18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:32
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 6:31
Avatar
vodka100g 2013-10-08, 2:25
No to ruskie sobie wykombinowali nowe "fajerwerki", może zaoszczędzą na tym ze złomu
Zgłoś
Avatar
B................o 2013-10-08, 4:17 59
Andrzejkowe wróżby trenują.
Zgłoś
Avatar
Anper 2013-10-08, 11:52
Fizyka i Chemia, jakie to piękne.
Zgłoś
Avatar
szefwszystkichszefow 2013-10-08, 13:26 5
Brakuje mi tu allahu akbar, albo chociaż zwykłego o kurwa
Zgłoś
Avatar
Given 2013-10-08, 13:29 30
Jestem ekspertem!

Zaszła piroliza wody, czyli rozpad wody na cząsteczki, tlen + wodór, do tego ta wysoka temperatura która zapoczątkowała pirolizę spowodowała zapłon mieszanki wybuchowej.

Dziękuje za uwagę.
Zgłoś
Avatar
c1chy 2013-10-08, 13:35
A piroliza to przypadkiem nie proces który wymaga wysokiej temperatury i braku tlenu lub innych czynników utleniających ? moim zdaniem tutaj zadziałała zwykła fizyka.
Zgłoś
Avatar
Groch55 2013-10-08, 13:49 6
Tony Hawk pro Skater 3
Zgłoś
Avatar
P................r 2013-10-08, 14:53 1
jedni dolewają wody do paliwa, inni do stali.
Zgłoś
Avatar
Given 2013-10-08, 15:22 3
Cytat:

A piroliza to przypadkiem nie proces który wymaga wysokiej temperatury i braku tlenu lub innych czynników utleniających ? moim zdaniem tutaj zadziałała zwykła fizyka.



Dokładnie masz prawie racje, ale nie konieczne jest odizolowanie wody od atmosfery i wszystkich czynników utleniających. Wysoka temperatura jest (płynna stal, czy co tam jest ) i to ona spowodowała pirolize. Nie raz się tak za gimbusa robiło z termitem, nad wiaderkiem umieszczało się plastikową donniczke z termitem, odpalało się wstążkę magnesową i podziwiało latająca, płynną stal w okolicy
Zgłoś
Avatar
nanab 2013-10-08, 16:19
Nie lepiej wylać na bryłę lodu? Ja tak czasem robię i ładnie wybucha
Zgłoś
Avatar
patyk89 2013-10-08, 17:41 3
Według mnie to pierdolnęła tutaj para wodna.

Płynna stal spowodowała gwałtowne parowanie wody i pierdolnęło.
To samo jest jak piorun pierdolnie. Porozrywane drzewa nie biorą się z tąd bo "prunt pierdolno" tylko na skutek wysokiej temperatury i wody zawartej w drzewie/sokach drzewa - która przy uderzeniu pioruna paruje i powoduje rozsadzenie drzewa.

Bardziej bym to porównał do pierdolnięcia opony w cieżarówce (nagłe uwolnienie ciśnienia) niż do reakcji wybuchu jakiś materiałów wybuchowych.
Zgłoś
Avatar
rafal327 2013-10-08, 19:00 1
A tak naprawdę to nie stal bo stal jest to stop żelaza z węglem po przeróbce plastycznej na gorąco, to co najwyżej jest surówka.
Zgłoś
Avatar
OstrySadol 2013-10-08, 19:41 4
Za kontakt stali z wodą zawsze piwo
Zgłoś
Avatar
x................x 2013-10-08, 20:04
czy wszyscy są debilami? do jakiej ku**a wody, rozumiem że można tego nie wiedzieć co tam się stało, ale na logikę na chuj cały kocioł wjebać do wody???????? Nie jestem exspertem ale to jest przelewanie do pieca elektrycznego czy jak mu tam który ma za zadanie podtrzymać temperature do czasu kiedy będzie rozlewana stal!!! bo to produkt końcowy nie kurcze żelazo, które jest jednym ze składników stali.

dalej nie chce mi się pisać, ale to podstawy z podstawówki
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie