18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:57
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:05
Czy brutalne gry mogły się przyczynić do zeszłotygodniowej tragedii w Denver? Zdaniem arcybiskupia Wiktora Skworca, tak.

Podczas niedzielnego kazania w Rudzie Śląskiej, arcybiskup pytał:

"Czy sprawca masakry nie jest produktem uczenia zabawowego zabijania ludzi bez ponoszenia konsekwencji oraz czy zabójca nie inspirował się filmowymi postaciami, aż do zatarcia granicy między nierzeczywistą przestrzenią a rzeczywistością? (...) Jeśli nie chcemy aktów przemocy wobec kogokolwiek, to wychowujmy dzieci i młodzież do pokoju, także poprzez zakaz propagowania gier z aktami przemocy, łącznie z usunięciem z odpustowych kramów wszystkich militarnych zabawek!"

Zanim pobiegniecie po widły i pochodnie weźcie pod uwagę, że gry zostały tutaj uznane tylko za jeden z elementów naszej pełnej przemocy kultury. Sam "zakaz propagowania" nie jest jednoznaczny z "zakazem grania w", choć ma pewnie tyle samo sensu i skuteczności co zakaz reklamowania alkoholu czy papierosów.

Choć oczywiście ocenianie na podstawie doniesień prasowych co sprawiło, że James Holmes postanowił zabić kilkanaście niewinnych osób, jest bezcelowe.

Ważniejsze jest pytanie, czy otaczająca nas popkultura może sprawiać, że niektórzy przestaną zauważać różnicę pomiędzy fikcją, a rzeczywistością. Nie jestem psychologiem, nie jestem psychiatrą. Nie jestem w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi przeczącej czy twierdzącej.

Pamiętajcie - żadnych zabawek militarnych , żadnych gier i filmów zawierających brutalne akty !! Bo będziecie po tym strzelać do ludzi
Zgłoś
Avatar
ZiomZaZiomem 2012-07-25, 0:05
Mówiłem , że będzie główna ?
Zgłoś
Avatar
Voltron 2012-07-25, 0:11 2
ile razy kurwa tlumaczyc ze to nie gry powoduja agresje tylko te pierdolone LAGI!!!
Zgłoś
Avatar
DisLike 2012-07-25, 0:35
Podobno Holmes krzyczal ze on jest Jokerem a nie Duke Nukenem wiec gry czy filmy powstale na podstawie komiksow?
Zgłoś
Avatar
dymion 2012-07-25, 0:53
przecież właśnie po waszych komentarzach widać, że, nawiasem mówiąc były biskup mojej diecezji, ma rację. rzucacie się jak ćpuny na kogoś, kto powie złe słowo o zielenince. przejrzyjcie na oczy, gry powodują agresję - spójrzcie na siebię, ja mówię ze swojej perspektywy, bo wiem ile się czasem owkurwiam, szczególnie na wspomniane przez voltrona lagi. to, że ja czy wy mamy względnie równo pod sufitem i nie wyjdziemy zaraz zabijać ludzi nie znaczy, że jakiś psychol nie wybierze się postrzelać na premierę. a o nowym bf4 dowiem się i bez kampanii reklamowej. pytanie czyj w tym interes, by sprzedać jak najwięcej kopii gry
Zgłoś
Avatar
Plastikowy__Pan__Jezus 2012-07-25, 1:54 2
Mnie irytuje to, że w naszym państwie kościół ma za dużo do powiedzenia. Religia religią, ale od gospodarki i rządzenia wara. Kościół powinien się rozliczać ze wszystkiego, jakieś raporty na temat przychodów/wydatków, ziem, wartości budynków, przeprowadzonych remontów etc. Pełne sprawozdania finansowe dla każdego
Zgłoś
Avatar
Everizon 2012-07-25, 19:33
@up w pełni się zgadzam. Cała instytucja kościoła jest w polsce nielegalnie i jako taką powinno się zlikwidować albo chociaż "znormalizować" dlaczego ja mam prowadzić pełną księgowość i rozliczać każdego grosza a taki ksiądz nie... Instytucja kościoła jest nielegalna w świetle konstytucji mówiącej o równości wobec prawa. Jak im się nie podoba to niech się wyniosą do kraju którego konstytucja tego nie wspomina. Wszyscy jesteśmy oszukiwani !! A niektórzy mają tak zniewolone umysły że nawet oszukiwani bronią tego (nowo)tworu do krwi (na ogół nie swojej)...
Zgłoś
Avatar
g................t 2012-07-26, 11:51 1
A ja zakazuje kosciola bo inkwizycja, palenie kobiet, wszechogarniajaca siatka pedofilska, sianie nienawisci, blokowanie postepu.
I widac po polskich ulicach i wiecach nawiedzonych w stolicy, kosciol powoduje jeszcze wieksza agresje niz gry.
Swoja droga gdzie najwiekszy obronca koscila na sacolu, Juzio Bilwsutki?
Zgłoś