18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:44
Kompozytorzy filmowi
eyven • 2013-02-09, 19:23
Wrzucam dzisiaj zestawienie kilku popularnych kompozytorów muzyki pracujących w przemyśle filmowym. Skupie się na tych z lat 70 +. Nie ma tu żadnej kolejności, liczby dałem bo łatwiej mi się wypisuje

1. Hans Zimmer
Na pierwszy ogień Hans Zimmer który jest chyba najlepszym kompozytorem w historii. Jego muzyki można posłuchać w wielu filmach między innymi : Batman, Incepcja, Madagaskar, Anioły i Demony, Kod Leonardo DaVinci, karmazynowy przypływ, Gladiator, Piraci z Karaibów czy Ring.






2. Howard Shore




Wrzucajcie swoje ulubione soundtracki kompozytorów. Bardzo lubię przede wszystkim twórczość Zimmera i ścieżkę z Kodu DaVinci. Muzyka dla każdego sadola

[ Komentarz dodany przez: marna: 2013-02-09, 22:16 ]
5) Ilość materiału
- w pierwszym poście, oprócz opisu dać 3, maksimum 5 zdjęć i klipów razem wziętych, z dopiskiem 'reszta w komentarzach'
sadistic.pl/sadzeszczyn-jak-poprawnie-zakladac-tematy-vt55762.htm445631
Zgłoś
Avatar
Macary 2013-02-09, 19:42 6
Ja bym dodał Dannego Eflmana



Erric Serra



Randy Edelman



John Murphy



To co prawda nie kompozytorzy, ale zespół- Daft Punk. OST do Trona, klasa sama w sobie

Zgłoś
Avatar
D................k 2013-02-09, 19:48 8
Bernard Herrmann:




Vangelis


Ennio Morricone





Wojciech Kilar


Maurice Jarre


Goblin


Fabio Frizzi


Riz Ortolani


Mihály Vig
Zgłoś
Avatar
RastaTrance 2013-02-09, 20:17 1
Nie wiem, ale przy każdej nucie przechodzą mnie ciary...
Zgłoś
Avatar
b................e 2013-02-09, 20:53 9
Ludovico Einaudi (THIS IS ENGLAND OST) - Fuori dal mondo:


Clint Mansell (MOON OST) - Welcome to Lunar Industries:


Akira Yamaoka (SILENT HILL) - Room of Angel:
Zgłoś
Avatar
lisu777 2013-02-09, 21:51
byłoby bosko gdyby ktoś ogarnięty w temacie na końcu posklejał to w jeden filmik!
Zgłoś
Avatar
marna 2013-02-09, 22:14 6
3.John Williams





4.Michał Lorenc




5. Wojciech Kilar



6. Cilnt Mansell




BONUS

Ludovico Einaudi


Mało znany aczkolwiek bardzo zasłynął muzyką w filmie Nietykalni. Dla mnie Oskarowa muzyka


Zgłoś
Avatar
Ptoon 2013-02-09, 23:13
Świetny temat. Piwo dla autora i innych wstawiających filmiki w komentarzach. Od siebie dodam tyle, że Hans Zimmer jest genialny ale czasami w filmach akcji jego muzyka w tle mi przeszkadza. Jest montowana za głośno za dużo jej, przez co traci na znaczeniu względem całego filmu. Wiem, że to nie wina kompozytora tylko pewnie dźwiękowców, ale chyba tam razem jakoś powinni współpracować. Idealnym przykładem jest Incepcja, a tu macie parodie incepcji zrobioną przez south park, którego autorzy chyba podzielają moje zdanie.

Zgłoś
Avatar
b................e 2013-02-09, 23:42 1
Zapomniałem o najważniejszym utworze chyba - Krzysztofa Komedy, z filmu Dziecko Rosemary:


Ciary.
Zgłoś
Avatar
krycheuszos 2013-02-10, 3:01
Soundtrack do Batmana to majstersztyk według mnie i w kinie z ta muza czuć cały klimat Batmana.
Zgłoś
Avatar
qbak 2013-02-10, 3:04 2
a Lalo Schifrin? gosciu zrobil kawal dobrej muzy, m.in soundtrack do Mission Impossible, serii filmow z Brudnym Harrym, Wejscia Smoka etc. najwieksze wrazenie wywarla sciezka dzwiekowa z filmu Bullit - zapusc sobie taki kawalek podczas jazdy w samochodzie i od razu sie czujesz jak w scenie poscigu z ww. filmu.
Polecam rowniez caly soundtrack z tego filmu.

Zgłoś
Avatar
Chwytak 2013-02-10, 3:55 1
Cristobal Tapia de Veer
Zgłoś
Avatar
MroczneKivi 2013-02-10, 10:35 2
a gdzie Steve Jablonsky ?
Zgłoś
Avatar
kaziolord 2013-02-10, 11:42
Bardzo ciekawa wstawka dzięki a teraz pora powkurwiać sąsiadów na kacu
Zgłoś
Avatar
S................n 2013-02-10, 11:44
Warto wspomnieć, że Zimmer skomponował także muzykę do Call of Duty MW2 i MW3
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie