18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:57
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:05
Czy brutalne gry mogły się przyczynić do zeszłotygodniowej tragedii w Denver? Zdaniem arcybiskupia Wiktora Skworca, tak.

Podczas niedzielnego kazania w Rudzie Śląskiej, arcybiskup pytał:

"Czy sprawca masakry nie jest produktem uczenia zabawowego zabijania ludzi bez ponoszenia konsekwencji oraz czy zabójca nie inspirował się filmowymi postaciami, aż do zatarcia granicy między nierzeczywistą przestrzenią a rzeczywistością? (...) Jeśli nie chcemy aktów przemocy wobec kogokolwiek, to wychowujmy dzieci i młodzież do pokoju, także poprzez zakaz propagowania gier z aktami przemocy, łącznie z usunięciem z odpustowych kramów wszystkich militarnych zabawek!"

Zanim pobiegniecie po widły i pochodnie weźcie pod uwagę, że gry zostały tutaj uznane tylko za jeden z elementów naszej pełnej przemocy kultury. Sam "zakaz propagowania" nie jest jednoznaczny z "zakazem grania w", choć ma pewnie tyle samo sensu i skuteczności co zakaz reklamowania alkoholu czy papierosów.

Choć oczywiście ocenianie na podstawie doniesień prasowych co sprawiło, że James Holmes postanowił zabić kilkanaście niewinnych osób, jest bezcelowe.

Ważniejsze jest pytanie, czy otaczająca nas popkultura może sprawiać, że niektórzy przestaną zauważać różnicę pomiędzy fikcją, a rzeczywistością. Nie jestem psychologiem, nie jestem psychiatrą. Nie jestem w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi przeczącej czy twierdzącej.

Pamiętajcie - żadnych zabawek militarnych , żadnych gier i filmów zawierających brutalne akty !! Bo będziecie po tym strzelać do ludzi
Zgłoś
Avatar
s................1 2012-07-24, 18:52 1
Pierdole nie chodze, nie mbchodzi mnie to. ale teraz jest moda na bycie ateistą, więc pokażcie się, bo w niedziele i tak pójdziecie grzecznie razem z rodzicami, miłych wakacji głupie kurwie.
Zgłoś
Avatar
thewhitestar 2012-07-24, 18:55 1
Jak mi Natanek powiedział żebym nie grał w Diabolo 3 to do dzisiaj nie odpaliłem, bo Bozie kocham a on patrzy.
Zgłoś
Avatar
Suka_Blyat 2012-07-24, 19:04
Kurwa, idąc tym tokiem myślenia można stwierdzić, że II wojna wybuchła dlatego, że Hitler napierdalał w CoD i mu się spodobał pomysł -.-
Jacy ludzie są pojebani, jak politycy nam czegoś nie narzucają to jeszcze pojebani księża. Jestem katolikiem, ale kurwa, bez przesady...
Zgłoś
Avatar
djoshin 2012-07-24, 19:04 1
jeszcze 50 lat ludzie sie opamiętają i to czarne ścierwo zniknie wchuj
Zgłoś
Avatar
please_dont_shoot 2012-07-24, 19:08
Idąc tym tropem powinni zakazać czytania biblii bo będziemy chodzić po ulicach i przybijać napotkanych żydów do krzyża!
Zgłoś
Avatar
Coliber 2012-07-24, 19:09 1
Mogłeś chociaż podać źródło. Polygamia.pl
Chciałbym tylko zauważyć że biskup nie potępia gier jako takich, tylko całą nasz kulturę w której przemoc jest na porządku dziennym (i której częścią są gry).
Czytanie ze zrozumieniem się kłania -.-
Zgłoś
Avatar
maxior93 2012-07-24, 19:10 1
sadistic.pl/didnt-read-lol-vt128310.htm
Zgłoś
Avatar
Plastikowy__Pan__Jezus 2012-07-24, 19:18 2
Niech się kościół kurwa zajmie swoimi pedofilami, a i niech zabiera swoje zabawki i niech spierdala, z tego przedszkola. Kurwa dlaczego oni muszą się wszędzie wpierdalać, wszystko ich interesuje, kto z kim śpi, kto kogo posuwa, no kurwa, mam dość tego i nie dziwię się, że antyklerykalizm jest coraz to bardziej powszechny. Nie mam nic do ludzi wierzących, religii, boga, ale kurwa siekiera się sama otwiera w kieszeni jak się słyszy co oni pierdolą. Może jak się wezmą za ciężką prace, to nie będą mieli czasu pierdolić takich głupot. Jestem za tym, aby ksiądz miał rodzinę, nie dostawał pieniędzy za służbę. Ma sam na siebie i rodzinę zapracować, a kościół niech traktuje jako hobby. Może wtedy zrozumie większość problemów z jaką borykają się jego "owieczki", a nie brzuch do kolan, mercedes, vw, audi*, oczywiście 3,0l, taki to pożyje.
*niepotrzebne skreślić
@up ty widzę, że też jesteś ynteligentny
Zgłoś
Avatar
BarnabaTheDog 2012-07-24, 19:29 4
Plastikowy Pan Jezus napisał/a:

Niech się kościół kurwa zajmie swoimi pedofilami, a i niech zabiera swoje zabawki i niech spierdala, z tego przedszkola. Kurwa dlaczego oni muszą się wszędzie wpierdalać, wszystko ich interesuje, kto z kim śpi, kto kogo posuwa, no kurwa, mam dość tego i nie dziwię się, że antyklerykalizm jest coraz to bardziej powszechny. Nie mam nic do ludzi wierzących, religii, boga, ale kurwa siekiera się sama otwiera w kieszeni jak się słyszy co oni pierdolą. Może jak się wezmą za ciężką prace, to nie będą mieli czasu pierdolić takich głupot. Jestem za tym, aby ksiądz miał rodzinę, nie dostawał pieniędzy za służbę. Ma sam na siebie i rodzinę zapracować, a kościół niech traktuje jako hobby. Może wtedy zrozumie większość problemów z jaką borykają się jego "owieczki", a nie brzuch do kolan, mercedes, vw, audi*, oczywiście 3,0l, taki to pożyje.
*niepotrzebne skreślić
@up ty widzę, że też jesteś ynteligentny



Nawet Jezus się wkurwił. Chuj, że plastikowy.
Zgłoś
Avatar
Kortens 2012-07-24, 19:54
Ludzie są źli z natury i zabijają od zawsze. Może żeby uniknąć masakr zrobimy ogólne rozbrojenie i stworzymy utopię? Jednak nie jest to możliwe, bo ludzie muszą się zabijać. Jeśli mielibyśmy stworzyć utopię musielibyśmy wyeliminować jednostki które potrzebę zabijania mają rozwiniętą bardziej, ale trzeba by było ich zabić i koło się zamyka. Oczywiście nie jest to przykład rozwinięty do granic i perfekcyjny, ale mam nadzieję, że rozumiecie co mam na myśli. I tak jest lepiej niż było pół tysiąclecia temu, a nawet lepiej niż te 100 lat temu. Może nasze prawnuki doczekają się czasów, gdzie przemoc i zabijanie nie będą istnieć, ale wyginąć muszą też jednostki z pragnieniem władzy i czymś trzeba zastąpić pieniądze. To nie tak że afryce nie da się pomóc i stworzyć z nich cywilizowanych ludzi. Cywilizacji to się po prostu nie kalkuluje. No i zawsze podaje jak argument przeciwko kościołowi (nie tylko naszemu) krucjaty (bo także święta wojna). Co prawda skończyli już z tak radykalnymi środkami, ale kościół sam nie jest święty, więc niech od spraw propagowania przemocy trzyma się z daleka. Dodatkowo ten kto jest psychopatą, psychopatą zostanie. W większości przypadków chodzi o patologie, narastającą frustracje, narkotyki, wpływ środowiska. Gry to mały element, który pozwala wyładować wściekłość na ekranie a nie w życiu.
Zgłoś
Avatar
p................6 2012-07-24, 19:59
Arashel napisał/a:

Jedno zasadnicze pytanie do hejterów Kościoła:
To kościół nawołuje czy nawołuje jeden ksiądz z skądś tam?

Rozumiem że wasz ateizm wrze w żyłach, ale mój własny ateizm jakoś nie odbiera mi możliwości logicznego myślenia...


rozumiem że opinia przedstawiciela organizacji ktora kaze brac wszystko na wiare jest dla ciebie istotna

dla mnie jest kupa gowna bo w zyciu na wiare jak ktos wszystko bierze konczy pod mostem a wierni koncza przy tacy z datkami
Zgłoś
Avatar
lotnik_1 2012-07-24, 20:23
@ BongMan

Brawo. Za ten suchar dam Ci puchar (piwa).
Zgłoś
Avatar
Everizon 2012-07-24, 20:29
magnez napisał/a:

chciałbym dozyc chwili gdy korporacje przejma juz władze nad całym światam i zdemontuja watykan i całe to tałatajstwo


Watykan to własnie jedna z tych większych i bardziej "mrocznych" korporacji zamierzajacych przejąć władzę nad całym światem.
Zgłoś
Avatar
shin69 2012-07-24, 23:11
A biskup co odpierdala? Ministrantów mu zajebali z parafii, że takie kocopoły gada?
Zgłoś
Avatar
Szalonooki 2012-07-25, 0:04
Zaczyna się - to wina gier, filmów etc. Bzdura wyssana z palca. Nie wydaje mi się, żeby biedota afrykańska z AK-47 w ręce była na premierze któregokolwiek z nowych Batmanów, albo grała w ostatniego BF, CoD czy inne cuda. Nie słucha też raczej Marilyna Mansona, ani Behemota. Nawet więcej - nie widziała zapewne żadnego z Rambo, albo AvP.

Za to ile musieli się naoglądać i nagrać w te wszystkie mroczne twory prezydenci krajów, które toczą obecne wojny!

I nie chodzi mi o Kościół. Uderzyło mnie to od razu, gdy tylko oglądałem TVPinfo, gdzie leciało studio z godzinę po strzelaninie. Facet w rozmowie z reporterką mówi, że to nie jest wynik gier, ani filmów, bo badania nie wykazały żadnego związku z eskalacją przemocy realnej i wirtualnej, a tępa baba wyjeżdża z tekstem "Ale czy podtytuł filmu <Mroczny rycerz> nie mówi sam za siebie?".

Kara przymusowej gry w Maluch Racer przez następne pół roku dla tej Pani i każdego innego eksperta z tym księdzem włącznie, który wypowiada się, jako osoba opiniotwórcza, na tematy o których nie ma zielonego pojęcia. Ale... wtedy byłaby to najpopularniejsza gra na świecie, więc sam już nie wiem =]
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie