18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 24 minuty temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 21:41
🔥 Głaskanie misia - teraz popularne
🔥 Werbowanie ochotnika na Ukrainie - teraz popularne
Avatar
PogromcaDziewic 2014-01-17, 18:47 122
Woda utleniona jest mieszaniną wody i nadtlenku wodoru (H2O2), którego w tej mieszaninie jest kilka procent. Zawartość możesz odczytac z buteleczki zakupionej w aptece.
Nadtlenek wodoru (H2O2) nie jest substancją trwałą i ulega rozkładowi zgodnie z równaniem;

2H2O2 ----> 2H2O + O2

reakcja ta przebiega w dwóch etapach

H2O2 ----> H2O + O
2O ----> O2

Tlen uwalniany w pierwszym etapie jest jednoatomowy i nazywany jest rodnikim tlenowym. I właśnie ten ten działa bakteriobójczo. Dodanie do wody utlenionej katalizatora powoduje jej gwałtowny rozkład i uwolnienie w krótkim czasie dużej ilości rodników tlenu, niszcząc wszelkie bakterie.
Katalizatorem są substancje zawarte w krwi. W tym przypadku właśnie te substancje powodują gwałtowny rozkład wody utlenionej z uwolnieniem tlenu, który działa bakteriobójczo.

Czyli ten fajny efekt. Piwko.
Zgłoś
Avatar
pakicito 2014-01-17, 18:51 33
@up
lepiej byś speeda wytwarzał i zarabiał a nie wypisujesz jakieś wzory
Zgłoś
Avatar
o................e 2014-01-17, 19:25 12
a mi całe życiu mówili że pieni bo zarazki
Zgłoś
Avatar
HariDee 2014-01-17, 19:44
Treść komentarza został ukryta - użytkownik otrzymał ostrzeżenie za ten wpis.
Avatar
GoldRoger777 2014-01-17, 21:01 1
Polskaaaaaaa biało czerwoooooni!
Zgłoś
Avatar
Vis_PL 2014-01-18, 0:36 1
Podobną pianę toczy moja mama jak wracam rano z imprezy.
Zgłoś
Avatar
Aruś 2014-01-18, 0:40 17
Zgłoś
Avatar
r................5 2014-01-18, 0:40 42


tu to samo w trochę stylu sadola
Zgłoś
Avatar
kudi88 2014-01-18, 0:47 3
@up fajnego piesałke masz
Zgłoś
Avatar
hgh 2014-01-18, 1:03
Pehydrol i nadmanganian potasu sobie zmieszaj, też fajne - tylko uwaga na opary, uciekaj w kierunku z którego wieje wiatr.
Zgłoś
Avatar
r................5 2014-01-18, 1:08
Cytat:

kudi88
@up fajnego piesałke masz



'piesałke' - nie wiem co to znaczy ale na gifie jest kleszcz.
Zgłoś
Avatar
Stasiu Gąska 2014-01-18, 1:16 5
Ja tak tylko nieśmiało dodam, że woda utleniona niszczy erytrocyty i jej działanie może opóźniać gojenie się ran. Do tego zabija właściwie jedynie anaeroby. Beztlenowce, znaczy się. Więc średnio polecam przy skaleczeniach, choć mit jej cudownego działania jest głęboko zakorzeniony w świadomości starszych pokoleń.

Innemi słowy - jeśli babcia każe wam przemyć ranę wodą utlenioną, to każcie jej wypierdalać (ale uprzejmie; szanujcie swoje babcie).
Zgłoś
Avatar
piotrek6116 2014-01-18, 1:24
Ty, jeśli powoduje szybkie pozbywanie się tlenu (utlenianie). To moim pytaniem jest, czy stosowali ten patent,
do pozbywania się ciał? Jak to wygląda.
Zgłoś
Avatar
makabrax 2014-01-18, 1:25 1
@Stasiu Gąska
dokładnie, mit się pewnie wziął od tego że miało to jakieś tam działanie, i jak parę osób miało się czymś zarazić przez skaleczenie, a nie zarazili (co niekoniecznie miało związek z wodą utlenioną) to stwierdzano że pewnie przez to

bo woda utleniona jest głupia i niszczy wszystko jak leci bo to stara rzecz jest, nie jak te nowoczesne yntelygentne syropki i leki przeciwbólowe z systemami namierzania chorób

@piotrek6116
perhydrol (30%) jest już bardzo silnym utleniaczem, a rozlanie go na skórę powoduje lekkie niszczenie skóry (robi się biała)
bardzo stężone roztwory były używane do napędzania silników rakietowych m.in. V2 i takie roztwory myślę że mogłyby spokojnie strawić skórę i tkankę, jednakże z kośćmi nie dały by rady
tak czy siak tańsze by było użycie kwasów
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie