18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 18:23
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:16
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:44
Legalne narkotyki w Czechach
Norbias • 2009-12-28, 12:47
Całkiem nie dawno mówiono także o tym w telewizji
Cytat:

W poniedziałek czeski rząd ustalił dopuszczalne limity posiadania twardych narkotyków. Za posiadanie ich niewielkich ilości osoba, przy której je znaleziono nie będzie karana.

Zgodnie z nowym prawem posiadanie nawet do 1,5 grama heroiny, 1 grama kokainy, 2 gramów metamfetaminy, 15 gramów marihuany, 4 tabletek ecstasy i do 5 tabletek LSD, od nowego roku nie będzie karane.

Jak informuje Czeska Agencja Prasowa - CTK, zaakceptowane przez rząd propozycje limitów przygotowało Ministerstwo Sprawiedliwości.

Jego rzeczniczka Daniela Kovarova - oznajmiła, że podstawą ustanowienia takich właśnie limitów była "bieżąca praktyka sądowa".

Przed tygodniem rząd zaaprobował listę roślin i grzybów halucynogennych, których uprawa - w niewielkich ilościach - ma również być tolerowana.. Według wytycznych MSW Czech każdy w domu będzie mógł mieć do pięciu takich roślin i do 40 "magicznych grzybów".

Dotychczas ilość narkotyków posiadanych była określana tylko w wewnętrznych wytycznych policji. Teraz będą to konkretne zapisy w kodeksie karnym.

Rządowe dyrektywy zostaną określone przez nowy kodeks karny i wejdą w życie już 1 stycznia 2010 .

Czechy 1 stycznia staną się więc drugim krajem w Europie, po Holandii, gdzie dopuszczalne będzie posiadanie narkotyków.

Źródło: CTK


informacje24.co.uk/index.php?option=com_content&view=article&i...

Czy w Polsce też powinni wpaść na tego typu pomysł ? Jakiś czas temu czytałem ze lewica chce legalizacji...
Zgłoś
Avatar
s................t 2009-12-28, 12:49
o w pyte!!! mam kolezanke z Czech, czy to oznacza ze wczoraj ostatni raz rozmawialam z nia tylko pod wplywem alkoholu?
Zgłoś
Avatar
Matuus 2009-12-28, 13:02
Sisteragent - a od kiedy to ludzie boją się tego, że pójdą siedzieć za posiadanie? Ludzie nie ciągną koki,fety nie puszczają hery w kanały czy nie żrą grzybów bo boją się konsekwencji ich zażywania.
Zgłoś
Avatar
t................s 2009-12-28, 13:08
dokładnie jak wyżej, jeżeli ktoś nie zażywa twardych narkotyków, to nie dlatego, że nie może ich dostać, boi się policji itp. itd. tylko obawiają się skutków długofalowych ich zażywania, a jeżeli ktoś chce się sćpać to i tak nie zwróci uwagi na konsekwencje prawne.
Zgłoś
Avatar
s................t 2009-12-28, 13:10 1
no co tyy naprawde????? hyyyyyyy....
sama mam wyrok za glupia ilosc trawki, dlatego sie ciesze ze legalizuja. jeszcze to do nas dojdzie,przynajmniej mam taka nadzieje bo ja za 0,099 w lufce i 0,025 w woreczku (czyli kurwa nic) dostalam zawiasy.pol roku na 3 lata.
Zgłoś
Avatar
Stachu Wichura 2009-12-28, 13:16
ja był bym za legalizacją ale u nas jest strasznie ogłupiałe i zaćpane społeczeństwo, może to i lepiej że jest zakazane to i owo. A kto chce palić to i tak pali.
~sisteragent, współczucia :/
Zgłoś
Avatar
gohini 2009-12-28, 13:19
Nie jestem pewny, czy dziala to tak jak myślisz. Im bardziej, dlużej będzie zakazane, tym więcej ludzi będzie brać. Wystarczy spojrzeć na statystyki... Ale na legalizacje jeszcze poczekamy długo, Po-Pis musi odejść.
Zgłoś
Avatar
Norbias 2009-12-28, 13:23
sisteragent napisał/a:

...dlatego sie ciesze ze legalizuja. jeszcze to do nas dojdzie,przynajmniej mam taka nadzieje...



Nie da rady dopóki Prezydentem jest radykalny konserwatysta, a w rządzie władzę sprawuje pseudo-neoliberalna partia. U nas paradoks polega na tym że LEWICA jest bardziej liberalna i neutralna światopoglądowo niż partie Centryczne. Pomijam prawice bo jak spojrzę w Tv to momentami mam wrażenie że żyjemy w Ciemnogrodzie...

Ja nie biorę ale niech legalizują a do 2000 roku było legalne posiadanie małej ilości.
Zgłoś
Avatar
s................t 2009-12-28, 13:26
ja tez nie biore od czasu wyroku.w tak pojebanym panstwie gdyby znalezli u mnie kolejne okruszki poszlabym siedziec, to jest kurwa chore!!!
Zgłoś
Avatar
gohini 2009-12-28, 13:39
Ktoś mi to kiedyś wysłał
Cytat:

http://wyborcza.pl/1,75478,6854172,Karanie_za_posiadanie_nie_odstraszylo_od_narkotykow.html



Nie wiem co z tego wyjdzie, ale zawsze byłby to jakiś krok do przodu.

@Norbias
Marihuana, nie marichuana
Zgłoś
Avatar
k................7 2009-12-28, 13:40
sisteragent napisał/a:

, to jest kurwa chore!!!



Spokojnie sister i tak nic nie zmienisz, a co do konsekwencji to widać że kolejne pokolenie "wychowała mnie chrześcijańska rodzina nakrotyki to zło i uzależniają tak że sprzedajesz rodzine i wszystko z domu"

Pierdoloni pseudowyzwoleńcy.
Wszystko dla ludzi i wcale nie jest tak że po jednym , dwóch razach a nawet czasem na imprezie jak weźmiesz to już Cie wciągneło tak że ciągle ćpasz itd.
Za chwile się odezwie głos porządnej społeczności mówiacy "znam narkomana co sprzedaje meble dla dragów"
A ja znam alkoholika co katuje rodzine i zamiast na chleb woli na wódke...
Jak już jesteśmy tak kurewsko porządni to do wszystkiego a nie tylko do dragów
Zgłoś
Avatar
R................g 2009-12-28, 13:45 1
etanol to toksyna taka sama jak narkotyki... Jej obecność w kulturze jest tak głeboko zakorzeniona że nikomu to nie przeszkadza, a nasze organizmy sa przyzwycajone do trawienia etanolu. Np Azjaci w ktorych kulturze alkohol nie byl obecny nie trawią alkoholu tak dobrze jak my. Za to o wiele lepiej ich org. rozkładają opium, ktory tam nikogo nie sozkuje
Zgłoś
Avatar
Norbias 2009-12-28, 13:56
gohini napisał/a:

@Norbias
Marihuana, nie marichuana





Ja myślę że zależy jak na to spojrzą ; ) Jak spojrzą na to trochę finansowo to się przekonają i zalegalizują Akcyzę dowalą problem rozwiążą i Mniej problemów z dilerami itd.
Zgłoś
Avatar
ja_nemo 2009-12-28, 13:58
woohoo do czech blizej niz do holandii fajnie!
Zgłoś
Avatar
gohini 2009-12-28, 14:08
@Norbias
Nie martw się, mafia tak łatwo nie wypuści takiego źródła dochodu.
Masz jakieś wątpliwości co do poprawnej pisowni?
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie