18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
(Zajumałem z joemonstera)
Latem zeszłego roku wykupiłem w sieci Electro w całej Polsce ostatnie laptopy Dell (chyba ponad 30 sztuk) i wystawiłem je na allegro w wyższej cenie.
Twardy przywilej monopolisty - skoro nie było ich na rynku, ja dyktowałem cenę!
Szły jak świeże bułki, i nagle ostatni z nich w ogóle nie chciał się sprzedać!
Analizowałem ceny laptopów o podobnych parametrach, konsultowałem ze specami, mówili, że mam zabójczą cenę, musi się sprzedać!
No i kiedyś po północy wkurzyłem się, zakląłem szpetnie pod nosem, i powiedziałem: "Zmuszę Was do zakupu tej ostatniej sztuki! Dam taką cenę, że się pozabijacie o niego!"
Jak powiedziałem, tak zrobiłem. Do tej pory laptopy schodziły za 2480, ostatnie za 2450, więc wrzuciłem cenę 100zł!!!

Po pół minucie dzwoni telefon.
-Pan Krystian?
-Tak.
-PAN KŁAMIE!
-Jak to, ja nie kłamię!
-PAN KŁAMIE! Na aukcji ma Pan wypisane, że ten laptop jest w najlepszej cenie w Polsce. A to kłamstwo!
Ta cena nie jest najlepsza w Polsce, nie jest nawet najlepsza w Europie. Ta cena jest najlepsza na całym świecie! Kupiłem go właśnie.
-No to gratuluję!
-Ale Pan wie, za jaką cenę?
-No nie wiem, wystawiłem go do licytacji od 100zł!
-Nie, Pan go wystawił za 100zł w cenie Kup teraz!

Mimo późnej nocy wrzasnąłem na cały dom: -COOOOOOOOO???!!!! Zaraz do Pana oddzwonię!

Sprawdzam, rzeczywiście! Przedtem sprzedawałem w cenie Kup teraz!, zmieniłem cenę na 100zł, ale zapomniałem zmienić sprzedaż Kup teraz! na aukcję z licytacją!
No i poszedł za 100zł!
Mało tego, zawiozłem go panu Arkadiuszowi osobiście do Gliwic.
Aaaa, taki miałem kaprys!

Laptop poszedł na allegro za 100zł w najlepszej cenie na całym świecie. Jaka była prawda, wiemy tylko my dwaj.
Pan Arkadiusz wykazał się jednak litością, dorzucił trochę.
Jakbym powiedział ile, urząd skarbowy by się przyczepił.
Faktura opiewa na 100zł, tak, jak się sprzedał na allegro.
Powiedzmy, że pan Arek dorzucił na cukierki,
Na dużo cukierków

Zostaliśmy serdecznymi przyjaciółmi, i od tej pory gdy telefonuję do niego, zawsze rzucam w słuchawkę:
-PAN KŁAMIE!
To jest nasz znak rozpoznawczy, od razu wie, kto dzwoni!

Pozdrawiam pana Arkadiusza, wielkiego farciarza na allegro!
Miał 2 świetne strzały. Sprawę Range-Rovera wygrał sądownie, ale ja wiedziałem, że muszę sprzedać za wylicytowaną cenę, i nie protestowałem. Niemniej dogadałem się, i pan Arek okazał wyrozumiałość.

A laptopa i tak kupił nie tylko w najlepszej cenie w Polsce, nie tylko w najlepszej cenie w Europie, ale z pewnością w najlepszej cenie na całym świecie!

Zgłoś
Avatar
Seus 2013-10-23, 23:19 1
bujną masz wyobraźnię
Zgłoś
Avatar
wielkilowczy 2013-10-23, 23:24 5
Nie chcę narzekać ale marne
Zgłoś
Avatar
n................2 2013-10-23, 23:25 14
Wykupił 30 laptopów della żeby sprzedać je drożej? Szukasz głupszych od ciebie?
Zgłoś
Avatar
1r0n 2013-10-24, 1:58 9
Pozytywne, nawet jeśli fejk.
Zgłoś
Avatar
q................5 2013-10-24, 3:54 5
Ani to śmieszne, ani sadistic. Stary fiut się chwali że coś wykupił by później sprzedawać z zyskiem. Dupy dał podobno na allegro ale ktoś mu do tego zasranego interesu dopłacił. Kurwa, toż każdy wie że dżoł się skurwił lata temu. Ni w pizdę, ni w oko. Na onecie czy polsacie są lepsze opowiastki.
Zgłoś
Avatar
v................o 2013-10-24, 6:33
no i jego teoria o najlepszej cenie na świecie poszła się walić, bo ja kupiłem laptopa (hp pavilion dv6 ew) - rok temu *wartość 3000zł wtedy za 24,6zł na aukcji. ogólnie z przesyłką wyszło mnie 45 zł więc niestety, ale nie miał on najlepszej ceny -_-
Zgłoś
Avatar
softenik 2013-10-24, 6:41
Nie chcę nic mówić. Ale krętacz się dogadał z krętaczem i tak wygląda sprawa. Stary pryk co kolesia jakiegoś po sądach nosił, żeby kupić tego Range Rovera dogadał się z innym starym prykiem, co sprzedawał laptopy po wyższych cenach... Jak już miał te 30 laptopów to mógł dać o nie wiem, 250 zł większą cenę, a nie o kurwa 700.
Zgłoś
Avatar
oozyxak0o 2013-10-24, 7:15 8
Bieda w kraju to ludzie kombinują by tylko zarobić. A co tam, że w chuja rodaka robię. Ważne, że pieniążki mam.
Zgłoś
Avatar
m_p 2013-10-24, 7:30 2
ale z was śmieszki dwa...hłe hłe
Zgłoś
Avatar
D................s 2013-10-24, 7:52 3
Kupił za bańkę, to kupił, na chuj drążyć temat?
Zgłoś
Avatar
t................x 2013-10-24, 8:00 5
Nie raz się kupiło coś w cenie bo źle była aukcja wystawiona. Ale jak wiem że ktoś się ewidentnie pomylił to odpuszczam. Niestety bycie skończonym chujem w tym kraju to podstawa dobrego życia.
Zgłoś
Avatar
utherr 2013-10-24, 8:15 2
i co, mam dać piwo za takie gówno?
Zgłoś
Avatar
Sayagin666 2013-10-24, 8:27
o ile mi wiadomo jesli ktos dal dupy i sie pomylil ma prawo nie sprzedac towaru na allegro. Samochod wart 80.000 sprzedany za grosze ? tymbardziej !
Zgłoś
Avatar
wordlord 2013-10-24, 8:33
Jeśli wystawił w KT to w żadnym wypadku nie musiał sprzedawać laptopa. Sąd z dużym prawdopodobieństwem przyjąłby wyjaśniania o pomyłce, a co więcej "kupujący" mógłby odpowiedzieć za wyłudzenie. Z licytacją jest zupełnie inna sprawa. Wystawiając towar na licytację i nie ustawiając ceny minimalnej liczysz się z tym, że może on sprzedać się poniżej oczekiwań, masz też czas by skorygować ewentualną pomyłkę lub odwołać aukcję.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie