18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 19 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
(Zajumałem z joemonstera)
Latem zeszłego roku wykupiłem w sieci Electro w całej Polsce ostatnie laptopy Dell (chyba ponad 30 sztuk) i wystawiłem je na allegro w wyższej cenie.
Twardy przywilej monopolisty - skoro nie było ich na rynku, ja dyktowałem cenę!
Szły jak świeże bułki, i nagle ostatni z nich w ogóle nie chciał się sprzedać!
Analizowałem ceny laptopów o podobnych parametrach, konsultowałem ze specami, mówili, że mam zabójczą cenę, musi się sprzedać!
No i kiedyś po północy wkurzyłem się, zakląłem szpetnie pod nosem, i powiedziałem: "Zmuszę Was do zakupu tej ostatniej sztuki! Dam taką cenę, że się pozabijacie o niego!"
Jak powiedziałem, tak zrobiłem. Do tej pory laptopy schodziły za 2480, ostatnie za 2450, więc wrzuciłem cenę 100zł!!!

Po pół minucie dzwoni telefon.
-Pan Krystian?
-Tak.
-PAN KŁAMIE!
-Jak to, ja nie kłamię!
-PAN KŁAMIE! Na aukcji ma Pan wypisane, że ten laptop jest w najlepszej cenie w Polsce. A to kłamstwo!
Ta cena nie jest najlepsza w Polsce, nie jest nawet najlepsza w Europie. Ta cena jest najlepsza na całym świecie! Kupiłem go właśnie.
-No to gratuluję!
-Ale Pan wie, za jaką cenę?
-No nie wiem, wystawiłem go do licytacji od 100zł!
-Nie, Pan go wystawił za 100zł w cenie Kup teraz!

Mimo późnej nocy wrzasnąłem na cały dom: -COOOOOOOOO???!!!! Zaraz do Pana oddzwonię!

Sprawdzam, rzeczywiście! Przedtem sprzedawałem w cenie Kup teraz!, zmieniłem cenę na 100zł, ale zapomniałem zmienić sprzedaż Kup teraz! na aukcję z licytacją!
No i poszedł za 100zł!
Mało tego, zawiozłem go panu Arkadiuszowi osobiście do Gliwic.
Aaaa, taki miałem kaprys!

Laptop poszedł na allegro za 100zł w najlepszej cenie na całym świecie. Jaka była prawda, wiemy tylko my dwaj.
Pan Arkadiusz wykazał się jednak litością, dorzucił trochę.
Jakbym powiedział ile, urząd skarbowy by się przyczepił.
Faktura opiewa na 100zł, tak, jak się sprzedał na allegro.
Powiedzmy, że pan Arek dorzucił na cukierki,
Na dużo cukierków

Zostaliśmy serdecznymi przyjaciółmi, i od tej pory gdy telefonuję do niego, zawsze rzucam w słuchawkę:
-PAN KŁAMIE!
To jest nasz znak rozpoznawczy, od razu wie, kto dzwoni!

Pozdrawiam pana Arkadiusza, wielkiego farciarza na allegro!
Miał 2 świetne strzały. Sprawę Range-Rovera wygrał sądownie, ale ja wiedziałem, że muszę sprzedać za wylicytowaną cenę, i nie protestowałem. Niemniej dogadałem się, i pan Arek okazał wyrozumiałość.

A laptopa i tak kupił nie tylko w najlepszej cenie w Polsce, nie tylko w najlepszej cenie w Europie, ale z pewnością w najlepszej cenie na całym świecie!

Zgłoś
Avatar
pinkYnieMozg 2013-10-24, 17:36
ale o jakim sukcesie tu jest mowa bo juz nie wiem, jakiej inwestycji? typowy syndrom Polaka przedstawia koles na filmie, stracil 2k a ta pseudo przyjazn jaka sie miedzy nimi nawiazala to wcale bym sie nie zdziwil gdyby byla z nadzieji, ze moze jak juz jest moim 'przyjacielem' to mi zwroci wiecej chajsu haha
Zgłoś
Avatar
a................1 2013-10-24, 18:45
lol ja bym gosciowi napisał, że bardzo mi przykro ale laptopa mi zjadł pies i niestety nie mam już go do sprzedania.... a nie dawał komuś 2 tysiące..... jak taki chojny jesteś to możesz mi wysłać 3 tyś nie obrażę się
Zgłoś
Avatar
brK. 2013-10-24, 20:03
Kod:
3.6.<br>     Celem Transakcji dotyczących sprzedaży lub wynajmu nieruchomości, Transakcji w kategorii „Wakacje” oraz Transakcji w kategorii „Motoryzacja”, w podkategoriach „Samochody”, „Motocykle”, „Maszyny budowlane”, „Maszyny rolnicze”, „Inne pojazdy i łodzie”, "Przyczepy, naczepy" oraz "Wózki widłowe", Transakcji w kategorii "Usługi" oraz Transakcji w podkategorii "Żywe zwierzęta" nie jest zawarcie umowy, jakiekolwiek czynności podejmowane przez Użytkowników w ramach tych Transakcji nie są wiążące, a Transakcje te mają charakter wyłącznie ogłoszeniowy.

Regulamin allegro. W pizdę sobie wsadźcie opowieści o sprzedanych samochodach za 5zł
Zgłoś
Avatar
wix 2013-10-24, 20:14
Nie monopolisty komuchowaty debilu tylko spekulanta. Wykupiłeś towar ze sklepu żeby sprzedać drożej pajacu. Zapytaj starej jak robiła żeby ci miała czym dupe podetrzeć.
Zgłoś
Avatar
Madroxx 2013-10-24, 20:26
Polecam oglądnąć najnowszy materiał Max'a - /watch?v=8VTp75DLL40 - idealnie Was opisuje

Co do kupowania za 1zł to kiedyś była taka akcja z jachtem ale teraz już nie ma takiej opcji bo Allegro zmieniło regulamin.
Zgłoś
Avatar
xsw2 2013-10-24, 20:27
brK., regulamin zostal zmieniony chyba w zeszlym roku. wszystko wlasnie przez takie przypadki, jak te auta za 5zł
Zgłoś
Avatar
Lordzik92 2013-10-25, 0:38
@ Brk Bo to bylo za czasow gdzie allegro bylo niczym dziki zachod, z masa ciekawych rzeczy a jedynymi zasadami jakie tam panowaly bylo zaplacenie prowizji i brak negatywow na koncie...

@ Wix A co w tym zlego? Jak jest popyt to jest i podaz.... Cala gielda opiera sie na zasadzie kup tanio, sprzedaj drozej. I tak juz od setek lat.
Zgłoś
Avatar
ojojoj 2013-10-29, 17:18
huj zerujacy na tym ze ktos sie myli przy wystawianiu aukcji. zwykly stary lysy huj
Zgłoś