18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Latarnia morska
maksymilian45 • 2014-06-20, 19:56
Praca na wzburzonym morzu nie należy do najprostszych. Poniższy film przedstawia jak towar/ludzie są "transportowani" z łodzi na latarnię i z latarni na łódź.
Zgłoś
Avatar
k................y 2014-06-20, 21:42 1
Ma ktoś więcej informacji na temat tej latarni ?
Zgłoś
Avatar
bizitykrolu 2014-06-20, 22:58 18
powie jakiś ekspert jak się buduje takie latarnie na morzu ?
Zgłoś
Avatar
Cezz999 2014-06-21, 0:10 137
up
najsampierw budują latarnie i dopiero jak zaprawa ściągnie wylewają morze
mam nadzieję, że pomogłem
Zgłoś
Avatar
Sinecod 2014-06-21, 3:26 5
Podobnie jak na lądzie, najpierw potrzebny był solidny fundament. Więc z reguły topiono bloki skalne a jak taki fundament odpowiednio urósł, to dopiero stawiano właściwą konstrukcję. Podobnie postawili sławetny fort Boyard- najpierw natopili w cholerę bloków skalnych a na tym postawili fortecę. Dzisiaj się takich rzeczy nie stawia bo z reguły stawia się radiolatarnię w postaci boi. A jakby mieli stawiać to pewnie by to zrobili w podobny sposób jak platformę wiertniczą.
Zgłoś
Avatar
raaistlin 2014-06-21, 9:09
po chuj komu schody
Zgłoś
Avatar
vzyy 2014-06-21, 9:20 7
@up co do platform to takie obrazki nie są wyjątkiem, tylko ze statki są "ciut" większe. Jako że zdarzyło mi się kilka razy na takowej pracować, spotkałem się z sytuacją, kiedy sztorm trwał tydzień, zapasy się kończyły, ludzie nie mieli jak wrócić na ląd - bo helikoptery nie lądowały... podpływał wtedy tzw. standby boat i pracownicy, z bagażami, byli opuszczani w koszu przez dźwig. Wideo z niezbyt udanego opuszczania poniżej

<youtube>http://www.youtube.com/watch?v=ZD8y7Slx2ow</youtube>
Zgłoś
Avatar
Jason-X 2014-06-21, 11:28 2
ciekawe czy ma tam WiFi?
Zgłoś