18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (6) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 34 minuty temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:05
Czy brutalne gry mogły się przyczynić do zeszłotygodniowej tragedii w Denver? Zdaniem arcybiskupia Wiktora Skworca, tak.

Podczas niedzielnego kazania w Rudzie Śląskiej, arcybiskup pytał:

"Czy sprawca masakry nie jest produktem uczenia zabawowego zabijania ludzi bez ponoszenia konsekwencji oraz czy zabójca nie inspirował się filmowymi postaciami, aż do zatarcia granicy między nierzeczywistą przestrzenią a rzeczywistością? (...) Jeśli nie chcemy aktów przemocy wobec kogokolwiek, to wychowujmy dzieci i młodzież do pokoju, także poprzez zakaz propagowania gier z aktami przemocy, łącznie z usunięciem z odpustowych kramów wszystkich militarnych zabawek!"

Zanim pobiegniecie po widły i pochodnie weźcie pod uwagę, że gry zostały tutaj uznane tylko za jeden z elementów naszej pełnej przemocy kultury. Sam "zakaz propagowania" nie jest jednoznaczny z "zakazem grania w", choć ma pewnie tyle samo sensu i skuteczności co zakaz reklamowania alkoholu czy papierosów.

Choć oczywiście ocenianie na podstawie doniesień prasowych co sprawiło, że James Holmes postanowił zabić kilkanaście niewinnych osób, jest bezcelowe.

Ważniejsze jest pytanie, czy otaczająca nas popkultura może sprawiać, że niektórzy przestaną zauważać różnicę pomiędzy fikcją, a rzeczywistością. Nie jestem psychologiem, nie jestem psychiatrą. Nie jestem w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi przeczącej czy twierdzącej.

Pamiętajcie - żadnych zabawek militarnych , żadnych gier i filmów zawierających brutalne akty !! Bo będziecie po tym strzelać do ludzi
Zgłoś
Avatar
rockface123 2012-07-24, 8:50 18
haha pierdolona sekta pedofilów pod przykrywką czarnej szmaty... i ludzie w nich wierzą
Zgłoś
Avatar
Ykkk 2012-07-24, 9:05 2
Cokolwiek by sie nie stało, zawsze ludzie nawiązują to do tematu gier. Oczywiście przypisywane są same negatywne zdarzenia jako wpływ gier na ludzką psychikę. Czynników zawsze jest mnóstwo jednak najłatwiej stwierdzić że to ich wina. Tak trudno ruszyć głową i dostrzec jak wiele spraw może spowodować takie wypadki jak ten. Jak mnie to wkurwia...
Zgłoś
Avatar
P................n 2012-07-24, 9:13 13
Religia stanowiły usprawiedliwienie dla wojen, czystek etnicznych, mordów osób o odmiennym światopoglądzie i maskowaniu pedofilii. Niech zatem zakażą tej jebanej farsy, która w imię szczytnych, bo ponoć obmyślonych w niebiesiach idei służy manipulowaniu tępym ludem i hamowaniu postępu myśli ludzkiej.

Jeżeli ktoś ma najebane we łbie to zabije z powodu czegokolwiek - przesolonej zupy, porozrzucanych skarpetek, koloru krawata czy filmu, który zamierza obejrzeć w akompaniamencie wystrzałów z broni maszynowej i krzyku ofiar...

A teraz wybaczcie, ale idę zajebać jakiegoś tenora-pederastę w Hitmanie, a później odpalę sobie "Comando" z Arnoldem.
Zgłoś
Avatar
sdfgs 2012-07-24, 9:49
Ja apeluje o przenoszenie takich tematów do sucharów... Nie jest to śmieszne, ani też nic nie wnosi nowego. Wszelkie tego typu tematy tylko prowokują ludzi do głupich kłótni...
Zgłoś
Avatar
ZiomZaZiomem 2012-07-24, 9:55 1
sdfgs napisał/a:

Ja apeluje o przenoszenie takich tematów do sucharów... Nie jest to śmieszne, ani też nic nie wnosi nowego. Wszelkie tego typu tematy tylko prowokują ludzi do głupich kłótni...


I tak będzie główna
Zgłoś
Avatar
BongMan 2012-07-24, 11:07 67
Kler - przeszkadza im jak dzieci grają w brutalne gry, ale nie przeszkadza im posuwanie dzieci w kakao Ciekawe co może bardziej skrzywić psychikę dziecka. Zastrzelenie wirtualnego przeciwnika w grze, czy całkiem realny chuj księdza w jego dupie.
Zgłoś
Avatar
b................� 2012-07-24, 13:23 8
Kurwa jak to jest, że z natury będąc dobrym i łagodnym człowiekiem, religia wywołuje u mnie takie agresywne odruchy? Wkurwia mnie, że kościół ma jakikolwiek wpływ (moc sprawczą) na moje życie mimo iż jestem ateistą. To jest moje życie i ja wybieram czy gram w pasjansa czy w Postala2 czy inną grę.

Takie zachowanie kościoła już nie tylko utwierdza mnie w przekonaniu ateistycznym ale wręcz wywołuje chęć zamknięcia tej instytucji- TAK to jest instytucja!

Zawsze wyobrażałem sobie kościół jako miejsce sakralne, otwarte 24/7, gdzie można iść się wyciszyć, pomodlić kiedy się chce a nie jako miejsce do którego już dziś 99% polskich matek wysyła swoje dzieci na 11 do kościoła nie mając żadnego argumentu dla tego procederu- ot tak, bo tak!

Ale najbardziej wkurwia mnie ta indoktrynacja dzieci. Dziś nie ochrzcisz dziecko to cię napiętnują wszyscy sąsiedzi. W ten sposób błędne koło się zamyka.
Zgłoś
Avatar
Keijiro 2012-07-24, 14:12 1
Po blękitnej lagunie w 6 klasie podstawówki strzelam do kobiet
Zgłoś
Avatar
buer2008 2012-07-24, 15:37
To że ktoś do kogoś strzela to nie przez gierki tylko przez powszechność broni palnej...
Zgłoś
Avatar
J................. 2012-07-24, 16:14 26
Tyle:



w tym temacie.
Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2012-07-24, 17:45 2
Jedno zasadnicze pytanie do hejterów Kościoła:
To kościół nawołuje czy nawołuje jeden ksiądz z skądś tam?

Rozumiem że wasz ateizm wrze w żyłach, ale mój własny ateizm jakoś nie odbiera mi możliwości logicznego myślenia...
Zgłoś
Avatar
sdfgs 2012-07-24, 18:37
ZiomZaZiomem napisał/a:


I tak będzie główna


Już dam to 15 piwo, może piłsudski coś mądrego jeszcze dopowie.
PS. ciekawe tagi
Zgłoś
Avatar
Schabik 2012-07-24, 18:50 2
ciekawe czy Hitler, Stalin, Husajn, bin Laden i parę innych miłych osób wliczając w to papieży też grali w brutalne gry
Zgłoś
Avatar
magnez 2012-07-24, 18:52
chciałbym dozyc chwili gdy korporacje przejma juz władze nad całym światam i zdemontuja watykan i całe to tałatajstwo
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie