18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 18:23
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:16
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:44
Avatar
Ork.Fajny 2014-06-05, 18:39 2
Komórki nie oddychają ani nie czują w takim samym sensie w jakim robi to organizm jako całość... A już na pewno komórki nie myślą w żaden sposób...
Zgłoś
Avatar
Mesjaszowaty 2014-06-05, 19:43
Idac tym tropem mozna stwierdzic ze ludzie nie czuja i nie zyja w takim sensie jak to robi cala planeta jako calosc ale ciekawa teza swoja droga myslalem ze jestem jedyny co tu dzial dokumenty odwiedza :O Znacie zasady dzialania mechaniki kwantowej i jej zalozenia?Tak tylko pytam i nie chodzi mi tu teraz ze co to nie ja czy cos dobrze ze to kogos zainteresowalo, niewazne z jakim skutkiem, wsumie skutek jest tylko jeden-nalezy wlaczyc myslenie
Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2014-06-05, 20:23
Trollujesz, no nie...? Nie wierzę że ktoś może być tak głupi.
Zgłoś
Avatar
Mesjaszowaty 2014-06-05, 20:28
Ork.Fajny napisał/a:

Trollujesz, no nie...? Nie wierzę że ktoś może być tak głupi.


hah to uwierz, zaskocz mnie
znasz nassima haramein, te sprawy?dorzuce gdzies niedlugo bo widze ze tepota na sadolu grasuje a po co.
Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2014-06-05, 20:31
Wyjaśnij mi swoimi słowami ale nadal technicznie poprawnie czym jest życie i w jaki sposób ziemia spełnia warunki bycia żywym...
Wyjaśnij mi też krok po kroku jakim cudem na podstawie mojego postu wnioskujesz że ludzie nie są żywi i nie czują.
Zgłoś
Avatar
K................n 2014-06-05, 20:49 1
Ork.Fajny napisał/a:

Wyjaśnij mi swoimi słowami ale nadal technicznie poprawnie czym jest życie i w jaki sposób ziemia spełnia warunki bycia żywym...
Wyjaśnij mi też krok po kroku jakim cudem na podstawie mojego postu wnioskujesz że ludzie nie są żywi i nie czują.


Skoro według twojego guru plemniki potrafią przekazać kobiecie poglądy to czemu komórka nie może myśleć samodzielnie? Nie rozumiem was kuce
Zgłoś
Avatar
Mesjaszowaty 2014-06-05, 20:50
Ork.Fajny napisał/a:

Wyjaśnij mi swoimi słowami ale nadal technicznie poprawnie czym jest życie i w jaki sposób ziemia spełnia warunki bycia żywym...
Wyjaśnij mi też krok po kroku jakim cudem na podstawie mojego postu wnioskujesz że ludzie nie są żywi i nie czują.



gdybym potrafil na szybko zdefiniowac zycie, czlowieka czy swiadomosc to rownie dobrze moglbym wykladac na harvardzie czy innym yale koszac grube sianko
zreszta gdybys uwaznie ogladal to bys zrozumial ze wlasnie na te pytania uzyskales odpowiedzi
p.s.ziemia jak i komorka spelniaja wszelkie warunki zeby zostac zakwalifikowane jako organizm swiadomy, niemzrozumiales przekazu, spoko, niedlugo Nassim
Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2014-06-05, 21:04
Mesjaszowaty napisał/a:

gdybym potrafil na szybko zdefiniowac zycie, czlowieka czy swiadomosc to rownie dobrze moglbym wykladac na harvardzie czy innym yale koszac grube sianko


Tylko udowadniasz swoją niewiedzę takimi idiotyzmami...
Życie jest to szereg procesów biochemicznych które zachodzą w strukturze zwanej komórką. Pozwalają one na powielenie się tej komórki, na pobieranie prostych związków i syntezę bardziej skomplikowanych które służą jako materiał budulcowy, na rozkład skomplikowanych związków w celu uzyskania energii do syntezy innych wcześniej wspomnianych związków i utrzymania swojej struktury w tej postaci w jakiej istnieją. To jest definicja życia.
Człowiek to natomiast gatunek zwierzęcia, który zbudowany jest z tej komórki a potem komórek. Każda z nich posiada 23 pary chromosomów na których w odpowiedniej kolejności względem siebie znajdują się geny kodujące odpowiednie białka które posiadają odpowiednie właściwości oraz trochę RNA także o odpowiednich właściwościach.
Świadomość to grupa współpracujących ze sobą neuronów tworzących odpowiednie ścieżki w których zawarte są twoje wspomnienia, wiedza, doświadczenie etc. Tworzą one ciebie, czyli najbardziej efektywny system zarządzania tak dużym organizmem z wyłączeniem paru witalnych funkcji takich jak bicie serca czy oddech, których Ci powierzyć nie można bo możesz zdecydować się nie oddychać jakbyś się fochnął na świat.

Mesjaszowaty napisał/a:

p.s.ziemia spelnia wszelkie warunki zeby zostac zakwalifikowana jako organizm swiadomy, niemzrozumiales przekazu, spoko, niedlugo Nassim


Wymień mi 10 podobieństw miedzy Ziemią o Człowiekiem.
Zgłoś
Avatar
p................a 2014-06-05, 21:54
Ja słyszałem o 3 wyznacznikach świadomego życia:
- świadomość własnej odrębności, czyli własnego "ja"
- posiadanie własnych pragnień, to tak fizycznie-biologicznie
- posiadanie światopoglądu, czyli duchowo-metafizycznych przekonań i wierzeń
Sorry za powtórzenia.

Ni cholerę nie widzę tego na naszej planecie. No nie wiem, np. idąc przez trawnik nie słyszę jęków bólu czy tam rozkoszy i apeli o rewolucję anty-przemysłową. Znaczy od tego trawnika, bo zielono-dolarowi najemnicy wrzeszczą o tym zawsze. A komórki to zwykłe mechanizmy. Jak silnik spalają paliwo dla energii. Pomysł, że żyją wyśmieliby nawet animiści i eko-powaleńcy.

A autorowi polecam pewien niesamowity odcinek znanego w całym świecie od dziesięcioleci serialu tak dokumentalnego, jak jego wstawka(nie pamiętam który to był) o słońcu, które żyło i zaatakowało kosmonautów wydobywających na nim plazmę. Doctora Who.
Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2014-06-05, 22:15
pietras_ja, nie. To jest jakaś papka filozoficzna. Świadomość to czysto fizyczna rzecz związana z tym że po prostu nasz mózg jest zbudowany z wielkiej ilości komórek a te się jakoś muszą ze sobą komunikować. To co ty napisałeś jest jak mówiłem papką. Papką wymyśloną przez psychologów i innych takich żeby ich praca nie była czymś w stylu neurobiologa dla tych głupszych nie radzących sobie.
Zgłoś
Avatar
Mesjaszowaty 2014-06-05, 22:27
Haha to mi sie podoba panowie, dalej, dalej
opowiadajcie co wam powkladaly do tej niesamowitej glowki podreczniki czy dokumenty z tv
pozniej zobacze, ok?
Zgłoś
Avatar
s................p 2014-06-05, 22:37
Przestań ćpać bo ci to nie służy! (autorze tematu)
Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2014-06-06, 6:55
Mesjaszowaty, gdzie te 10 podobieństw...?
Zgłoś
Avatar
Bakkermman 2014-06-06, 21:05
Mesjaszowaty jeżeli wierzysz w co piszesz to kłócisz sie z samym sobą
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie