18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (6) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie (tylko materiały z opisem) - ostatnia aktualizacja: 41 minut temu
🔥 Napad na sklep - teraz popularne
Wiadomo gówniana gazeta ale "Kan­ce­la­ria Pre­zy­den­ta już pra­cu­je nad nową po­li­ty­ką imi­gra­cyj­ną. "

"Gazeta Wyborcza": Polska nie tylko dla Polaków

Jeśli chce­my za­trzy­mać nad­cho­dzą­cą ka­ta­stro­fę de­mo­gra­ficz­ną, po­trze­bu­je­my 140 tys. imi­gran­tów. I to co roku. Nie je­ste­śmy na to przy­go­to­wa­ni - pisze "Ga­ze­ta Wy­bor­cza".

Chce­my, aby rynek pracy w UE był dla nas otwar­ty, ale sami boimy się pracy imi­gran­tów. Za pięć lat będą oni dla go­spo­dar­ki nie­zbęd­ni. W Pol­sce żyje obec­nie ponad 120 ty­się­cy imi­gran­tów, ale po­trze­ba ich bę­dzie znacz­nie wię­cej.
REKLAMA

Więk­szość imi­gran­tów po­cho­dzi z kra­jów b. ZSRR: Ukra­iny, Rosji, Bia­ło­ru­si. Wielu jest też z Wiet­na­mu. Pra­cu­ją jako nie­wy­kwa­li­fi­ko­wa­na i wy­kwa­li­fi­ko­wa­na siła ro­bo­cza na bu­do­wach, w rol­nic­twie, przy opie­ce nad star­szy­mi oso­ba­mi. Wezmą oni prace, któ­rej Po­la­cy już się nie po­dej­mą.

Czy je­ste­śmy go­to­wi na falę imi­gran­tów w Pol­sce? - Aby ich przyj­mo­wać, mu­si­my do­sto­so­wać do tego wszyst­kie swoje in­sty­tu­cje; nie tylko urzę­dy, ale też szko­ły, służ­bę zdro­wia – wska­zu­je de­mo­graf z SGH prof. Irena E. Ko­tow­ska.

Kan­ce­la­ria Pre­zy­den­ta już pra­cu­je nad nową po­li­ty­ką imi­gra­cyj­ną. Jed­nym z jej wy­zwań bę­dzie, jak prze­ko­nać Po­la­ków do ob­co­kra­jow­ców. Z jed­nej stro­ny bo­wiem do­ma­ga­my się, by rynek pracy w UE był jak naj­sze­rzej otwar­ty, z dru­giej zaś – sami boimy się imi­gran­tów pra­cu­ją­cych u nas.

Wię­cej w dzi­siej­szym wy­da­niu "Ga­ze­ty Wy­bor­czej".

Drodzy rodacy te kurwy starają zmieszać nas z błotem dosłownie różnokolorowym błotem z trzeciego świata.wyludniają rdzenną ludność a w zamian chcą ściągnąć zagraniczny motłoch który łatwo urobić by na nich głosował tak jak w krajach skandynawskich.Podobno jesteśmy najbardziej etnicznie i kulturowo zwartym krajem w europie i to ich boli.Zamiast zadbać o to żeby nasi zaczęli wracać to szukają niedokształconych nieprzystosowanych, niezasymilowanych zamienników.Jestem ciekaw kiedy pójdą kije i kamienie w ruch.
Kurwa orient to mamy zaraz za granicą w Niemczech i gołym okiem widać co to dało.
Zgłoś
Avatar
GoldRoger777 2014-10-28, 10:06 1
Bezrobotnych jest kilka milionów Polaków a potrzebujemy 120 tys. brudu? Przecież to całkowicie logiczne.
Zgłoś
Avatar
0statniSprawiedliwy 2014-10-28, 10:12 1
1 Załóż partię (dobrze by było dokonać czegoś wcześniej)
2 Wystartuj w wyborach
3 Wygraj
4 Prowadź porządną politykę prorodzinną
5 Uratuj Polskę

Polacy z zagranicy nie będą robić za 300 euro, rumun czy bułgar już tak. Więc jeżeli nie chcesz mieć za parę lat zajebistych podwyżek i degrengolady gospodarki musimy albo się rozmnażać, albo sciągać emigrantów. Możemy się otworzyć na ukrainę lub białoruś. Myślisz, żew czemu niemcy sciągają uchodźców do siebie? Mała inwestycja, duży zysk.
Zgłoś
Avatar
Falsum 2014-10-28, 10:17 1
Jedrass napisał/a:

Więk­szość imi­gran­tów po­cho­dzi z kra­jów b. ZSRR: Ukra­iny, Rosji, Bia­ło­ru­si. Wielu jest też z Wiet­na­mu.



Z własnego doświadczenia, wiem że przybysze w/w narodowości nie mają problemu z asymilacją; nie wiem więc dlaczego emanuje z tego tekstu aura, jakobyśmy mówili jedynie o takich, którzy mają z tym problem [z asymilacją]; wszystkich traktowali jak ten najmniej reprezentatywny margines...

Jedrass napisał/a:

[...] jak prze­ko­nać Po­la­ków do ob­co­kra­jow­ców.



No nie wierzę...
[przecież Polacy, tacy ksenofobiczni... ]
[autor tego tekstu, taki rzetelny... ]

IMO - "obcokrajowcy" w tej presupozycji, to pojęcie zbyt szerokie...
Przecież ta niechęć nie jest skierowana w stronę "wszystkich obcokrajowców", a jedynie tych, "którzy sprawiają problemy"...

Jedrass, otóż to.
Tylu rodaków poza granicami RP... [wolałbym, aby większą uwagę poświęcić temu problemowi]
Dlatego takie ujęcie sprawy, bardziej by mnie satysfakcjonowało:

Jedrass napisał/a:

Jed­nym z jej wy­zwań bę­dzie, jak prze­ko­nać Po­la­ków do powrotu z emigracji.

Zgłoś