.", chyba że wiesz lepiej....
Za superexpresem
asesor komorniczy Grzegorz K.
komornik Jarosław K.
Zgłoś
Avatar
T................X 2015-01-11, 19:19
Przejechałbym tego komornika tym jebanym ciągnikiem....
Zgłoś
Avatar
artur_sz13 2015-01-11, 20:22
viader80 napisał/a:

artur_sz13 cyt"Dwa lata temu dostał dotację z UE i kupił nowoczesny traktor za blisko 100 tys. zł.", chyba że wiesz lepiej....
Za superexpresem
asesor komorniczy Grzegorz K.
komornik Jarosław K.



A tego artykułu nie widziałem. Oby komornik gnił w więzieniu za to co zrobił skoro to była pomyłka adresów.
Zgłoś
Avatar
____ 2015-01-11, 23:38
Komornik po prostu zabiera to czym dysponuje dłużnik, równie dobrze komornik może skasować zawartość mieszkania które dłużnik wynajmuje a właściciel może główkować skąd wziąć rachunki za wszystko (rozwiązanie: photoshop/umowa ze znajomym na zakup tych rzeczy). Przy autach, motocyklach ważny jest dowód rejestracyjny bo on wskazuje właściciela (komornik powinien sprawdzić na jakiej podstawie dłużnik dysponuje traktorem, czy nie został on skradziony). Komornicy przy zabieraniu rzeczy wpisują do protokołu wartość zabranej rzeczy, jak dłużnik wtedy wystrzeli że samsung s5 jest warty 10tys. bo ma autorski rom to komornik powinien zlecić wycenę lub wystawić go za 3/4 wartości podanej przez dłużnika (później 2/3 a później...oddać dłużnikowi bo nikt nie kupi za tą cenę).
Zgłoś
Avatar
viader80 2015-01-14, 18:02
Jakaby kogoś interesowała sprawa.
http://m.wyborcza.biz/biznes/1,106501,17251298,Asesor_komorniczy_zajmuje_ciagnik__Bo_szwagier_mial.html

Kolejnie informacje w sprawie:

http://ttv.pl/aktualnosci,926,n/komornik-pod-lupa-prokuratora,154948.html

http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/sukces-super-expressu-komornik-zapaci-za-ciagnik_507538.html
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie