18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 18:23
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:16
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:44
Legalne narkotyki w Czechach
Norbias • 2009-12-28, 12:47
Całkiem nie dawno mówiono także o tym w telewizji
Cytat:

W poniedziałek czeski rząd ustalił dopuszczalne limity posiadania twardych narkotyków. Za posiadanie ich niewielkich ilości osoba, przy której je znaleziono nie będzie karana.

Zgodnie z nowym prawem posiadanie nawet do 1,5 grama heroiny, 1 grama kokainy, 2 gramów metamfetaminy, 15 gramów marihuany, 4 tabletek ecstasy i do 5 tabletek LSD, od nowego roku nie będzie karane.

Jak informuje Czeska Agencja Prasowa - CTK, zaakceptowane przez rząd propozycje limitów przygotowało Ministerstwo Sprawiedliwości.

Jego rzeczniczka Daniela Kovarova - oznajmiła, że podstawą ustanowienia takich właśnie limitów była "bieżąca praktyka sądowa".

Przed tygodniem rząd zaaprobował listę roślin i grzybów halucynogennych, których uprawa - w niewielkich ilościach - ma również być tolerowana.. Według wytycznych MSW Czech każdy w domu będzie mógł mieć do pięciu takich roślin i do 40 "magicznych grzybów".

Dotychczas ilość narkotyków posiadanych była określana tylko w wewnętrznych wytycznych policji. Teraz będą to konkretne zapisy w kodeksie karnym.

Rządowe dyrektywy zostaną określone przez nowy kodeks karny i wejdą w życie już 1 stycznia 2010 .

Czechy 1 stycznia staną się więc drugim krajem w Europie, po Holandii, gdzie dopuszczalne będzie posiadanie narkotyków.

Źródło: CTK


informacje24.co.uk/index.php?option=com_content&view=article&i...

Czy w Polsce też powinni wpaść na tego typu pomysł ? Jakiś czas temu czytałem ze lewica chce legalizacji...
Zgłoś
Avatar
MonkOfWar 2009-12-28, 14:12
Do Czech mam bliżej niż do Holandii ^^ To już wiem gdzie jadę.
Zgłoś
Avatar
foad69 2009-12-28, 14:38
Gwoli ścisłości- to nie jest legalizacja, depenalizacja posiadania małych ilości nie oznacza, że drugi są legalne. Uwielbiam Czechów, wyjątkowo wyluzowany naród. Przez jakiś czas myślałem nawet o emigracji tam po studiach. Zastanawia mnie tylko jak się ma limit 15 g. ziółka do hodowli 5 roślin. I bezsens określenia '5 tabletek LSD'.
Zgłoś
Avatar
k................7 2009-12-28, 14:41
foad69 napisał/a:

Uwielbiam Czechów



Sam fakt że to kraj ateistyczny może mówić jak daleko mamy do nich przygnieceni krzyżami historią i swoim męczęństwem.
Mamy szczęście że chociaż prezerwatywy są u nas legalne biorąc pod uwage mentalność tego narodu
Zgłoś
Avatar
suckinsyn 2009-12-28, 14:56
Nie osądzaj dnia przed zachodem słońca mawiają.

Przeczytajcie najpierw dokladne wytyczne tej ustawy, nim zaczniecie masowo jezdzic do Czech po towar.
Chociaz promocja kraju takimi sposobami jest calkiem ciekawa.
Zgłoś
Avatar
foad69 2009-12-28, 15:01
konio167, o to właśnie chodzi, mam wrażenie, że ich szeroko pojęte poszanowanie do kwestii wolnościowych wynika z historycznej niechęci do religii katolickiej (przykładem bitwa pod Białą Gorą). Oczywiście jest to ogromne uproszczenie, ale ciężko nie zauważyć, że im więcej religii, tym mniej poszanowania dla autonomii jednostki i prawa stanowienia o własnym życiu.
Zgłoś
Avatar
HezroX 2009-12-28, 16:24
15g jarania? biorac pod uwage że sztuka u nas to ~25zł czyli ze 4 stówki, jak na frajerach przytniesz po 30.. okazja do zarobku, bo nie każdemu będzie się chciało hodować i czekać. można sobie dorobić do pensji
Zgłoś
Avatar
piotref1 2009-12-28, 17:46
Eh nasz kraj jest zacofany u mnie niedawno w mieście można było kupić tabakę bez problemów nawet osoby mające 13 lat mogły ją kupić, a tera niby, że od 18 a i tak sprzedają młodszym -.-. Jak u nas zmieni się władza i zobaczą jakie to dochody przynosi to też będzie podobnie.
@ja_nemo
Twój avek pasuje do tego tematu jak najbardziej xD
Zgłoś
Avatar
R................g 2009-12-28, 21:13
piotref1 napisał/a:

Eh nasz kraj jest zacofany u mnie niedawno w mieście można było kupić tabakę bez problemów nawet osoby mające 13 lat mogły ją kupić


Co ma tabaka do narkotyków?
13 lat... to chyba Ty masz
Zgłoś
Avatar
piotref1 2009-12-29, 1:44
Tabaka ma trochę wspólnego bo od czegoś trzeba zacząć przecież. Ale i tak nie trafiłem dokładnie w to o co mi chodziło.
Zgłoś
Avatar
Bogna 2009-12-29, 12:18
O matko, niech ktoś poprawi ten tag 'marichuana'...
piotref1 napisał/a:

Tabaka ma trochę wspólnego bo od czegoś trzeba zacząć przecież.


I to jest to wspólne?
Chyba naprawdę masz 13 lat
Zgłoś
Avatar
Silvermoons 2009-12-29, 14:56
chuj z crackiem i metamfa !
Najważniejsze żeby Marię zalegalizowali !
Zgłoś
Avatar
DeMonica 2009-12-30, 1:06
piotref1 napisał/a:

Tabaka ma trochę wspólnego bo od czegoś trzeba zacząć przecież.



Tabaka – sproszkowany tytoń, wzbogacony kompozycjami aromatyzującymi, przeznaczony do zażywania przez nos.

Jeżeli już uzależnia (chyba przy wciąganiu jednego pudełka dziennie) to jest to uzależnienie od nikotyny, czyli tak jak w przypadku papierosów (chociaż to nie jest to samo). I absolutnie nie wpływa to na zażywanie w przyszłości narkotyków. Bo o tym czy się narkotyzujesz czy nie, decydujesz Ty sam (zalecam używanie mózgu).

Jeśli chodzi zaś o legalizację to moim zdaniem w naszym kraju powinna mieć miejsce, ale na to nie ma co liczyć. Czesi wiedzieli co robią, teraz turystyka u nich rozkwitnie
Zgłoś
Avatar
m................g 2009-12-30, 9:49
powiem wam że mam do czech 3 kilometry i jeszcze przed szengenem moglem sie wbijac do nich na dowód... co to ja chcialem??? aha... nawet jak nie mieli legalnej marii to i tak kazdy mial to w d... mozna bylo na środku parku zajarac bo nikogo to nie obchodzilo nawet panów władzów... martwi mnie tylko meta bo strasznie niszczy to ludzi jednakl...
Zgłoś
Avatar
Norbias 2009-12-31, 0:10
Teraz w Polsce to jest moda na tzw. DOPALACZE szczerze sam sie zbytnio w tym nie orientuję. Ale wiem ze niby tez ludzie po tym mają jazdy jakieś. Nawet stronka działa co to sprzedaje.
Zgłoś
Avatar
Ąpisław 2009-12-31, 3:34 1
A zapalcie i zaćpajcie się w pizdu.
Zgłoś