Lubisz oglądać nasze filmy z dobrą prędkością i bez męczących reklam? Wspomóż nas aby tak zostało!
W chwili obecnej serwis nie jest w stanie utrzymywać się wyłącznie z reklam. Zachęcamy zatem do wparcia nas w postaci zrzutki - jednorazowo lub cyklicznie. Zarejestrowani użytkownicy strony mogą również wsprzeć nas kupując usługę Premium (więcej informacji).
Wesprzyj serwis poprzez Zrzutkę już wpłaciłem / nie jestem zainteresowany
Znaczków się kurwa zachciało rysować sebusiowi w mordę jebanemu
Proszę o wyjaśnienie, czy właściwe jest powiedzenie np. „tą kurwę”, „Połóż tą kurwę”, „Daj tą kurwę”. Czy dopuszcza się tylko stosowanie „Weź tę kurwę”, „Połóż tę kurwę”, „Daj tę kurwę”? Sprawdzałem w wyszukiwarce internetowej częstotliwość używania z tą i z tę. Ok. 30% używanych słów zawiera tą, reszta tę.
Pozdrawiam
W starannej polszczyźnie powinniśmy pisać i mówić „tę kurwę”. Tradycyjna forma tę bywa jednak zastępowana formą tą. Wynika to stąd, że wśród różnych określeń rzeczownika rodzaju żeńskiego (w naszym wypadku jest to wyraz kurwa) tylko zaimek ta ma w bierniku końcówkę -ę, podczas gdy inne określenia przyjmują końcówkę -ą: „Weź tę kurwę”, ale: „Weź tamtą kurwę”, „Weź pierwszą kurwę”, „Weź ładną kurwę”.
Grzegorz Starczyński, prof., Uniwersytet Warszawski
Ja ostatnie pare dni spędziłem w szpitalu na trakcie porodowym....
No kurwa.. windy, kible, korytarze wszystko ojebane tymi wlepkami....
Złapałbym to bym mordę obił skurwielom.
Zgłaszając takiego delikwenta i otrzymując nagrodę...jak to później w Picie rozliczyć
Proszę:
Jak rozpoznać przychody z „innych źródeł”
Życie jest oczywiście bogatsze od tych podstawowych sytuacji. Dlatego wszystkie przychody nie mieszczące się w tym podstawowym katalogu są nazwane przychodami z innych źródeł.
Polecamy: PIT-y i ulgi podatkowe 2016
Tak więc otrzymanie np. pieniędzy z tytułu, którego nie można dopasować do podstawowych kategorii przychodów nie musi oznaczać, że nie zapłacimy podatku dochodowego. W przypadku osiągnięcia takiego nietypowego przychodu należy sięgnąć do art. 20 ustawy o PIT. Przepis ten określa pojęcie „przychody z innych źródeł”.
Rozczaruje się jednak każdy, kto będzie liczył że przepis ten zawiera definicję lub cechy szczególne takich przychodów – wymienia on tylko niektóre z nich. Są to m.in. kwoty wypłacone po śmierci członka otwartego funduszu emerytalnego wskazanej przez niego osobie lub członkowi jego najbliższej rodziny, zasiłki pieniężne z ubezpieczenia społecznego, alimenty, stypendia, dopłaty, nagrody, przychody nie znajdujące pokrycia w ujawnionych źródłach.
Kolejne rozczarowanie spotka tych, którzy będą mieli nadzieję, że uważne zapoznanie się z tymi przykładami rozwiąże problem „przychodów z innych źródeł”. Niestety nie. W każdym eksperckim opracowaniu o podatkach dochodowych znajdziecie Państwo podkreślenie, że najważniejsze w art. 20 ustawy o PIT jest to, że ustawodawca użył zwrotu „w szczególności”. Oznacza to, że wymienione w tym przepisie przychody z innych źródeł są tylko przykładami.
Mam nadzieję że pomogłem.
I bardzo dobrze, jechać z patolami i uczyć kurwy poszanowania cudzego mienia
Znaczków się kurwa zachciało rysować sebusiowi w mordę jebanemu
Z logicznego punktu widzenia ten sebuś miłą takie samo prawo pomazać ścianę jak ty mu tego zakazywać. W końcu klatka to wspólne miejsce, więc każdy ma do niej prawo.
Z logicznego punktu widzenia ten sebuś miłą takie samo prawo pomazać ścianę jak ty mu tego zakazywać. W końcu klatka to wspólne miejsce, więc każdy ma do niej prawo.
Wystaw no tylko dupę na klatkę.
Jeśli chcesz wyłączyć to oznaczenie zaznacz poniższą zgodę:
Oświadczam iż jestem osobą pełnoletnią i wyrażam zgodę na nie oznaczanie poszczególnych materiałów symbolami kategorii wiekowych na odtwarzaczu filmów